Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba w Łagiewnikach

Dziś w Bazylice Bożego Miłosierdzia miał miejsce dzień formacji Rycerzy Kolumba. Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczy ks. prof. Robert Tyrała, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

Kraków

Rycerze Kolumba

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Zebranych w Bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powiedział: - Dzisiaj dzień rycerski. Na tej Mszy świętej i w godzinach późniejszych tutaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Rycerze Kolumba odbywają swój dzień skupienia. Serdecznie Was witamy tu u Bożego Miłosierdzia , w tym miejscu szczególnym, gdzie Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. W tym miejscu, które poświęcił, aby wszyscy przychodzący tutaj wpatrywali się w oczy miłosiernego Jezusa. Przyzywamy wstawiennictwa świętych Apostołów Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Michaeala McGivney'a , założyciela Rycerzy Kolumba. Dziękczynienie za jego beatyfikację dopiero co przeżywaliśmy, a dziś Wam towarzyszy również jego opieka i wstawiennictwo. Rycerze Kolumba z tym miejscem są związani można powiedzieć, od początku. Cieszymy się więc że dzisiaj tutaj jesteście i to miejsce wybraliście na Waszą modlitwę.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W homilii ks. prof. Tomasz Kraj przypomniał, że przybyli do Sanktuarium w Łagiewnikach, żeby zastanowić się nad ciągiem dalszym przynależności do Rycerzy Kolumba, nad tym co ich czeka. - Czynimy to niejako w cieniu beatyfikacji naszego Ojca Założyciela, bł. Michaela McGivneya – powiedział.

Reklama

Kapłan przypomniał krótko życiorys Błogosławionego i historię powstania Rycerzy Kolumba. - Michael McGivney postanowił założyć stowarzyszenie. Postanowił zaktywizować ludzi w imię ideałów chrześcijańskich, które głosił. W ten sposób powstali Rycerze Kolumba. Bardzo ważną rzeczą jest to, że działo się to w imię Boże, z pomocą Bożą i poprzez realizację ideałów chrześcijańskich, a więc tych, które są najważniejsze: miłosierdzie i jedność. I to były dwie pierwsze idee, które przyświecały Rycerzom Kolumba, kiedy rodziło się to stowarzyszenie, ten świecki zakon – podkreślił ks. prof. Kraj.

Jak mówił kaznodzieja, my dziś żyjemy w czasach, które nie są łatwe. Widzimy, że często dzieje się tak, że katolicy są prześladowani. Coraz trudniej ludziom przyznać się do swojej wiary, bo grozi im za to nawet utrata pracy. - Spotykamy się z agresją środowisk lewicowych, gdzie zapowiada się, że wszyscy będą zmuszeni, aby podążać za pewnymi ideologiami, które będą wykoślawiały ideały życia, a zwłaszcza ograniczały ludzką wolność osobistą. I też się wydaje, że na horyzoncie rysuje się taki system, z którym będzie trudno walczyć.. I tu nam podpowiada nasz błogosławiony Założyciel, że jesteśmy wezwani do tego, żeby się nie poddawać, żeby w życiu naszym na co dzień ideały życia chrześcijańskiego realizować, żeby się nie bać. On się nie bał i dlatego owoc jego życia jest wspaniały – mówił, jednocześnie przypominając, że na całym świecie mamy zakon Rycerzy Kolumba, który liczy obecnie ponad dwa miliony członków-mężczyzn, którzy się nie bali i poszli za tymi ideałami.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba rozpoczęło się o godz. 10.00 modlitwą różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich. W ramach formacji Rycerze Kolumba wysłuchali konferencji na temat Dekalogu w nauczaniu św. Jana Pawła II.

2021-02-13 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce w księgarniach książka pt. "Duszpasterz. Błogosławiony ksiądz Michael McGivney"

[ TEMATY ]

książka

Rycerze Kolumba

Ks. Michael McGivney

https://www.fathermcgivney.org/

Kim był XIX-wieczny ksiądz, który wyprzedził epokę? Dlaczego postawił w parafii na pracę z mężczyznami, aby w ten sposób wesprzeć rodziny? Co stanowiło inspirację do najważniejszego projektu jego życia – Rycerzy Kolumba?

Wreszcie, jak swoją wizją i determinacją w trosce o najuboższych wpłynął na kształt Kościoła w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie?

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie plenarne CCEE: głoszenie Chrystusa odpowiedzią na problemy Europy

2021-09-24 12:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

CCEE

Włodzimierz Rędzioch

Głoszenie Ewangelii jest odpowiedzią Kościoła na problemy Europy – mówiono o tym podczas inauguracyjnej sesji zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), obchodzącej 50-lecie istnienia.

Odbywa się ono od 23 do 26 września w Rzymie pod hasłem: „50 lat służenia Europie. Pamięć i perspektywy w kontekście encykliki «Fratelli tutti»”. Otworzyła je wczoraj wieczorem Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję