Reklama

Niedziela Świdnicka

Niedziela słowa Bożego

Słowo, które ma moc!

Słowo Boże naprawdę może dać życie, rozjaśnić mroki naszego życia oraz nieść pociechę jakiej nigdzie indziej nie można znaleźć. O tym jakie skutki niesie życie słowem Bożym można było usłyszeć w Wałbrzychu.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Niedziela Słowa Bożego

kolegiata w Wałbrzychu

ks. Radosław Mielczarek

par. Aniołów Stróżów - Wałbrzych

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu aktywnie włączyła się w obchód Niedzieli słowa Bożego. 25 stycznia mieszkańcy Wałbrzycha mieli szansę uczestniczyć w nabożeństwie przygotowanym przez księdza wikariusza Radosława Mielczarka. Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystym wniesieniem ewangeliarza, który następnie został złożony na specjalnym pulpicie na ołtarzu. Przewodniczący modlitewnemu spotkaniu zauważył, że słowo Boże to dialog pomiędzy Bogiem a każdym z ludzi.

Słowo, które daje życie

W trakcie nabożeństwa ks. Radosław zachęcał uczestników do modlitwy ufności, podkreślając, że słowo Boże jest żywe. Przekonywał swoich słuchaczy, że w słowie Bożym można odnaleźć sens oraz siłę do życia, rozeznać powołanie oraz odnaleźć pocieszenie.

par. Św. Aniołów Stróżów, Wałbrzych

Intronizacja Ewangeliarza

Intronizacja Ewangeliarza

Reklama

- W tym słowie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nasze serca pytania. W tym słowie odnajdziemy odpowiedzi, co robić dalej w życiu. W tej księdze życia znajdziemy słowa pocieszenia, kiedy nie wiemy co zrobić, kiedy przeżywamy jakieś kryzysy, trudności, kiedy nie idzie mi w szkole, w pracy. Tam są słowa nadziei, które nie jedno serce już podniosły. Tam są słowa dzięki, którym możemy swoje serce przybliżyć do Pana Boga. Wreszcie są tam słowa, które dają życie. Jest to księga, która ciągle owocuje – mówił ks. Mielczarek.

Człowiek stworzony na obraz Boga

W dalszej części wałbrzyski wikariusz, wskazywał, że nasze ludzkie słowo też posiada moc, podkreślając, że każdy z nas swoim słowem może wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka lub sprawić mu ból. Kolejnym argumentem, że słowo ma moc było wskazanie jak dużą rolę w rodzinie odgrywają słowa, język, jakim komunikują się ze sobą poszczególni członkowie rodziny. - Łatwo można sobie wyobrazić jaka atmosfera panuje w rodzinie, w której jej członkowie wzajemnie wspierają siebie dobrym słowem, mówią sobie nawzajem, że się kochają, a jaką atmosferę można odczuć w rodzinie, w której dominuje krytyka, pogarda i niezrozumienie – tłumaczył.

par. Św. Aniołów Stróżów

Adoracja

Adoracja

Księga rekordów

Ksiądz Radosław zwrócił również uwagę, jak wiele ludzi sięgało i nadal sięga po słowo Boże. Porównywał tę liczbę do najpopularniejszych teledysków dostępnych w Internecie, które zdobyły kilkumiliardową liczbę wyświetleń. Uzasadnił, że biblię przez tysiące lat czytało lub słuchało z pewnością więcej ludzi, ponieważ w jakże wielu kościołach na całym świecie codziennie czyta się słowo Boże i jak wiele ludzi codziennie samemu czyta Biblię.

Od słowa do adoracji

Reklama

Nabożeństwo zakończyła adoracja księgi słowa Bożego. W trakcie której odczytywane były fragmenty Ewangelii, po każdym z nich wygłaszane było krótkie rozważanie. Następnie zachowywana była chwila ciszy i po niej organista intonował pieśń.

Uroczysta intronizacja księgi Ewangelii, połączona z procesją, miała miejsce także również w parafii katedralnej. Tego dnia wierni usłyszeli słowa zachęty, aby umieć zostawić wszystko, kiedy mówi do nas Pan.

XPP

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze
2021-01-28 21:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: Jezus nie ma dzisiaj zbyt wielu przyjaciół

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Ignacy Dec

Niedziela Palmowa

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Jezus ze swoją moralna nauką nie ma dzisiaj zbyt wielu przyjaciół w parlamentach światowych” – podkreślił biskup Ignacy Dec. Biskup Świdnicki przewodnicząc 8 kwietnia Eucharystii na stadionie miejskim w Wałbrzychu, pod Krzyżem milenijnym na Chełmcu, w 12. rocznicę pogrzebu św. Jana Pawła II.

W pierwszej części homilii bp Dec rozważał przesłanie proroctwa Ezechiela analizując wizję czasów mesjańskich. „Prorok zapowiadał nie tylko instytucjonalne połączenie rozbitych części narodu, ale także zasadniczą zmianę jakościową tej zjednoczonej, nowej wspólnoty, na której czele będzie jedyny Pasterz - Mesjasz” – podkreślił biskup świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Czuwając z Ojcem Pio

2021-09-17 08:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

św. o. Pio

ANSA FILES/STR/pal/mr /PAP/EPA

„Ze św. Ojcem Pio czyścimy czyściec” pod takim hasłem odbędzie się na Jasnej Górze spotkanie modlitewne Grup Modlitewnych św. Ojca Pio.

Tegoroczne spotkanie koncentrować się będzie na modlitwie za dusze w czyśćcu cierpiące, z którymi stygmatyk miał bliski kontakt. Odbędzie się ono w dniach 25-26 września br. Krajowy duszpasterz Grup Modlitwy św. Ojca Pio o. Roman Rusek serdecznie zaprasza na to niepowtarzalne wydarzenie.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję