Reklama

W wolnej chwili

Serialowy hit w TV Trwam

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia w Telewizji Trwam premierowy odcinek serialu “Jezus” - brazylijskiej superprodukcji. Emisja o godz. 10:40 oraz 21:45. Serial będzie emitowany w każdą niedzielę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W pierwszym odcinku poznamy społeczne nastroje w Judei z czasów panowania Heroda. Mieszkańcy tego terenu nie godzą się na rzymski dyktat. Herod chce stłumić bunt i wykorzystuje do tego podległych mu żydowskich kapłanów. Maria pomaga rannemu rzymskiemu żołnierzowi. Zostaje pomówiona przez Asisę, która zarzuca jej zdradę ludu i cudzołóstwo.

W serialu wystąpiła plejada brazylijskich gwiazd filmowych i serialowych m.in. Dudu Azevedo, Marcos Winter, Guilherme Winter Dayenne Mesquita, Thalita Xavier, Juliana Xavier, Cláudia Mauro, Camila Mayrink, Isadora Cecatto, Adriana Birolli, Valentina Bulc, Beth Goulart, Raphael Sander, Zeca Carvalho, Jay Dee, Sacha Bali, Daniel Blanco, Tatsu Carvalho.

„Jezus” - emisja w każdą niedzielę (od 31 stycznia 2021 roku) o godz. 10:40 oraz 21:45 w Telewizji Trwam. W przypadku transmisji Mszy, uroczystości etc. w godzinach porannych emisja tylko o 21:45.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-01-29 15:11

Oceń: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serialu z rekonstrukcją ciąg dalszy. Dziś kolejne rozmowy

We wtorek liderzy koalicji mają kontynuować rozmowy ws. rekonstrukcji rządu. Rozmowy w tej sprawie toczyły się w piątek. Również w piątek media podały, że marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził dzień wcześniej europosła PiS Adama Bielana i że na spotkaniu był też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Do ostatniego spotkania liderów koalicyjnych ugrupowań: premiera Donalda Tuska (Platforma Obywatelska), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), Szymona Hołowni (Polska 2050) i Włodzimierza Czarzastego (Nowa Lewica) doszło w piątek. Według relacji Hołowni, spotkanie trwało cztery godziny.
CZYTAJ DALEJ

„Biblia jest pewnego rodzaju lustrem” – rozmowa z ks. dr. hab. Wojciechem Węgrzyniakiem

2026-08-08 20:21

[ TEMATY ]

Biblia

Pismo Święte

UPJPII

Karol Szewczyk

Czy Biblia może pomóc odnaleźć odpowiedzi na pytania, z którymi mierzymy się każdego dnia? Jak czytać Pismo Święte, aby nie było jedynie zbiorem dawnych tekstów, lecz żywym Słowem, które przemienia życie? O tym rozmawiamy z ks. dr. hab. Wojciechem Węgrzyniakiem – biblistą, rekolekcjonistą i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Punktem wyjścia do rozmowy jest myśl, że Biblia jest pewnego rodzaju lustrem. Człowiek może odnaleźć w niej samego siebie – swoje pytania, słabości, nadzieje i pragnienia. To właśnie dlatego Pismo Święte, mimo upływu wieków, nie traci swojej aktualności i wciąż przemawia do współczesnego człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Jan Paweł II o św. Edycie Stein: symbol dramatów Europy XX stulecia

2026-08-09 12:59

[ TEMATY ]

Edyta Stein

Vatican Media

Doświadczenie tej kobiety, która musiała stawić czoło wyzwaniom burzliwego stulecia, staje się dla nas wzorem. Współczesny świat zwodzi nas kuszącą wizją otwartej bramy, która ma oznaczać, że wszystko jest dozwolone. Nie chce zarazem dostrzec ciasnej bramy rozeznania i wyrzeczenia - wskazał św. Jan Paweł II w homilii z okazji kanonizacji św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein. 9 sierpnia to dzień jej poświęcony - przypomina Vatican News.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję