Reklama

Niedziela Świdnicka

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - Wierzący to przyjaciele Boga

W zakończonym Tygodniu Modlitw o Jedności Chrześcijan podczas ekumenicznych Nieszporów w cerkwi św. Mikołaja, bp Marek Mendyk podkreślał, że misją wierzących jest promieniowanie miłością.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

cerkiew

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Piotr Nikolski wita bp. Marka Mendyka, który po raz pierwszy przekroczył próg świdnickiej cerkwi

Ks. Piotr Nikolski wita bp. Marka Mendyka, który po raz pierwszy przekroczył próg świdnickiej cerkwi

Na specjalne zaproszenie proboszcza parafii prawosławnej ks. Piotra Nikolskiego 19 stycznia br. do cerkwi przy ul. Łukasińskiego przybył Biskup Świdnicki, który w okolicznościowym słowie zwrócił uwagę na kluczową rolę miłości w życiu osoby wierzącej.

Reklama

- Ojcowie Kościoła i mistrzowie życia duchowego podpowiadają, że „ten, kto miłuje więcej słyszy” ponieważ sama miłość jest poznaniem tego, co się kocha – mówił hierarcha. Kontynuując podkreślił, że źródłem wybrania jest darmowa miłość Boga do człowieka. - Jezus wybrał wierzących, aby byli przyjaciółmi Boga. Chrześcijanie wezwani do życia w łączności z Bogiem mają stały punkt oparcia. Dzięki temu mogą przynosić oczekiwany owoc, mogą dokonywać większych dzieł dla uwielbienia Boga, mogą być solą ziemi i światłem świata, wonią Chrystusa dla wszystkich. Misją wierzących nie jest propaganda, lecz promieniowanie miłością wzajemną, która przyciąga wszystkich do siebie. Poza tą miłością nie ma nic ważniejszego. Dlatego Jezus przypomina to przykazanie jako posumowanie swojej mowy o trwaniu w Nim i przynoszeniu owocu – mówił.

ks. Mirosław Benedyk

prawosławny ks. Piotr Nikolski

prawosławny ks. Piotr Nikolski

Słowo biskupa poprzedziły starocerkiewne Nieszpory z uroczystości Chrztu Pańskiego, których teksty pochodziły z IV wieku. Wśród zgromadzonych na ekumenicznym nabożeństwie był luterański biskup diecezji wrocławskiej Ewangelicko-Augsburskiej Waldemar Pytel, a także wierni prawosławni i grupa katolickich kleryków ze świdnickiego seminarium.

ks. Mirosław Benedyk

Uczestnicy nabożeństwa ekumenicznego

Uczestnicy nabożeństwa ekumenicznego
2021-01-24 00:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stargard Szczeciński: grekokatolicy mają swoją cerkiew

[ TEMATY ]

cerkiew

Archiwum parafii św. Jozafata Męczennika w Stargardzie Szczecińskim

Grekokatolicy w Stargardzie Szczecińskim mają swoją cerkiew - poinformowało Radio Szczecin. Świątynię zbudowali parafianie. Prace rozpoczęły się w 2009 r. Zbiórki na budowę cerkwi odbywały się także w parafiach rzymskokatolickich archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie branży sakralnej po raz 22. w Targach Kielce!

2021-09-24 13:32

[ TEMATY ]

książka

targi

Kielce

SacroExpo

T.D.

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Ofiaromaty, bezdotykowe kropielnice i szeroki wachlarz stuł i ornatów od najlepszych polskich producentów. To wszystko czekać będzie na gości XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Od 27 do 29 września hale Targów Kielce wypełni wszystko to, co niezbędne w życiu kościoła.

Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania

CZYTAJ DALEJ

Papież do nowego patriarchy katolickich Ormian

2021-09-24 20:36

[ TEMATY ]

Ormianie

papież Franciszek

patriarcha

Vatican News

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Franciszek skierował list do nowego patriarchy katolickiego Kościoła ormiańskiego, Rafała Piotra XXI Minassiana. Kościół ten – jak pisze Papież - jest w pełni zaangażowany w sprawy narodu ormiańskiego, zachowuje jego pamięć i tradycje, a jednocześnie jest głęboko związany z Następcą Apostoła Piotra.

Franciszek zauważa, że Ormianie to naród obyty z cierpieniem z powodu licznych prób, których doświadczyli w ciągu 1700 lat swej chrześcijańskiej historii, ale odznaczają się oni również niewyczerpaną zdolnością do rozkwitu i wydawania owoców, dzięki świętości i mądrości swych świętych i męczenników, kulturze jego lekarzy i myślicieli oraz sztuce, która umie wyryć w skale znak krzyża jako drzewa życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję