Reklama

Kościół

Łagiewniki: Msza św. w intencji sportowców i kibiców Krakowa

W sobotę w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach została odprawiona Eucharystia w intencji sportowców i kibiców Krakowa. Mszy św. przewodniczył ks. infułat Bronisław Fidelus, kapelan Wisły, a homilię wygłosił archiprezbiter Bazyliki Mariackiej - ks. Dariusz Raś, kapelan Cracovii.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

Mazur/episkopat.pl

Przybyłych do świątyni powitał ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Przeżywamy obecnie czas kolędowy i zimowy, więc to okres, kiedy pojawiają się szaliki, ale dziś te szaliki symbolizują również, że przybyli tu przedstawiciele kibiców i klubów sportowych Krakowa i Małopolski - powiedział.

Dodał, że sobotnie spotkanie nawiązuje do tradycji pielgrzymek organizowanych przez śp. ks. Henryka Surmę do łagiewnickiego sanktuarium oraz do pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. - Wspominamy też rok 2005 i Mszę pojednania na stadionie Cracovii 4 kwietnia, dwa dni po śmierci Jana Pawła II. Dziś modlimy się również o ducha jedności i pojednania dla środowisk sportowych i klubów Krakowa oraz Małopolski - wskazał.

Reklama

W wygłoszonej homilii ks. Dariusz Raś wyraził radość, że kibice i sportowcy przybyli tak licznie, mimo trudnego czasu pandemii. - Byliśmy przyzwyczajeni do innych widoków - również na scenach sportowych widzieliśmy pełne hale sportowe, choćby te siatkarskie, pełne stadiony sportowe. Mogliśmy również siedzieć ramię przy ramieniu. I dzisiaj tak myślimy, że rzeczywiście trudzimy się już przy tej próbie, przy tym znaku, który daje nam epidemia. Trudzimy się, ale zawsze słyszmy głos Chrystusa przechodzącego obok nas, ku nam: „Odwagi, nie bójcie się. Ja jestem” - podkreślił.

Duchowny przyznał, że wielu tęskni za tym, co było. - Może teraz będzie trochę inaczej, ale chcemy się cieszyć, również z sukcesów sportowych, także z samego uprawiania sportu. Dlatego modlimy się za sportowców, za kibiców, za tych, którzy czynnie uprawiają turystykę i każdy sport. Przychodzimy tutaj, aby przygotować się do następnej ważnej epoki, która nastąpi po tym „zlodowaceniu”, zamrożeniu świata dzisiaj - zaznaczył.

Podziel się cytatem

Dodał, że ludzie często pomagają sobie w czasie zawodów sportowych i że trzeba porzucać wszystko to, co jest niewłaściwe w kibicowaniu. - Chcemy oglądać i wzmacniać to, co piękne, dobre I szlachetne. Takim działaniem fair play, może najpiękniejszym z możliwych, jest danie komuś krwi, tak jak to czynią krwiodawcy w wielu klubach sportowych - zauważył.

Jak ocenił, postępowanie fair play jest niedalekie od drogi Bożego miłosierdzia. - Dawanie krwi innym, kiedy inni są w potrzebie, to może najszlachetniejsze działanie fair play. Gratuluję tym, którzy są w klubach krwiodawców. Kibic z jednej strony Błoń daje krew innemu kibicowi choremu z drugiej strony Błoń. To niebywały symbol prawdziwego braterstwa i pojednania - podsumował kapłan.

2021-01-10 08:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zarzuty za znieważenie obrazu w Łagiewnikach

[ TEMATY ]

Łagiewniki

BOŻENA SZTAJNER

Zarzut złośliwego przeszkadzania w uroczystościach religijnych, publicznego znieważenia przedmiotów czci religijnej i obrazy uczuć religijnych postawiła prokuratura Ilonie R., która w niedzielę oblała cieczą obraz Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach i relikwie św. Faustyny.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: zmarł kardynał José Freire Falcão

2021-09-27 11:39

[ TEMATY ]

śmierć

vaticannews.va

Minionej nocy (26 września o godz. 22.40 czasu lokalnego) zmarł kardynał José Freire Falcão, emerytowany arcybiskup Brasilii. Purpurat został przyjęty do szpitala św. Łucji w Asa Sul, z powodu powikłań spowodowanych chorobą covid-19.

Purpurat był hospitalizowany od 17 września, po tym jak zdiagnozowano u niego chorobę Covid-19. W październiku purpurat skończyłby 96 lat. 24 września archidiecezja Brasilia poinformowała, że jego stan zdrowia w zakresie układu oddechowego i nerek poważnie się pogorszył. Musiał przejść intubację oddechową i nerkową – zaznaczono.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję