Modlitwa, edukacja i kultura promowały wartość ludzkiego życia. Kulminacyjnym momentem Festiwalu Życia był Marsz dla Życia, który przeszedł ulicami Zielonej Góry w niedzielę 25 marca. Marsz wyruszył z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela pod pomnik bł. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego, gdzie przygotowane zostało Miasteczko Życia. Tam od godzin przedpołudniowych można było oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego, a także otrzymać oświadczenie woli dawców narządów.
Mszy św. z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego przewodniczył bp Stefan Regmunt. - Festiwal to zaproszenie dla każdego człowieka, do tego, by każdy pokazał, że życie jest piękne i że warto żyć. Warto być przy drugim człowieku, żeby nigdy nie zwątpił, że życie ma sens - tłumaczył bp Stefan Regmunt. - Dla każdego człowieka, który przyszedł na ziemię, jest miejsce, a życie jest darem Boga. Ksiądz Biskup podkreślał również, iż trzeba pamiętać, że najlepszym miejsce dla rozwoju dziecka jest rodzina!
Festiwal Życia 2012 zainaugurowany został 19 marca podczas Salonu Myśli Edyty Stein, którego gośćmi byli Joanna Szałata i ks. Tomasz Kancelarczyk - twórcy największego w Polsce Marszu dla Życia w Szczecinie. Dzień później otwarta została wystawa Weroniki Karwowskiej pt. „Rytm życia” przygotowana w zielonogórskiej Palmiarni przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze. 22 marca w klubie muzycznym Kawon wystąpiła Antonina Krzysztoń, a 23 marca w „Kawiarni pod Aniołami” odbyły się warsztaty dla rodziców zatytułowane „Jak świętować w rodzinie?” prowadzone przez Sylwię i Szymona Wytykowskich. W programie festiwalu znalazły się również Nieszpory za Miasto oraz projekcja filmu pt. „The Human Experience” o poszukiwaniu ludzkiej godności.
Organizatorem festiwalu było Duszpasterstwo Rodzin wspomagane przez organizacje, ruchy i stowarzyszenia działające na rzecz promocji życia.
Honorowy patronat nad Festiwalem Życia objął bp Stefan Regmunt.
Pomóż w rozwoju naszego portalu