Reklama

Po pomoc do „DROGI”

W siedzibie Fundacji na rzecz Edukacji, Profilaktyki i Psychoterapii „Droga” zainaugurowano projekt „Nie jesteś sam” oraz otwarto nowo powstałą pracownię audio-wideo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Projekt „Nie jesteś sam” adresowany jest przede wszystkim do pracowników ArcelorMittal Poland, również tych zatrudnionych poprzez Manpower Polska oraz członków ich rodzin. Program jest nowoczesnym narzędziem zarządzania zasobami ludzkimi, które z jednej strony stanowi wsparcie dla menedżerów w rozwiązywaniu problemów pracowników, z drugiej umożliwia pracownikom bezpłatne skorzystanie z fachowej pomocy. Można go traktować jako część pracowniczych programów zdrowotnych, która odnosi się do sfery psychicznej pracowników i jest szczególnie pożyteczna dla rozwiązywania problemów związanych z długotrwałym stresem.
„Pracownik może przecież być w gorszej formie, może być zmęczony, wyczerpany, zestresowany czy chory. Czy to tylko jego sprawa? Nie, dzisiaj nikogo nie dziwi lekarz zakładowy, programy rehabilitacyjne czy profilaktyczne, zakładowe przedszkole. W tym samym nurcie mieści się pracowniczy program wsparcia «Nie jesteś sam», który realizujemy. Z pomocy może skorzystać każdy pracownik ArcelorMittal, który potrzebuje pomocy” - wyjaśnia Zbigniew Rusek, dyrektor strategii i komunikacji Fundacji „Droga”.
Z konsultantami, którzy dyżurują we wszystkich oddziałach firmy, można się umówić przez telefon lub za pomocą e-maila. Zakres problemów, z którymi można zgłosić się do specjalisty obejmuje: problemy w pracy (konflikty i trudności z kolegami lub przełożonymi), nadmierny stres, nagłą zmianę warunków pracy, przepracowanie, zaburzenia rytmu biologicznego, przewlekłe zmęczenie, wypalenie zawodowe. Pod uwagę są brane problemy osobiste: wszelkie trudności emocjonalne, nadmierna presja i stres w życiu osobistym, kryzys związany z utratą zdrowia, ważnej osoby, stanowiska, nadużywanie nikotyny, leków, alkoholu. Konsultanci pomogą także rozwiązywać problemy rodzinne - trudności w związkach, kłopoty z małymi i dorastającymi dziećmi, trudności z ludźmi starszymi, żałobę w rodzinie, ciężką chorobę bliskich, przemoc w rodzinie, trudności finansowe np. alimentacyjne, kredytowe. Konsultant nie działa sam, ma do dyspozycji ekspertów, takich jak prawnicy, doradcy finansowi, pedagodzy, doradcy zawodowi, pracownicy socjalni, psycholodzy, psychoterapeuci. Co warte podkreślenia pomoc jest bezpłatna i anonimowa.
Natomiast pracownia audio-wideo stanowi element procesu edukacyjnego i terapeutycznego prowadzonego w ośrodku. Umożliwia prowadzenie nowoczesnych wykładów i innych zajęć w oparciu o technikę audio-wideo. Pracownia będzie wykorzystywana w ramach projektu do prowadzenia szkoleń. Fundacja „Droga” rozpoczęła działalność w 2005 r. realizując cele statutowe ściśle związane z promocją zdrowia psychicznego, edukacją, profilaktyką i terapią problemów alkoholowych i innych uzależnień, zapobieganiem wykluczeniu społecznemu. Fundacja prowadzi Ośrodek Edukacji, Profilaktyki i Psychoterapii „Droga” w którym, w ramach kontraktu z NFZ leczy się problemy z depresją, nerwicami, stresem. Pomocą otacza osoby mające problemy w relacjach z innymi osobami, nadużywające i uzależnione. Terapia ma formę indywidualnych sesji oraz grup terapeutycznych. Fundacja prowadzi oddział dzienny terapii uzależnienia od alkoholu oraz inne grupy terapeutyczne. Co istotne oferta jest dostosowana nie tylko do pacjentów, ale również ich rodzin. Fundacja wydaje również ogólnopolski magazyn poświęcony problemom zdrowia psychicznego i uzależnieniom. A w przeszłości realizowała unijny projekt „Akademia Pracy”, którego celem była aktywizacja społeczna i zawodowa osób uzależnionych po terapii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

2025-12-03 07:58

[ TEMATY ]

Nakazane święta kościelne

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2026 roku.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Rządowy walec rozjedzie polskie rolnictwo?

2025-12-02 20:18

[ TEMATY ]

gospodarka

PAP/Piotr Nowak

Już w najbliższy czwartek Stały Komitet Rady Ministrów ma pochylić się nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu (nr UD213). Dla polityków w Warszawie to kolejny punkt w agendzie. Dla tysięcy rodzin na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu to być albo nie być. Środowiska rolnicze nie przebierają w słowach: to zamach na jedną z ostatnich dochodowych gałęzi polskiego rolnictwa.

Polska jest jednym z największych producentów i eksporterów tytoniu w Unii Europejskiej. W momencie, gdy koszty produkcji rosną, a opłacalność wielu upraw stoi pod znakiem zapytania, rządowa propozycja uderza w sektor, w którym Polska jest europejskim liderem.
CZYTAJ DALEJ

Twórca wspólnoty Mężczyźni św. Józefa w Zielonej Górze

2025-12-03 09:57

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Mężczyźni św. Józefa

Donald Turbitt

Karolina Krasowska

Spotkanie modlitewno-formacyjne z założycielem wspólnoty Mężczyzn św. Józefa odbyło się 2 grudnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego

Spotkanie modlitewno-formacyjne z założycielem wspólnoty Mężczyzn św. Józefa odbyło się 2 grudnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego

"Mężczyzna, który niesie Światło" – pod takim hasłem wczoraj w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dla mężczyzn. Gościem specjalnym był Amerykanin Donald Turbitt, twórca wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

Spotkanie modlitewno-formacyjne z założycielem wspólnoty Mężczyzn św. Józefa odbyło się 2 grudnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Uczestniczyli w nim Mężczyźni św. Józefa z całej naszej diecezji m. in. z Gubina, Wschowy, Zielonej Góry i Żar, ale także ci nie związani z tą wspólnotą. Panowie mieli okazję wysłuchać Donalda Turbitta – człowieka, który od lat formuje mężczyzn na całym świecie, inspiruje do odpowiedzialności, modlitwy i życia w mocy Ducha Świętego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję