Reklama

Niedziela Świdnicka

Zmarł ks. Piotr Mycan, miał 47 lat

Świdnicka Kuria Biskupia poinformowała, że dziś 4 listopada br. zmarł ks. Piotr Mycan dotychczasowy administrator parafii pw. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków).

[ TEMATY ]

śmierć księdza

Kaczorów

par. Wojcieszów

ś.p. ks. Piotr Mycan

ś.p. ks. Piotr Mycan

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że 4 XI br. odszedł do wieczności śp. ks. Piotr Mycan, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków). Zmarłego Kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu! Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie - brzmi komunikat kurialny.

Przebieg uroczystości pogrzebowych:

7 XI (sobota) - godz. 10.00 - Msza Św. żałobna w kościele pw. Mikołaja w Kaczorowie - przewodniczy ks. bp Ignacy Dec

Reklama

7 XI (sobota) - godz. 13.00 - Msza Św. pogrzebowa w kościele pw. św. Maternusa w Lubomierzu, (diecezja legnicka) - przewodniczy ks. bp Ignacy Dec

Życiorys:

Ks. Piotr Władysław Mycan urodził się 10 grudnia 1973 r. w Lwówku Śląskim. Był synem Edwarda i Anny z d. Stępkowska. Po przeszło dwóch tygodniach, dnia 29 grudnia.1973 roku został ochrzczony w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Lubomierzu. Tam też przyjął sakrament bierzmowania 15 października 1986 roku. Lata dziecięce spędził w Lubomierzu pod opieką rodziców.

W rodzinnej miejscowości uczęszczał do Szkoły Podstawowej a potem do Liceum Ogólnokształcącego, które ukończył w roku 1993 zdaniem egzaminu dojrzałości (matury). W końcowych latach szkoły średniej odkrył w swoim sercu powołanie kapłańskie, którym obdarzył go Chrystus. Chcąc zrealizować swoje powołanie, wstąpił w roku 1993. do Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

Formacja w Seminarium Duchownym w Legnicy i studia filozoficzno-teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu trwały 6 lat (1993-1999). Pod koniec piątego roku studiów uzyskał magisterium z teologii i otrzymał święcenia diakonatu w katedrze legnickiej (26 XI 1998 r.), zaś rok później, dnia 29 maja 1999 roku,. w katedrze legnickiej przyjął święcenia kapłańskie z rąk z rąk księdza biskupa Tadeusza Rybaka, biskupa legnickiego.

Po święceniach posługiwał na kilku parafiach jako wikariusz. Były to następujące parafie: Jaworzyna Śląska, parafia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP (1999-2004); Wałbrzych, parafia p.w. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej (2004-2005); Stronie Śląskie, parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa (2005 -2006); Bożków, parafia p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (2006-2010); Wałbrzych, parafia p.w. św. Wojciecha (2010-2013); Boguszów Gorce, parafia p.w. Trójcy Świętej (2013-2015); Wałbrzych, parafia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP (2015-2018).

Posługiwał więc jako wikariusz 19 lat w siedmiu parafiach. W roku 2018 został na krótki czas mianowany administratorem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zagórzu Śląskim, a następnie, także w tym roku 2018, administratorem parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa w Kaczorowie. Odszedł do Domu Ojca w środę, 04 listopada 2020 r., w 47. roku życia i w 21. roku kapłaństwa.

2020-11-04 13:34

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagła śmierć częstym losem kapłana - Kaczorów pożegnał ks. Piotra Mycana

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

pogrzeb kapłana

Kaczorów

ks. Piotr Mycan

Archiwum prywatne

Mszy św. żałobnej w Kaczorowie przewodniczył bp Ignacy Dec

Mszy św. żałobnej w Kaczorowie przewodniczył bp Ignacy Dec

W sobotnie przedpołudnie 7 listopada wierni par. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków) pożegnali ks. Piotra Mycana, który przez ostatnie dwa lata zarządzał miejscową parafią.

Mszy św. żałobnej przewodniczył bp senior Ignacy Dec. W wygłoszonej homilii w kościele parafialnym w pierwszy biskup świdnicki przypominał, że każdy kapłan posługujący w duszpasterstwie spełnia trzy podstawowe zadania.

CZYTAJ DALEJ

W jakim języku przemówił Bóg?

Odpowiedź na to pytanie zawiera się w pięknym prologu do jednego z najgłębszych pism Nowego Testamentu, zwanego Listem do Hebrajczyków: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1, 1-2).

Historia dialogu Boga z człowiekiem dzieli się więc na dwa etapy: Stary i Nowy Testament. Symbolem pierwszego Przymierza były kamienne tablice Dekalogu, dane Mojżeszowi na Synaju. Drugim i wiecznym Przymierzem jest wcielone Słowo Boga, objawione w Jego Synu – Jezusie Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję