Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Jędraszewski apeluje o intensywną modlitwę i gesty ewangeliczne w intencji pokoju w Syrii

[ TEMATY ]

apel

Syria

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Marek Jędraszewski apeluje o intensywną modlitwę i gesty ewangeliczne w intencji pokoju w Syrii. W specjalnej odezwie wzywa mieszkańców archidiecezji o aktywny udział w Światowym Dniu Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Syrii i na świecie.

Metropolita łódzki przypomina o ustanowieniu przez papieża Franciszka Światowego Dnia Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Syrii i na świecie na dzień 1 września. "Papież będzie w tym dniu wieczorem przewodniczył czuwaniu modlitewnemu na Placu św. Piotra. Jednocząc się z Ojcem Świętym włączmy się w modlitwę o pokój" - apeluje abp Jędraszewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Niech to papieskie wezwanie mobilizuje nasze rodziny, wspólnoty modlitewne, siostry klauzurowe oraz osoby tworzące ruchy i stowarzyszenia katolickie, wszystkich czcicieli Maryi do intensywnej modlitwy w intencji pokoju w Syrii i do wszelkich ewangelicznych gestów solidarności" - zachęca.

"Weźmy sobie do serca apel Ojca Świętego i prośmy wraz z Maryją o wielki dar dla narodu syryjskiego oraz w intencji przezwyciężenia wszystkich sytuacji konfliktowych i przemocy na świecie" - podkreśla abp Jędraszewski, zapewniając wszystkich, którzy włączą się w modlitwę, post i umartwienia, o swoim błogosławieństwie.

Jednocześnie metropolita łódzki zaprasza wiernych do udziału 7 września w nabożeństwie różańcowym w łódzkiej katedrze. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim.

2013-09-05 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Parolin: porozumienie w sprawie Syrii musi chronić chrześcijan

Pokojowe rozwiązanie konfliktu w Syrii musi zagwarantować także równe prawa dla mniejszości chrześcijańskiej. Zdaniem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina, chrześcijanie powinni być traktowani jako pełnoprawni obywatele, tak jak wszyscy, którzy mogą się przyczynić do budowy społeczeństwa syryjskiego. Według informacji Radia Watykańskiego, kard. Parolin przypomniał też, że warunkiem rozmów pokojowych musi być trwałe zawieszenie broni.

W ramach zakończonego 12 listopada w Rzymie kongresu poświęconego Syrii sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej wyraził też nadzieję, że prezydent Donald Trump będzie kontynuatorem polityki USA wobec Syrii. Chciałby, aby temu celowi służyły „nowe międzynarodowe scenariusze , stworzone w efekcie wyboru nowego prezydenta USA”.
CZYTAJ DALEJ

W ramach XXV Dnia Papieskiego w całym kraju koncerty, pielgrzymki i procesje

2025-10-11 08:08

[ TEMATY ]

pielgrzymki

procesje

koncerty

św. Jan Paweł II

prorok nadziei

XXV Dzień Papieski

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

W tym roku odbędzie się już XXV Dzień Papieski

W tym roku odbędzie się już XXV Dzień Papieski

Koncerty, festyny, pielgrzymki, procesje i biegi złożą się na obchody XXV Dnia Papieskiego. W tym roku odbędzie się on 12 października pod hasłem „Jan Paweł II. Prorok nadziei”. W niektórych miastach przesunięto wydarzenia na 16 października, kiedy minie 47. rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Z okazji XXV Dnia Papieskiego biskupi napisali do wiernych list pasterski Konferencji Episkopatu Polski, w którym zachęcają do wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
CZYTAJ DALEJ

Mecz Polska-Litwa. Jaki będzie skład naszej reprezentacji?

2025-10-12 18:51

[ TEMATY ]

mecz

reprezentacja

Polska‑Litwa

skład

PAP

Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Michał Skóraś wybiegnie w podstawowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Litwą w Kownie w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Kapitan Robert Lewandowski po raz 161. wystąpi w kadrze. Początek o godz. 20.45.

W porównaniu z podstawową jedenastką z wrześniowych meczów eliminacji MŚ z Holandią na wyjeździe (1:1) i Finlandią u siebie (3:1) brakuje tylko kontuzjowanego Nicoli Zalewskiego, którego zastąpił właśnie Skóraś.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję