Reklama

Niedziela Kielecka

Pomoc dla Domów pomocy Społecznej

33 Domy Pomocy Społecznej z województwa świętokrzyskiego, a wśród nich prowadzone przez Caritas kielecką, otrzymały wsparcie na sfinansowanie przedsięwzięć, chroniących pensjonariuszy i personel przed skutkami koronawirusa.

arch. ŚUM

8 września w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali 19 umów z przedstawicielami instytucji, prowadzącymi Domy Pomocy Społecznej w regionie świętokrzyskim. Wartość grantów to ponad 19 mln zł.

Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej należą do grup najbardziej narażonych na zakażenie i ciężki przebieg choroby. Obecnie w województwie świętokrzyskim w tego typu placówkach przebywa blisko 3 250 podopiecznych.

Reklama

Na realizację projektu „Bezpieczna Przyszłość” Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pozyskał 20,7 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nabór wniosków o dofinasowanie trwał od 13 do 24 lipca. Wnioskodawcy zgłosili do udzielenia wsparcia 33 Domy Pomocy Społecznej, na łączną kwotę ponad 19 mln zł.

Jak poinformował marszałek Andrzej Bętkowski - w ramach projektu - oprócz zakupu środków ochrony indywidualnej, profesjonalnego sprzętu i wyposażenia - możliwy będzie także zakup usług związanych z przeciwdziałaniem COVID-19

Reklama

w tym np. umożliwienie zmiany organizacji pracy w Domach Pomocy Społecznej, zapewnienie miejsc pobytu wytchnieniowego poza budynkiem dla pracowników, czy też tymczasowych miejsc do izolacji poza szpitalem, w których mieszkańcy, skierowani przez lekarza będą przebywać podczas leczenia. Ponadto możliwe będzie sfinansowanie przeprowadzenia testów na COVID-19.

Wicemarszałek Renata Janik zauważyła: – Chcemy pomagać mieszkańcom regionu w skutecznej profilaktyce, zwłaszcza tym najbardziej narażonym na skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa, stąd pomysł wsparcia właśnie dla podopiecznych i personelu domów pomocy.

Z kolei ponad 550 tysięcy złotych na zakup środków ochrony indywidualnej, profesjonalnego sprzętu i wyposażenia oraz zmianę organizacji pracy otrzyma Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach tego samego projektu pn. "Bezpieczna Przyszłość". Wsparcie pochodzące ze środków rządowych trafi do trzech Domów Pomocy Społecznej.

Caritas Diecezji Kieleckiej prowadzi cztery Domy Pomocy Społecznej na terenie województwa świętokrzyskiego i dwa w województwie małopolskim. Z programu "Bezpieczna Przyszłość" skorzystają trzy z nich. Znajdują się one w Ratajach Słupskich, Rudkach i Piekoszowie.

Oprac. A.D.

2020-09-08 22:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

II Niedziela Wielkiego Postu – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

2021-02-27 08:01

[ TEMATY ]

misje

fotolia.com

Od 2005 r. w II niedzielę Wielkiego Postu każdy z nas może wspomóc misjonarzy na drodze specjalnej zbiórki. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwana jest też Niedzielą "Ad Gentes". Z tej okazji we wszystkich wspólnotach parafialnych w Polsce odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny. W ubiegłym roku z tego funduszu ponad 1,4 mln zł trafiło do rąk misjonarek i misjonarzy. Dzięki hojności wiernych w Polsce misjonarze zrealizowali 99 projektów ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych na kwotę 470 tys. zł.

Żyjmy Eucharystią

CZYTAJ DALEJ

Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor

Niedziela kielecka 39/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Tajemnica czwarta

CZYTAJ DALEJ

"Gorzkie Żale" - nabożeństwo z par. pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze

2021-02-28 17:00

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy na "Gorzkie Żale" o godz. 17:00 z kościoła pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję