Reklama

Wierni razem z Pasterzem

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbyło się ostatnie w tym roku czuwanie. Jak co roku, modlitwa u stóp hałcnowskiej Piety była równocześnie okazją do złożenia Biskupowi Ordynariuszowi życzeń z okazji imienin

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zwykle hałcnowskie czuwanie zgromadziło w świętyni rzesze wiernych z różnych zakątków naszego diecezjalnego Kościoła. Mszy św. wieńczącej modlitwę przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy. Razem z nim przy ołtarzu stanęło kilkudziesięciu kapłanów z całej diecezji.
Homilię Ksiądz Biskup poświęcił problematyce nawrócenia, które powinno być aktem całego człowieka, jego rozumu, woli i uczuć. - W jakimś sensie i sam grzech może przybliżać do Boga, jeśli przyjmie się postawę gotowości nawrócenia i poprawy. Błogosławiona to wina, która zacieśnia więź ze Zbawicielem i Odkupicielem, powoduje żal, który paradoksalnie odnawia nasze życie duchowe i powoduje, że z pokorą w sercu wracamy do źródła miłości - mówił w homilii.
Na zakończenie Mszy św. życzenia z okazji zbliżających się imienin złożyli Biskupowi Ordynariuszowi przedstawiciele kapłanów i wiernych. - W imieniu wszystkich tu obecnych kapłanów pragnę złożyć zapewnienie, że jesteśmy z Tobą nie tyko w tej misji „ad gentes”, ale i w codziennej pracy. Do tej codziennej pracy dołączamy naszą, byśmy wspólnymi siłami spełnili zadanie, jakie stawia przed nami Bóg. Do pracy dołączamy serdeczną modlitwę - zwrócił się do bp. Tadeusza Rakoczego ks. Józef Szczypta, dziekan dekanatu Bielsko-Biała Wschód. Przedstawiciele hałcnowskiej wspólnoty oraz wszystkich pielgrzymów przybywających do sanktuarium życzyli swemu Pasterzowi, by mógł pełnić swoją posługę biskupią w duchu posłuszeństwa Dobrej Nowinie. - Życzymy, byś posłuszny Ewangelii wytrwale, w pełni sił i zdrowia, pomagał nam według niej kształtować życie. Modlimy się dziś dla Ciebie o ludzkie siły i wytrwałość - powiedziała parafianka z Hałcnowa.
Czuwania w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbywają się od kwietnia do października w każdy ostatni piątek miesiąca. Tegorocznym czuwaniom towarzyszyło hasło „W szkole Maryi Matki Pięknej Miłości”, a rozważane podczas modlitwy tematy nawiązywały do problematyki rodziny.

PB

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

We Wrocławiu odbył się pierwszy Bal Wolnych Serc

2026-06-28 12:21

Marzena Cyfert

Uczestnicy balu

Uczestnicy balu

Stworzona z myślą o młodych katolikach w wieku 18-30 lat inicjatywa zgromadziła ok. 60 ludzi stanu wolnego. Były: Msza św., tańce integracyjne i rozmowy bez alkoholu. Organizatorzy już zapowiadają kolejne spotkania.

Wieczór rozpoczął się Mszą św. w katedrze wrocławskiej, której przewodniczył ks. Piotr Rozpędowski. Następnie uczestnicy przeszli do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, gdzie odbyła się główna część wydarzenia.
CZYTAJ DALEJ

Kochać kogoś można tylko całym sercem, nigdy połową

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 37-42. <- KLIKNIJ

Niedziela, 28 czerwca. Trzynasta Niedziela zwykła.
CZYTAJ DALEJ

Słowa Jana Pawła II na zawsze zmieniły Ukrainę - mówił zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego we Lwowie

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) abp Światosław Szewczuk powiedział w niedzielę we Lwowie, że słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pielgrzymki na Ukrainę w 2001 roku „stały się wydarzeniem, które na zawsze zmieniło Ukrainę”.

Hierarcha przewodniczył Boskiej Liturgii sprawowanej na placu przed kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na lwowskim Sychowie, gdzie przed 25 laty Ojciec Święty spotkał się z ukraińską młodzieżą. W homilii, nawiązując do ewangelicznej sceny uzdrowienia sługi rzymskiego setnika, kaznodzieja podkreślił, że wiara otwiera człowieka na moc Bożego słowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję