Reklama

Niedziela Legnicka

Biskup legnicki odwołuje dyspensę

Biskup legnicki odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Ma to związek z nowymi rozporządzeniami Prezesa Rady Ministrów.

[ TEMATY ]

diecezja legnicka

zarządzenia biskupa

arch. diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tym samym obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. powraca. Nie dotyczy to jednak osób z objawami infekcji. Bp Kiernikowski przypomina o obowiązujących zasadach zakrywania ust i nosa. Co do uroczystości Bożego Ciała, bp Zbigniew prosi o rezygnację z procesji międzyparafialnych czy miejskich. Zachęca, aby procesje odbywały się w pobliżu kościoła lub w jego otoczeniu. Nie jest konieczne organizowanie 4 ołtarzy. Jednak zaleca, by w tym dniu umożliwić wiernym adorację Najświętszego Sakramentu. Zmiany dotyczą także I Komunii św. oraz udzielania sakramentu bierzmowania. Powraca także możliwość organizowania spotkań formacyjnych przy zachowaniu przepisów sanitarnych.

Cały dokument dostępny jest na stronie diecezji legnickiej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-05-30 15:32

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zasłuchani w Słowo – zapatrzeni w Pana

Niedziela legnicka 21/2025, str. V

[ TEMATY ]

diecezja legnicka

Archiwum Ośrodka Formacji Diakonów Stałych

Przez proklamację słowa Bożego diakon staje niejako in persona Christi – mówił ks. Krzysztof Wiśniewski

Przez proklamację słowa Bożego diakon staje niejako in persona Christi – mówił
ks. Krzysztof Wiśniewski

4 maja, w III Niedzielę Wielkanocną, 10 kandydatów do diakonatu stałego w diecezji przeżywało dzień skupienia w Domu Serca Jezusowego.

Tematem była Eucharystia, a prowadzącym ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny i wikariusz biskupi ds. formacji stałej duchowieństwa i osób konsekrowanych.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent proponuje zaostrzenie kryteriów do uzyskania polskiego obywatelstwa

2025-09-29 20:38

[ TEMATY ]

obywatelstwo

Karol Nawrocki

Adobe Stock

Wydłużenie z trzech do 10 lat minimalnego okresu, nieprzerwanego pobytu w Polsce, do uzyskania obywatelstwa polskiego przewiduje skierowany przez prezydenta Karola Nawrockiego do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o obywatelstwie polskim.

Projekt przewiduje wydłużenie z trzech do 10 lat minimalnego okresu nieprzerwanego pobytu w Polsce (na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej lub prawa stałego pobytu) wymaganego do uznania cudzoziemca za obywatela polskiego.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: powtórny pogrzeb Sergiusza Piaseckiego

2025-09-29 18:09

[ TEMATY ]

pogrzeb

PAP/Paweł Supernak

WARSZAWA. POGRZEB SERGIUSZA PIASECKIEGO

WARSZAWA. POGRZEB SERGIUSZA PIASECKIEGO

W katedrze polowej Wojska Polskiego odbyły się uroczystości pogrzebowe Sergiusza Piaseckiego - żołnierza wojny polsko-bolszewickiej, agenta wywiadu, żołnierza Armii Krajowej i wybitnego pisarza. Mszy św. przewodniczył biskup polowy Wiesław Lechowicz. Po nabożeństwie szczątki pisarza spoczęły na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ceremonii pochówku uczestniczył Prezydent RP Karol Nawrocki.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Jarosław Wąsowicz - kapelan Prezydenta RP, ks. Tomasz Trzaska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN oraz kapelani Ordynariatu Polowego z proboszczem katedry ks. płk. Karolem Skopińskim. Obecny był także ks. płk Jan Kot, prawosławny dziekan Sił Powietrznych, który na zakończenie Mszy św. poprowadził modlitwę za zmarłego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję