Reklama

Wiara

Rekolekcje 33-dniowe

Przygotowania do tegorocznej Lednicy odbywają się w sposób nietypowy. Przybrały formę 33 dniowych rekolekcji, które powinien przeżyć każdy, kto chce prawdziwie uczestniczyć w "Totus tuus".

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Materiał prasowy Lednica 2000

33 dniowe rekolekcje opierają się na całkowitym oddaniu się Matce Bożej. Ten wyjątkowy czas chcemy spędzić w rekolekcyjnym rytmie, który pozwoli na prawdziwe przeżycie tego czasu. Dlatego codziennie o godzinie 8:00 na naszym profilu Facebook oraz YouTube będą publikowane materiały, które doprowadzą nas do zawierzenia się Najświętszej Marii Pannie.

Materiały video będą bardzo dużą pomocą, lecz najważniejsze jest osobiste zaangażowanie i skupienie na przeżywanych treściach. Zadbajmy o dobre przeżycie naszego zawierzenia się Matce Bożej. Nie jest to łatwa droga, lecz z pomocą przychodzi św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, św. Jan Paweł II czy Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.


Reklama

Podczas rekolekcji spotkamy się z:

- siostrą Anną Maciejewską, która jest franciszkanką Rodziny Maryi z Poznania,

- dominikaninem o. Wojciechem Surówką,

Reklama

- Łukaszem Czechyrą–videoblogerem,

- Adrianem Pakułą–ewangelizatorem i rekolekcjonistą.

Wspomniane osoby pomogą nam przeżyć ten wspaniały czas nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Po 33 dniach spotkamy się wszędzie tam, gdzie Lednica będzie zaproszona.

6 czerwca przygotowani i zawierzeni Najświętszej Pannie Maryi z otwartymi sercami połączymy się z Polami Lednickimi i razem wykrzyczymy „Cały Twój”.

Tematy 33-dniowych rekolekcji.

Podziel się cytatem

Dzień 1: Największy dar.

Dzień 2: Życie w obfitości.

Dzień 3: Sukces gwarantowany.

Dzień 4: Najlepszy bodyguard.

Dzień 5: Testament.

Dzień 6: Niezwykła relacja.

Dzień 7: Początek drogi.

Dzień 8: Tajemnicza wymiana.

Dzień 9: Prawdziwa misja.

Dzień 10: Maryjo Matko Jezusa, Matko Kościoła i moja Matko, Królowo Polski i świata.

Dzień 11: Uznając swoją słabość i grzeszność.

Dzień 12: Odnawiam i potwierdzam przymierze Chrztu Świętego.

Dzień 13: Wyrzekam się na zawsze grzechu, szatana i wszystkich jego dzieł.

Dzień 14: W Twojej obecności Maryjo -wyznaję dziś wiarę w Jezusa Chrystusa: mojego jedynego Pana i Zbawiciela.

Dzień 15: Uznając testament z Krzyża:Oto Matka twoja-przyjmuję dziś Ciebie Maryjo za moją Matkę i Królową.

Dzień 16: W zjednoczeniu z Sercem Jezusa i mocą Jego miłości.

Dzień 17: Poświęcam się całkowicie Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Dzień 18: Oddaję Ci całkowicie moje ciało.

Dzień 19: Oddaję Ci moją pamięć i mój rozum, wszystkie moje myśli i pragnienia.

Dzień 20: Oddaję Ci moją wolę.

Dzień 21: Oddaję Ci całe moje życie i moją działalność.

Dzień 22: Oddaję Ci całą moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Dzień 23: Oddaję Ci moją duszę i moje serce.

Dzień 24: Pozostawiam Ci całkowite i zupełnie prawo do rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy.

Dzień 25: Dla wypełnienia Woli Ojca.

Dzień 26: Dla spełnienia pragnień Jezusa.

Dzień 27: Dla radości i chwały Ducha Świętego.

Dzień 28: Z miłości ku Tobie Maryjo.

Dzień 29: Dla ratowania dusz braci i sióstr naszych.

Dzień 30: Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.

Dzień 31: By moje serce, moja rodzina, parafia, Ojczyzna i cały świat były rzeczywistym królestwem Twojego Syna i Twoim.

Dzień 32: Maryjo, moja Mamo i Królowo - chcę abyś mogła żyć, działać i kochać we mnie i przeze Mnie. Amen.

Dzień 33: Oto czynię wszystko nowe.


33 dniowe rekolekcje poprowadzą:

1. siostra Ania Maciejewska - franciszkanka Rodziny Maryi z Poznania. Nie zawsze marzyła, żeby być siostrą zakonną - w młodości chciała być businesswoman i pracować we Francji :) Studiowała Zarządzanie i Marketing na UAM w Poznaniu. Na IV roku studiów usłyszała głos powołania, a że w życiu dobrze się wychodzi, gdy się słucha Jezusa, więc poszła za Jego głosem. Pracowała z młodzieżą w Domu Dziecka, później w Domu Pomocy Społecznej, a następnie w referacie powołaniowym. Obecnie jest przełożoną Domu w Poznaniu oraz ogarnia sekretariat Prowincji. Bardzo lubi sport, samotne wędrowanie, wspólnotowe uwielbianie, wolność i przestrzeń, języki obce -nie tyle uczenie się ich co używanie.

2. ojciec Wojciech Surówka OP - dominikanin. Marzył o tym, żeby zostać malarzem, ale zdecydował się na studiowanie fizjoterapii. Powołanie odkrył na Polach Lednickich podczas pierwszego Apelu Młodzieży III Tysiąclecia w 1997 roku. Po przyjęciu święceń kapłańskich był duszpasterzem akademickim i studiował w Rzymie, następnie przez 10 lat pracował w Rosji i na Ukrainie. Od 2019 roku wraz z o. Wojciechem Prusem jest duszpasterzem Wspólnoty LEDNICA 2000.

3. Łukasz Czechyra - jest katolickim videoblogerem, twórcą kanału „Słucham Pana”, na którym publikuje swoje filmy, nagrania i grafiki. Wideoblogi to najczęściej autorskie komentarze do Pisma Świętego, bieżącej sytuacji społeczno-politycznej, czy doświadczeń autora. Codziennie na Facebookui profilu YouTube "Słucham Pana" publikowane są udźwiękowione nagrania Ewangelii, zwane #goodnews. Twórca stara się rozmawiać o Bogu w sposób współczesny, jak najbliższy odbiorcy. Twierdzi, że póki nie nauczymy się rozmawiać o wierze, swoim doświadczeniu Boga, o Kościele bez niepotrzebnego patosu i wyuczonych zwrotów słownikowych, nie tylko nie będziemy zrozumiani, ale i nie będziemy wiarygodni.

4. Adrian Pakuła - z wykształcenia: magister teologii, z zamiłowania: ewangelizator, rekolekcjonista oraz autor tekstów. Słowa "Cały Twój" są mottem jego życia, dlatego ma je wygrawerowane na swojej małżeńskiej obrączce. Jest też współautorem małżeńskiego bloga "Cały Twój - Cała Twoja" oraz założycielem i prezesem Fundacji TOTA TUA. Koordynuje dzieło modlitwazakaplana.pl. Współpracuje z redakcją czasopisma: "Miłujcie się". Doświadczenie rekolekcyjne zdobywał w Fundacji Pro Publico z Poznania. Prowadzi rekolekcje w szkołach podstawowych oraz średnich. W ostatnim roku prowadził rekolekcje w około 40 parafiach archidiecezji poznańskiej, w czasie których przygotowywał parafian do oddania się Matce Bożej. Jest szczęśliwym mężem Dagmary oraz tatą półtorarocznej Marii Hiacynty. Wszystkie jego marzenia zawierają się w tym jednym: zdobyć cały świat dla Niepokalanej.

2020-05-04 14:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lednica w… Małopolsce

Niedziela małopolska 23/2021, str. III

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Natalia Kukuła

Epidemia nie powstrzymuje młodych ludzi przed dzieleniem się radością z łaski wiary

Epidemia nie powstrzymuje młodych ludzi przed dzieleniem się radością z łaski wiary

Przez lata jeździliśmy na Lednicę, a od tamtego roku to Lednica przyjeżdża do nas – mówi ks. Jarosław Gawęda, zastępca duszpasterza młodzieży archidiecezji krakowskiej.

Kolejne, XXV Spotkania Młodych Lednica 2000 wypadają 5 czerwca. Uczestnicy, zamiast tradycyjnie modlić się na Polach Lednickich, spotykają się w strefach utworzonych w różnych częściach Polski. W naszej diecezji punkty powstały w Kalwarii Zebrzydowskiej, Makowie Podhalańskim i Gdowie. – W ubiegłym roku nasza mała grupa tancerzy spotkała się przy kalwaryjskim sanktuarium. W tym roku chcieliśmy, aby w naszej archidiecezji powstało kilka takich stref, żeby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym radosnym święcie katolickiej młodzieży. Pomysł na taki sposób przeżycia tego dnia zrodził się wśród tancerzy lednickich i wynikał z obostrzeń pandemicznych – mówi duszpasterz.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Stanisław Orzechowski – Człowiek – Kapłan – Opozycjonista [ZAPROSZENIE]

2021-09-23 09:38

Kamil Szyszka

Ks. Stanisław Orzechowski

Ks. Stanisław Orzechowski

W rodzinnej miejscowości "Orzecha" - Kobylinie, odbędzie się spotkanie upamiętniające jego życie i działalność.

Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, a po niej wszyscy udadzą się do sali przy ul. Krotoszyńskiej. Tam w debacie wezmą udział: Wiesław "Kuzyn" Wowk, Łukasz Sołtysik z wrocławskiego IPNu czy brat zmarłego kapłana - Józef Orzechowski. Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu: "Orzech".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję