Reklama

Kościół

Modlitwa ekumeniczna u łódzkich mariawitów

W kolejnym dniu łódzkich modlitw o jedność chrześcijan, duchowni i wierni kościołów chrześcijańskich spotkali się na Mszy świętej celebrowanej w Kościele Starokatolickim Mariawitów pw. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Liturgii przewodniczył ksiądz biskup M. Włodzimierz Jaworski – zwierzchnik mariawickiej diecezji śląsko – łódzkiej.

[ TEMATY ]

ekumenizm

nabożeństwo

ks. Paweł Kłys

ks. Semko Koroza, pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej

ks. Semko Koroza, pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas liturgii homilię wygłosił ks. Semko Koroza – pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Pastor oparł swoje słowo o fragment ewangelii opowiadający o cudownym rozmnożeniu chleba przez Chrystusa.

Reklama

- Zróbmy dobry pożytek z przypowieści Jezusa o rozmnożeniu chleba. Rozmnóżmy go w sobie. Bądźmy piekarnią chleba. Niech Bóg wypieka w nas nowe bochenki, które damy i nakarmimy nimi innych. Nasza modlitwa o jedność, jest jednym z elementów takiego wypiekania wspólnego chleba dla wszystkich. - zachęcał pastor.

Podziel się cytatem

- Wiara wymaga świadectwa codzienności. Wiara to jest codzienne zmaganie się ze złem w samym sobie, ale i ze złem wokół siebie. Wiara wymaga od nas, żebyśmy chleb, który dajemy rozmnażali dla innych. Idźmy i rozmnażajmy ten chleb dla sióstr i braci! – apelował duchowny reformowany.

Reklama

Tym, co wyróżnia liturgię Mszy świętą w Kościele Starokatolickim Mariawitów jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się tuż po błogosławieństwie kapłana - kończącym liturgię.

Podziel się cytatem

Obecnie na terenie Łodzi znajduje się jedna parafia mariawicka, która jest także siedzibą biskupa. W wioskach i miasteczkach dookoła Łodzi można spotkać dużo więcej parafii starokatolickich.

Kolejne nabożeństwa ekumeniczne odbywać się będą według ustalonego wcześniej porządku i zakończą się w piątek 31 stycznia.

2020-01-23 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekumenicznie i z przyjaźnią

Niedziela legnicka 42/2021, str. II

[ TEMATY ]

ekumenizm

prawosławie

Marek Perzyński

Bp Andrzej Siemieniewski z ks. Grzegorzem Cebulskim

Bp Andrzej Siemieniewski z ks. Grzegorzem Cebulskim

Duchowni rozmawiali o relacjach między katolikami a prawosławnymi na Dolnym Śląsku.

Biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego spotkaliśmy we Wrocławiu podczas serdecznej rozmowy z prawosławnym księdzem Grzegorzem Cebulskim. Obaj wzięli udział w ostatnim pożegnaniu kaliskiego biskupa seniora Edwarda Janiaka. Skorzystaliśmy by zapytać o relacje między katolikami a prawosławnymi na Dolnym Śląsku, oraz stopień zaangażowania religijnego przybywających do nas ukraińskich emigrantów zarobkowych.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Gwiazda, która odsłania serce

2025-12-14 20:27

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Karol Porwich/Niedziela

• Lb 24, 2-7. 15-17a • Mt 21, 23-27
CZYTAJ DALEJ

Brat Wojciech ze Wspólnoty Taizé: wszyscy jesteśmy pielgrzymami zaufania

2025-12-15 09:11

[ TEMATY ]

Taize

Paryż

Europejskie Spotkanie Młodych

ks. Tomasz Sokół / Polskifr.fr

W Paryżu trwają przygotowania do kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę z Taizé, które odbędzie się na przełomie 2025 i 2026 roku. Pochodzący z Wrocławia brat Wojciech należy do tej międzynarodowej wspólnoty ekumenicznej od 20 lat, a od 5 lat przewodzi jej podparyskiej fraterni. W rozmowie z Polskifr.fr opowiedział o przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia.

Jak wspomniał brat Wojciech, jego pierwsze spotkanie z braćmi ze Wspólnoty miało miejsce w rodzinnym mieście podczas jednego z europejskich spotkań. To doświadczenie zainspirowało go i później; już jako student, regularnie przyjeżdżał do Taizé na tygodniowe spotkania modlitewne.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję