Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

II Forum Ogień z Nieba

W hali sportowej Szkół Salezjańskich zgromadziło się ok. 1000 osób, głównie z Pomorza, by wziąć udział II Forum Ogień z Nieba. Ewangelię głoszą Marcin Zieliński, o. Pedro Marjano, Rafael Costa, ks. Rafał Sorkowicz SChr.

[ TEMATY ]

forum

Graziako

Część uczestników to grupy zorganizowane z parafii, młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Towarzyszą im księża i klerycy, katecheci, siostry zakonne. Przybyło także wielu dorosłych, m.in. z grup modlitewnych.

Organizatorami Forum są Fundacja Life Surfers, Wspólnota Emmanuel, Caritas, Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, Odnowa w Duchu Świętym, Fundacja Małych Stópek. – Cieszymy się, że przy okazji spotkania, którego celem jest wołanie o Ducha Świętego, współpracuje tak wiele różnych wspólnot. Budowanie tej jedności w wydarzeniu ewangelizacyjnym jest bardzo ważne – powiedział Marcin Kolański ze Wspólnoty Emmanuel.

Reklama

– Spotykamy się w charyzmacie uwielbienia, zapraszamy młodzież do odkrywania radości i miłości Bożej – wyjaśnia Elżbieta Okoniewska-Kolańska ze Wspólnoty Emmanuel. – Chcemy wyjść z tego forum z doświadczeniem mocy Ducha Świętego, odnaleźć w swoim sercu Jego ogień i potem już żyć nim w pełni.

Pomocą w tym stały się nauczania oraz świadectwa wiary, składane przez liderów ewangelizacji, a także osoby, które dopiero niedawno przeżyły swoje nawrócenie czy doświadczyły uzdrowienia duchowego, fizycznego.

Jak wyjaśnia ewangelizator Marcin Zieliński, rok duszpasterski poświęcony Duchowi Świętemu to nie jest przenośnia. – Jesteśmy prowadzeni do zażyłości z Nim, do życia w bliskości z Bogiem – wyjaśnia. – Tym, co innych może przekonać, by odważniej pójść za Bogiem, jest nasze świadectwo życia. Gdy mówimy ludziom o tym, jak się modlimy, jak Bóg działa w nas, On dotyka serc słuchaczy, a oni wtedy chcą żyć w podobny sposób.

Reklama

Marcin Zieliński podkreślił, że moc, którą Bóg przejawia, znaki, które On czyni wobec ludzi, mają konkretny cel. Objawia się to w cudach wobec osób, które pod wpływem spotkań ewangelizacyjnych wracają do życia sakramentalnego, do Kościoła. – To są bardzo czytelne owoce takich spotkań – stwierdził ewangelizator, podając różne przykłady nawróceń, uzdrowień.

Wśród najważniejszych zasad ewangelizatora Zieliński wskazał konieczność wejścia w zażyłą bliskość z Bogiem. – Bóg pragnie twojej obecności, twojej uwagi. On pragnie, abyś z Nim był. Musisz sobie więc zadać pytanie: gdzie jest twoja relacja z Nim, relacja jeden do jednego – mówił. – Ponieważ to z relacji wypływa ogromna moc głoszenia. Cuda, znaki, te wszystkie rzeczy, które się dzieją, są nic nie warte bez tej osobistej relacji.

O konkrecie działania Boga przekonywał o. Pedro Marjano, Brazylijczyk odpowiedzialny za Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce. – Jeśli prawda Boga żyje w nas, będziemy ogłaszać z autorytetem słowa Boga, który działa. Bo Bóg ma dla nas obietnicę – powiedział duszpasterz nawiązując do doświadczeń swojej wspólnoty, ewangelizującej różne brazylijskie środowiska, m.in. prostytutki. – Do nas należy, by otworzyć serce. Bo ogień, który jest w nas, może przemienić osobę obok. Nie możemy trwać w lęku, ani żyć tym, co inni myślą o nas. Ale możemy żyć tym, czego Bóg dla nas pragnie – zachęcał Brazylijczyk.

W drugiej części dnia odbędą się także modlitwa o uzdrowienie, modlitwy wstawiennicze, Msza św. A także występ raperów. Forum zakończy się koncertem zespołu Fishecletic,

Błogosławieństwo dla uczestników

II Forum Ogień z Nieba przekazał listownie papież Franciszek.

Nazwa Ogień z Nieba nawiązuje do podanych w Ewangelii wg św. Łukasza słów Pana Jezusa "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął". I Forum Młodych Ogień z Nieba odbyło się 7 kwietnia 2018 roku w hali SDS w Szczecinie. Gośćmi spotkania byli: Lech Dokowicz, Krzysztof Sowiński (Wspólnota Głos Pana), zespół niemaGotu, Poldek Twardowski i ekipa breakdance Mad Flavour. W I Forum uczestniczyło 1200 osób, 100 wolontariuszy, 2700 obejrzało transmisję.

2019-04-30 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XII Forum Wychowawcze w Przeworsku

Niedziela przemyska 25/2014, str. 4

[ TEMATY ]

forum

Bożena Sztajner

Wychowanie młodego pokolenia w duchu moralności chrześcijańskiej i miłości Ojczyzny to zadanie do wykonania dla wszystkich ludzi, którym zależy na dobru naszego kraju. Katolickie Stowarzyszanie Wychowawców, Burmistrz Miasta, parafia pw. Ducha Świętego w Przeworsku od wielu lat troszczą się o pogłębianie nauki Kościoła, szczególnie katolickich zasad wychowania i katolickiej nauki społecznej

Potwierdzeniem tych działań jest już XII Forum Wychowawcze, które odbyło się 3 czerwca w MOK-u w Przeworsku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. prof. Marian Wolicki, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, ks. dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, a także ks. prał. Stanisław Szałankiewicz i ks. proboszcz Tadeusz Gramatyka. Obecni byli także księża i katecheci powiatu przeworskiego, przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także mieszkańcy Przeworska i okolic oraz młodzież szkolna.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynnie za światło wiary

2021-09-26 22:56

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

Dziękczynienie za beatifikację

Beata Pieczykura/Niedziela

– Kardynał Stefan Wyszyński jest darem dla Kościoła nie tylko w Polsce. Przede wszystkim był prymasem jasnogórskim, a głos z Jasnej Góry był głosem do narodu. Dlatego musimy tak patrzeć na beatyfikację. To jest dar nie tylko dla nas, lecz także dla współczesnej Europy, powinien być znakiem, na którym mamy się oprzeć, i nie jest znakiem sprzeciwu. Błogosławiony kardynał nie jest po to, by was dzielić, ale po to, by nam przypominać, że Kościół ma obowiązek głosić prawdę Ewangelii i żądać wolności tej prawdziwej podporządkowanej prawdzie i sprawiedliwości społecznej, która musi dziś na nowo – powiedział „Niedzieli” abp Wacław Depo w parafii św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku.

Wdzięczność i pamięć zgromadziła wiernych w kościele św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku na dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. 26 września liturgii przewodniczył abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję