Reklama

Świat

Dar Młodzieży wyruszył do Panamy

Legendarny polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który okrąża świat w Rejsie Niepodległości, wyszedł z portu w amerykańskim Los Angeles i skierował się w stronę Panamy. Już 22 stycznia dobije do portu Balboa u wybrzeży Panamy, gdzie dowiezie 150 osób na Światowe Dni Młodzieży. Nie będzie to jedyny żaglowiec z młodzieżą na pokładzie, ma jednak szansę zrobić największe wrażenie.

[ TEMATY ]

Panama

ŚDM w Panamie

Dar Młodzieży

YouTube.com

Dar Młodzieży

Dar Młodzieży

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Statkiem dowodzi komendant Rafał Szymański, który planuje wejść do portu pod pełnymi żaglami – o ile pozwolą na to warunki hydrometeorologiczne.

Młodzież na pokładzie przygotowuje się do spotkania z Papieżem Franciszkiem. Od początku Rejsu wśród załogi są kapelani, głównie księża pallotyni, którzy prowadzą katechezy, rozmowy duchowe i służą sakramentem pojednania. Teraz za duszpasterstwo na pokładzie jest odpowiedzialny ks. Edward Pracz, redemptorysta, krajowy Duszpasterz Ludzi Morza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym są kulminacyjnym punktem Rejsu Niepodległości. Z Panamy Dar Młodzieży wypłynie 28 stycznia. Kolejnym portem będzie Kartagena w Kolumbii. Tam uczestnicy Rejsu Niepodległości spotkają się z misjonarzami i podopiecznymi domu dla dzieci ulicy Casa Hogar, prowadzonego przez polskich pallotynów.

Rejs Niepodległości odbywa się dzięki wsparciu finansowemu PKN Orlen, firmy Tauron oraz Polskiej Fundacji Narodowej. Organizatorami Rejsu są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

2018-12-30 09:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panamczycy uczą się od Polaków

Delegacja komitetu organizacyjnego 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 przyjechała do Polski, aby czerpać z naszego doświadczenia

Przeżyliśmy trzy intensywne dni, podczas których mogliśmy poznać, w jaki sposób zostały zorganizowane Światowe Dni Młodzieży w Polsce – powiedział abp José Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący Konferencji Episkopatu Panamy, który gościł w Polsce w dniach 6-10 lutego br. Zwrócił uwagę, że wizyta w Polsce dała organizatorom ŚDM wiele światła i pewności przy organizacji tego międzynarodowego wydarzenia, które odbędzie się w tym środkowoamerykańskim kraju w styczniu 2019 r.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: przed Bogiem zdamy sprawę z troski o bliźnich i świat stworzony

2025-10-01 17:47

[ TEMATY ]

Leon XIV

Monika Książek

„Bóg zapyta nas, czy pielęgnowaliśmy i dbaliśmy o świat, który stworzył (por. Rdz 2, 15), dla dobra wszystkich i przyszłych pokoleń, oraz czy troszczyliśmy się o naszych braci i siostry” - stwierdził Ojciec Święty podczas konferencji zorganizowanej w 10. rocznicę publikacji encykliki Laudato si’ w Centrum Mariapoli w Castel Gandolfo.

Zanim przejdę do kilku przygotowanych uwag, chciałbym podziękować dwojgu przedmówcom, [Arnoldowi Schwarzeneggerowi i Marinie Silva - brazylijska minister środowiska i zmian klimatycznych - przyp. KAI], ale chciałbym dodać, że jeśli rzeczywiście jest wśród nas dziś po południu bohater akcji, to są to wszyscy, którzy wspólnie pracują, aby coś zmienić.
CZYTAJ DALEJ

Maturzyści na Jasnej Górze „zarywają noce” … na modlitwie

2025-10-02 15:54

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

BPJG

Zdaniem maturzystów noc jest dobra nie tylko na naukę czy zabawę, ale i na modlitwę. Szczególnie mniejsze grupy klasowe, zwłaszcza z Polski wschodniej, wybierają nocne czuwania. Aż 700 km przejechali maturzyści z Włodawy, pielgrzymkę rozpoczęli od Apelu Jasnogórskiego, a zakończyli modlitwę dziś o 4 rano. Mówią o sobie, że „są do tańca i do różańca” i z optymizmem patrzą na stojące przed nimi wyzwania.

Z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie w pielgrzymce uczestniczyło około setki uczniów z pięciu klas maturalnych (liceum i technikum) przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. - Jeżeli ktoś zaśnie, to możemy liczyć, że koleżanka lub kolega obudzi. Zarwana noc do dla nas nie pierwszyzna - uśmiechali się przed czuwaniem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję