Reklama

Zyć bezpiecznie

Niedziela częstochowska 43/2001

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wiele napisano już o Internecie, uważanym za zjawisko wpisane w codzienność XXI w. Częstochowska Policja wykorzystuje go jako narzędzie pracy, jeden ze sposobów łączności ze światem, ale... szuka także niekonwencjonalnych rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia zawartości strony internetowej, można na niej znaleźć wiele ciekawych, a zarazem pożytecznych informacji. Oto adres: www.czestochowa.kmp.gov.pl

Strona www.czestochowa.kmp.gov.pl Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (wcześniej KWP) powstała w maju 1998 r. i cieszy się coraz większą popularnością. Odwiedzają ją nie tylko internauci z kraju, ale np. z USA, Kanady, Niemiec, Australii, Francji. W ciągu 2000 r. zanotowaliśmy ok. 30 tys. połączeń, z czego najwięcej w cztery godziny nocy sylwestrowej 2000/2001 - było ich ponad 300.

Blisko 80% połączeń to tzw. lokalne, a więc - częstochowskie. Z zawartości strony korzystają szkoły, indywidualni obywatele oraz... dziennikarze. Ci ostatni mają w ten sposób zapewnioną bieżącą, pełną informację o zdarzeniach odnotowanych przez częstochowską Policję w całym powiecie, jak również inne ciekawostki. Internet sprawdza się znakomicie w publikowaniu komunikatów poszczególnych komórek organizacyjnych KMP: niezwłocznie po otrzymaniu prośby o publikację czy to o poszukiwaniu świadków wypadku drogowego, czy np. osobie zaginionej, treść komunikatu trafia na stronę, gdzie jest dostępna dla niezliczonej rzeszy odbiorców. Nie ma również problemów z przekazywaniem zdjęć - dziennikarz korzysta z zapisu na stronie.

Coraz częściej docierają do nas dobre recenzje, zarówno w odniesieniu do zawartości strony - którą staramy się aktualizować na bieżąco - jak również, jeśli chodzi o walory graficzne (tu uznanie należy się twórcy strony - podkom. Jackowi Nowojskiemu z Sekcji Łączności i Informatyki). Jesteśmy otwarci na propozycje tematów, zagadnień, które warto poruszyć na naszych stronach, dlatego można skorzystać z anonimowej skrzynki: kontakt@czestochowa.kmp.gov.pl

Z doświadczenia wiem, że nawet najbardziej atrakcyjna strona nie "zapracuje" na siebie, jeśli odpowiednio jej nie zareklamujemy. Nie ustajemy zatem w poszukiwaniu rozwiązań, dzięki którym moglibyśmy podzielić się swoją fachową wiedzą ze społeczeństwem. W ciekawej graficznie formie przekazujemy porady prewencyjne oraz inne informacje, których ktoś może potrzebować. W sezonie przybywania pielgrzymek atrakcją była mapa, na której zaznaczyliśmy trasy ich wejścia do Częstochowy. Prosiliśmy także o powiadamianie o wszelkich nieprawidłowościach. Jesteśmy prekursorami konkursu internetowego ze znajomości lokalnych rozwiązań w ruchu drogowym. Naprawdę warto zapoznać się z zawartymi na stronie informacjami. Zapraszamy!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus prowadzi Tomasza do swoich ran. Wtedy pada najwyższe wyznanie tej Ewangelii: "Pan mój i Bóg mój"

2026-03-21 10:13

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Łukasz daje tu pierwszy zbiorczy obraz Kościoła po Pięćdziesiątnicy. Życie wspólnoty toczy się między świątynią a domem. Kluczowe jest słowo „trwali”. Nie chodzi o chwilowy zapał. Chodzi o stały rytm życia. Łukasz wymienia cztery filary: naukę apostołów, wspólnotę, łamanie chleba i modlitwy. Nauka apostołów to przekaz o Jezusie oparty na Piśmie i na pamięci świadków. Wspólnota, czyli koinōnia, nie oznacza samej życzliwości. Oznacza współudział w życiu braci, odpowiedzialność jednych za drugich i gotowość dzielenia dóbr. Łamanie chleba wyrasta z domowego posiłku z błogosławieństwem, ale u Łukasza staje się także znakiem rozpoznawczym uczniów. Modlitwy pozostają zakorzenione w rytmie Izraela. Dlatego wspólnota trwa także w świątyni.
CZYTAJ DALEJ

Na Jasnej Górze obchody Niedzieli Bożego Miłosierdzia

2026-04-12 10:33

BP Jasnej Góry

- Pamiętajmy o Bożym Miłosierdziu nie tylko dziś, ale żyjmy nim na co dzień - zachęcają paulini. „Biali mnisi” szerzą Boże Miłosierdzie przede wszystkim poprzez sakrament pokuty i pojednania. Obraz Jezusa Miłosiernego znajduje się w Kaplicy Matki Bożej, widnieje także na jasnogórskich murach. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego koronka rozpocznie się o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej.

O. Jan Król zwrócił uwagę, że Boże Miłosierdzie jest nam bardzo potrzebne do życia i bez niego nic nie możemy zrobić. - Sami się nie uwolnimy z naszych grzechów i nałogów, dlatego Kościół tydzień po Świętach Zmartwychwstania daje nam niedzielę Bożego Miłosierdzia, abyśmy spojrzeli na nowo na Chrystusa, który przychodzi, żeby odnaleźć zagubionego człowieka - podkreślał. Paulin zauważył, że ważnym jest, byśmy o Bożym Miłosierdziu pamiętali nie tylko raz w roku, ale żyli Nim na co dzień i przekazywali Je drugiemu człowiekowi. - Bóg nie tylko nam przebacza, ale pragnie byśmy przebaczali sobie nawzajem - wyjaśnił.
CZYTAJ DALEJ

Algieria: ziemia świętego Augustyna; kraj, którego 98 proc. ludności to muzułmanie

2026-04-12 18:20

[ TEMATY ]

Leon XIV w Afryce

PAP/Sylwia Wysocka

Arcybiskup Algieru kardynał Jean- Paul Vesco w katedrze w Algierze

Arcybiskup Algieru kardynał Jean- Paul Vesco w katedrze w Algierze

Algieria, największy kraj Afryki i ziemia świętego Augustyna, czeka na Leona XIV, który odwiedzi ją jako pierwszy papież w historii, augustianin. Na ulicach stolicy - Algieru, nie widać wielu oznak wizyty. Trwają intensywne przygotowania w miejscach, w których będzie papież.

W kraju, którego 98 proc. ludności, to muzułmanie, a cała wspólnota katolicka liczy około 9 tys. osób, toczy się normalne życie. Nie widać watykańskich flag na ulicach. Gdzieniegdzie na trasie przejazdu papieża sadzone są na chodnikach małe drzewka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję