Reklama

Niedziela Wrocławska

STU CHÓRZYSTÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na terenie gminy Mietków zrodziła się inicjatywa stworzenia wielopokoleniowego chóru ,,100 chórzystów”.

[ TEMATY ]

100‑lecie niepodległości

koncert patriotyczny

Maciej Knopczyk

Koncert pieśni patriotyczno – religijnych w Milinie

Koncert pieśni patriotyczno – religijnych w Milinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wystarczyło kilka spotkań warsztatowych, by móc usłyszeć efekty w kościele pw. św. Michała Archanioła w Milinie, gdzie w ostatnią sobotę października odbył się koncert pieśni patriotyczno – religijnych.

Ten sam program chór zaprezentuje 11 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mietkowie oraz 12 listopada w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce. Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Stu chórzystów na 100-lecie Niepodległej Polski” współfinansowano z programu Narodowego Centrum Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-11-06 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Niepodległości

Niedziela lubelska 47/2018, str. I,III

[ TEMATY ]

święto niepodległości

100‑lecie niepodległości

Marek Kuś

W katedrze zgromadzili się mieszkańcy miasta i oficjalne delegacje

W katedrze zgromadzili się mieszkańcy miasta i oficjalne delegacje

Narodowe Święto Niepodległości w Lublinie, w którym uczestniczyło ok. 10 tys. osób, miało bogaty program i radosną atmosferę wdzięczności Bogu i ludziom za odzyskaną 100 lat temu wolność

Oficjalne uroczystości 11 listopada rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego i Nieznanego Żołnierza na pl. Litewskim oraz uroczystą sesją Rady Miasta w Trybunale Koronnym. Następnie w archikatedrze lubelskiej abp Stanisław Budzik przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za 100-lecie niepodległości ojczyzny. Świątynię wypełniła rzesza wiernych, poczty sztandarowe szkół i instytucji, liczne delegacje i przedstawiciele różnego szczebla władz oraz kompanie honorowe wojska i służb mundurowych. Podczas Eucharystii abp Stanisław Budzik używał stuletni pastorał, zwieńczony orłem w koronie. Ten niezwykły pastorał, przechowywany w skarbcu archikatedry, to pamiątka po bp. Adolfie Jełowickim, który 9 listopada 1918 r. otrzymał nominację na biskupa pomocniczego lubelskiego i był pierwszym biskupem wyświęconym w odrodzonej Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: Bandyci porwali 13 wiernych z kościoła w środkowej części kraju

2025-12-18 08:18

[ TEMATY ]

Nigeria

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Co najmniej 13 wiernych zostało porwanych przez uzbrojonych bandytów, którzy zaatakowali kościół w stanie Kogi w środkowej Nigerii, poinformował w środę Kingsley Fanwo, stanowy komisarz ds. informacji.

Atak przeprowadzono w niedzielę w Ayetoro-Kiri, miejscowości położonej w trudnodostępnej, porośniętej lasem deszczowym części kraju.
CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do sakramentu pojednania i pokuty

2025-12-18 23:41

Biuro Prasowe AK

– Letnie serce potrafi śmiertelnie zasnąć – mówił ks. Krzysztof Wons SDS podczas ostatniego dnia rekolekcji w Sanktuarium św. Jana Pawła II, na które kard. Grzegorz Ryś zaprosił księży Archidiecezji Krakowskiej przed swoim ingresem do katedry na Wawelu.

Na początku ostatniego dnia rekolekcji przed ingresem kard. Grzegorz Ryś powitał wszystkich księży zgromadzonych w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Zapowiedział, że nauka rekolekcyjna będzie przygotowaniem do sakramentu pojednania i pokuty, a spotkanie stanie się również okazją do przekazania jałmużny na potrzeby mieszkańców Lwowa i Zaporoża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję