Reklama

Musical „Autsajder”

Spektakl muzyczny „Autsajder” miał swoją premierę 5 listopada ub. r. w ramach wyjazdu zaduszkowego DA Wawrzyny pod przewodnictwem ks. Stanisława Orzechowskiego. Wtedy ten znany wrocławski duszpasterz zagrał w nim nawet okazjonalnie jedną z ról! Spektakl wystawiany był już kilkakrotnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Wkrótce znów będziemy mogli go oglądać.

Niedziela dolnośląska 7/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Autsajder opowiada historię młodego chłopaka ze środowiska ulicy, który przeżywa śmierć duchową. Stojąc nad trumną, w cmentarnej kaplicy spotyka różne postaci, m.in. dawnych znajomych, którzy w metafizycznej wędrówce poszukują wraz z nim sensu życia. Opiekuje się nim dyskretnie anioł, a duchową walkę chłopaka przedstawia symbolicznie grupa tańca. Główne role - Jezusa i Maryi grają aktorzy niepełnosprawni.
Scenariusz oparty jest na tekstach muzyki rockowej, fragmentach Pisma Świętego i osobistych świadectwach aktorów. Damiana Żurawskiego - dyplomowanego reżysera teatru amatorskiego i byłego aktora Teatru ARKA - zainspirowały kompozycje artystów poszukujących Boga i sensu życia, m.in. zespołu „Dżem” (z ich utworu pochodzi tytuł spektaklu), Stana Borysa oraz Czesława Niemena i Mietka Szcześniaka.
W Autsajderze występują instrumentaliści, chór z kantorem, grupa tańca i pantomimy z głównym mimem oraz aktorzy. Instruktorką grupy tańca jest Beata Szałęga, która zdobyła swe umiejętności w Szkole Tańca w Szwecji, elementy pantomimy oraz własne popisy mima opracował aktor Współczesnego Teatru Pantomimy - Tomasz Żytka. Chórem dyryguje wokalistka Agnieszka Salamon, a instrumentalistów prowadzi gitarzystka Nina Patrzykowska. Kantorem spektaklu jest Wojciech Kauch, a w roli głównej zobaczymy Piotra Brzeskiego - mima, znanego z wrocławskiego Rynku. Kostiumy i scenografię zaprojektowała Jola Kowalska. Całość prowadzi reżyser Damian Żurawski.
W spektaklu biorą udział utalentowani studenci amatorzy z niejednej wrocławskiej wspólnoty, m.in. DA Wawrzyny, Ewangelizacyjnej Wspólnoty Żywych Kamieni, DA Redemptor, oraz Wspólnoty Ewangelizacyjnej Hallelu Jah.
Musical Autsajder to kolejna inicjatywa wrocławskiego animatora kultury chrześcijańskiej Damiana Żurawskiego oraz osób z nim związanych, pomysłodawców i współorganizatorów, m.in. Mszy Artystycznych oraz Miasta Miłości.

Najbliższy spektakl „Autsajdera” odbędzie się 14 lutego o godz. 18.00 we Wrocławiu, na małej scenie w Imparcie.
Zapraszamy szczególnie młodzież „poszukującą”.
Wstęp wolny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd Ostateczny znów lśni

2026-03-01 11:18

[ TEMATY ]

Sąd Ostateczny

Vatican Media

W sobotę, 28 lutego w Muzeach Watykańskich odbyła się konferencja prasowa poświęcona pracom konserwatorskim przy arcydziele Michała Anioła. Zakończenie działań planowane jest przed Wielkim Tygodniem. Kaplica Sykstyńska pozostaje nadal otwarta dla zwiedzających.

Barbara Jatta, dyrektor Muzeów Watykańskich podkreśliła: „Muzea Watykańskie są – zgodnie z wolą papieży – domem otwartym dla wszystkich. Naszą misją jest zachowanie i dzielenie się tym dziedzictwem”.
CZYTAJ DALEJ

Kościół w Sydney rozkwita: rekordowa liczba chrztów i konwersji

2026-03-02 07:38

[ TEMATY ]

Sydney

Władysław Kościuch

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

Kolejny rok z rzędu w katedrze w Sydney miał miejsce rekordowy obrzęd wtajemniczenia dorosłych. Aż 338 katechumenów przygotowuje się do przyjęcia chrztu podczas Wigilii Paschalnej, a kolejnych 119 kandydatów do przyjęcia do pełnej komunii z Kościołem katolickim. Abp Anthony Fisher określił tę wysoką liczbę jako „głęboki znak” wzrostu i żywotności Kościoła w Sydney oraz „dowód, że Duch Święty jest żywy i aktywny”.

Procent nawróceń w 6-milionowym Sydney, będącym największym miastem Australii i Oceanii, jest wyższy niż w innych diecezjach w wielkich miastach na świecie. Według miejscowego arcybiskupa jest to wyraz przemieniającego świadectwa wiary dawanego w parafiach i wspólnotach ewangelizacyjnych. „Ich wierne i niestrudzone wysiłki w ewangelizacji są inspiracją dla nas wszystkich” - podkreślił hierarcha.
CZYTAJ DALEJ

Dar miłości - Jezus

2026-03-02 09:19

[ TEMATY ]

rekolekcje

ks. Marek Dziewiecki

Mat.prasowy

W kolejnej części naszych rekolekcji wielkopostnych wchodzimy w samo serce tajemnicy grzechu.

Po odkryciu, jak bezwarunkowo kocha nas Bóg, pytamy dziś: co my robimy z Jego miłością? Już od czasów Adama i Ewy widać, że człowiek potrafi lekceważyć Boga i krzywdzić samego siebie. To spotkanie pomoże nam zrozumieć różnicę między krzywdą, winą moralną a grzechem oraz odkryć, że grzech to nie „obraza Boga”, lecz dramat miłości, którą odrzucamy. Wielki Post to szansa, by przestać krzywdzić i zacząć naprawdę kochać.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję