Reklama

Konkurs „8 Wspaniałych”

Świat na tak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Polsce rusza w tym roku 11. już edycja Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „8 Wspaniałych”. Konkurs jest autorskim pomysłem Joanny Fabisiak z Warszawy, a jego celem jest promocja pozytywnych postaw u młodych ludzi. Od samego początku inicjatywa ta podejmowana jest także przez samorząd Częstochowy. Patronat nad konkursem objął m.in. Prymas Polski kard. Józef Glemp, a w Częstochowie - bp Antoni Długosz. Przez 10 lat wyłoniono już setki młodych ludzi, którzy mogą służyć za wzór swoim rówieśnikom. Są to osoby, które dzielnie pomagają innym, często niepełnosprawnym, chorym i starszym. Wielu ze „Wspaniałych” to animatorzy kulturalnego i artystycznego życia wspólnot lokalnych. Dzięki konkursowi wiele cennych i pozytywnych inicjatyw młodzieżowych mogło zobaczyć światło dzienne. W konkursie mogą wziąć udział młodzi w wieku 13-20 lat. Kandydatów do konkursu nominują zwykle nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, organizacje pozarządowe, czy grupy nieformalne.
Na terenie Częstochowy konkurs pilotowany jest przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. Etap lokalny zakończy się 7 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury. Zostanie wtedy wyłonionych „8 Wspaniałych” z naszego miasta. Będą oni reprezentować nasze środowisko podczas etapu ogólnopolskiego w Warszawie 15 i 16 kwietnia br. Tegoroczna edycja konkursu będzie miała swoje uroczyste zakończenie w Częstochowie10-12 czerwca. Wielka gala konkursowa odbędzie się z udziałem ok. 600 młodych ludzi, którzy pragną budować „świat na tak”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Kiciński w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego: Potrzeba nam przewodników na drodze wiary

Potrzeba nam przewodników na drodze wiary, którzy będą wskazywali na Boga i ślady Jego obecności w codzienności naszego życia – wskazuje bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić 2 lutego.

Nawiązując do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego „Uczniowie-misjonarze”, bp Kiciński przyznał, że bycie uczniem to powołanie i wymagające zadanie, „zwłaszcza dzisiaj, gdy wielu – jak się wydaje – chciałoby być nauczycielami”. Podkreślił, że by być nauczycielem najpierw trzeba stawać się uczniem.
CZYTAJ DALEJ

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy klasztornej

2026-01-19 10:52

[ TEMATY ]

Siostry Dominikanki

prośba o pomoc

pożar kaplicy

Facebook

Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Zniszczenia po pożarze w kaplicy Sióstr Dominikanek

Fundacja Sióstr św. Dominika prowadzi zbiórkę na rzecz sióstr dominikanek z Poznania po pożarze kaplicy klasztornej. Zbiórka potrwa do końca roku. Do pożaru doszło w sobotę 17 stycznia po godz. 12.00. Kaplica, która stanowi centralne miejsce życia wspólnoty zakonnej, uległa poważnym zniszczeniom. Jak podkreślają siostry, jest to przestrzeń modlitwy i spotkań, w której odbywały się m.in. sobotnie Eucharystie, adwentowe i wielkopostne dni skupienia oraz modlitwy z udziałem dzieci.

Siostry wyrażają wdzięczność rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy szybko zaangażowali się w pomoc przy pracach porządkowych po pożarze. Dziękują również osobom oferującym wsparcie oraz duchownym z parafii za pomoc duchową, udzielenie noclegu i zapewnienie ciepłych posiłków.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do władz Drogi Neokatechumenalnej: wasza misja jest specyficzna, ale nie wyłączna

2026-01-19 14:46

[ TEMATY ]

Droga Neokatechumenalna

misja

Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Wasza misja jest specyficzna, ale nie wyłączna - powiedział papież Leon XIV przyjmując na audiencji władze Drogi Neokatechumenalnej. Dodał, że jej szczególny charyzmat „przynosi owoce jedynie w komunii z innymi darami” Ducha Świętego, obecnymi w życiu Kościoła.

Samą Drogę Neokatechumenalną papież nazwał „cennym wkładem w życie Kościoła”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję