Reklama

Franciszek

Franciszek przedstawił cele swej podróży do Irlandii

Rozpoczynająca się w najbliższą sobotę dwudniowa wizyta Ojca Świętego w Irlandii ma służyć umocnieniu rodzin katolickich w ich powołaniu a także wzrostowi jedności i pojednania w obrębie irlandzkiego Kościoła – stwierdził papież w przesłaniu wideo skierowanym z tej okazji.

Oto tekst przesłania Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele, Przygotowując się, by za kilka dni odwiedzić Irlandię z okazji Światowego Spotkania Rodzin, przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Irlandczykom: „I’m excited to think I’ll come back to Ireland!”. [Cieszę się, na myśl powrotu do Irlandii].

Jak wiecie, Światowe Spotkanie jest świętem piękna Bożego planu dla rodziny. Jest to także okazja dla rodzin przybyłych z całego świata do spotkania i wspierania się nawzajem w przeżywaniu swojego szczególnego powołania. Dzisiejsze rodziny stają przed wieloma wyzwaniami, starając się realizować wierną miłość, by wychowywać dzieci w zdrowych wartościach i być w szerszym społeczeństwie zaczynem dobroci, miłości i wzajemnej troski. Znacie to wszystko.

Reklama

Mam nadzieję, że ta okazja będzie źródłem odnowionej otuchy dla rodzin na całym świecie, a zwłaszcza dla tych rodzin, które będą obecne w Dublinie. Niech nam przypomni o istotnym miejscu rodziny w życiu społeczeństwa i budowaniu lepszej przyszłości dla młodych. Ludzie młodzi są przyszłością! Bardzo ważne jest przygotowanie młodych na przyszłość, przygotowanie ich dzisiaj, w chwili obecnej, ale z korzeniami przeszłości: młodzi i dziadkowie. To bardzo ważne.

Chociaż szczególnym motywem mojej wizyty w Irlandii jest Światowe Spotkanie Rodzin, chciałbym, aby objęła ona wszystkich członków irlandzkiej rodziny. Modlę się zwłaszcza, aby przyczyniła się ona do wzrostu jedności i pojednania między wszystkimi wiernymi Chrystusa, jako znaku tego trwałego pokoju, który jest marzeniem Boga dla całej rodziny ludzkiej. Wiem, że wiele osób aktywnie uczestniczy w przygotowaniu mojej wizyty. Wszystkim serdecznie dziękuję. Proszę każdego z was o modlitwę, aby to spotkanie było chwilą radości i pogody ducha, pieszczotą czułej miłości Jezusa dla wszystkich rodzin i, doprawdy każdego dziecka Bożego. Zapewniam was o mojej bliskości, mojej modlitwie i zachęcam was do modlitwy za mnie. Potrzebuję jej. Z głębi serca udzielam wam mojego błogosławieństwa.

God bless you all. The Father, the Son and the Holy Spirit. [Niech Bóg was wszystkich błogosławi. Ojciec, Syn i Duch Święty].

2018-08-22 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hymn Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie

W Dublinie rozpoczyna się IX. Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie przebiegać pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”. W dniach 25-26 sierpnia weźmie w nim udział papież Franciszek. Będzie to jego 24. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju

2023-02-01 07:37

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju – stwierdził Ojciec Święty w swoim pierwszym przemówieniu skierowanym do przedstawicieli władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Demokratycznej Republiki Konga- Kinszasie.

Panie Prezydencie Republiki,

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Na Moskala!

2023-02-01 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W domu kultury Stary Młyn w Zgierzu otworzono wystawę czasowąj „Na Moskala! W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”. Odbyła się także debata historyczna „Powstanie Styczniowe w regionie — patriotyzm wczoraj i dziś”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję