Nic tak nie cieszy człowieka dorosłego, jak energia i uśmiech dziecka. Z chwilą pójścia do szkoły dzieci muszą dostosować się do reguł lekcyjnych, ale przerwy wypełnione są ruchem i zabawą. Cóż z tego,
skoro niektóre z nich nie mają na nie siły. „Zaraz na początku roku szkolnego zdarzyły się w naszej szkole omdlenia kilkunastu uczniów. Zaniepokoiło to nas. Okazało się, że dzieci są niedożywione”
- powiedziała Niedzieli Sylwia Demitraszek, katechetka prowadząca w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Szkolne Koło Caritas. „W porozumieniu z dyrektor naszego Gimnazjum, Renatą Nowak, zorganizowaliśmy
akcję »Śniadanie dla dzieci«. Aby to przedsięwzięcie zrealizować podjęliśmy współpracę z Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Piekarnią Teresy Gryc w Sosnowcu. Piekarnia, zlokalizowana przy ul.
Kukułek, dostarcza nam codziennie nieodpłatnie 50 bułek, zaś Caritas zadbała o »wkład« do bułki” - zaznaczyła Sylwia Demitraszek. Przez 5 dni w tygodniu uczniowie ze Szkolnego
Koła Caritas, nadzorowani przez pedagoga szkolnego i katechetki, przygotowują bułki, które są rozdawane potrzebującym kolegom.
Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.
Siostra Miłosierdzia Barbara Stanisława Samulowska
Mija 75 lat od śmierci Barbary Samulowskiej, wizjonerki z Gietrzwałdu. Zakonnica Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zmarła 6 grudnia 1950 r. w stolicy Gwatemali. Służyła tam, pomagając chorym i potrzebującym. Trwa jej proces beatyfikacyjny.
Ks. Krzysztof Bielawny podaje w książce „Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu”, że Barbara Samulowska urodziła się 21 stycznia 1865 r. w Worytach jako córka Józefa i Karoliny z domu Barczewskiej. Została ochrzczona następnego dnia. Rodzicami chrzestnymi byli Andrzej Barczewski i Gertruda Górska, obydwoje z Woryt.
Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w poniedziałek, że zaprosił prezydenta Polski Karola Nawrockiego do złożenia wizyty w Ukrainie. Zapewnił też, że sam odwiedzi Polskę, gdy otrzyma zaproszenie od polskiej głowy państwa. Podkreślił, że jest to dla niego ważne i wyraził wdzięczność wobec Polski za pomoc i wsparcie.
„Jeśli chodzi o prezydenta Polski, z przyjemnością bym się z nim spotkał. Zaprosiłem go i powiedziałem: proszę wybrać dowolną datę. Jakąkolwiek datę wybierzecie, ja z przyjemnością się spotkam. (…) Potrzebuję daty i wtedy, jeśli prezydent (Nawrocki) – oficjalnie lub nieoficjalnie, jak zechce – zaprosi i zaproponuje termin, oczywiście przyjadę z oficjalną wizytą do Polski. To dla mnie ważne” – oznajmił Zełenski, odpowiadając na pytania dziennikarzy w komunikatorze WhatsApp.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.