Reklama

Chełm

Śpiewali na cześć Pana

W dniach 25-26 września br. w Chełmie odbyły się Międzynarodowe Spotkania z Pieśnią i Piosenką Religijną. Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Arka” i Chełmski Dom Kultury.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przez całą sobotę w ChDK odbywały się przesłuchania uczestników Spotkań. W tegorocznej edycji imprezy zaprezentowało się 16 wykonawców: schole, zespoły wokalno-instrumentalne oraz soliści. Modlitwę śpiewem słychać było również podczas Mszy św., odprawionej w intencji uczestników w bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej. Homilię wygłosił ks. Mirosław Ładniak z Radia Plus Lublin, który mówił o potrzebie dziękowania Bogu za otrzymane talenty. Prosił także, aby młodzi, którzy przybyli do sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, własnym życiem dawali na co dzień świadectwo wiary i zaangażowania w życie całego Kościoła.
Koncert galowy, kończący XII Międzynarodowe Spotkania z Pieśnią i Piosenką Religijną, połączony z wręczeniem nagród laureatom, odbył się na placu przy bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Komisja artystyczna nagrodziła zespoły: „Przystań” z parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie, „Miłorząbki” ze SP nr 10 i scholę z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie. Pierwszą nagrodę otrzymała Aneta Bałanda z III LO w Chełmie. Nagrodę specjalną za kultywowanie śpiewu a cappella przyznano zespołowi „Exultate Deo” z kościoła Ojców Reformatów w Chełmie. Wyróżnienia otrzymali: schola „Ziarna nadziei” z Wierzbicy oraz zespół „Boanerges” z I LO w Chełmie, a także soliści Alina Serwin i Eugeniusz Sawicki.
Międzynarodowe Spotkania z Pieśnią i Piosenką Religijną były kolejną okazją dla chełmskiej młodzieży do duchowego przygotowania się na przyszłoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Kolonii. Rozważania oparte na orędziu Jana Pawła II do młodych prowadził ks. Mirosław Ładniak. Po ich zakończeniu na scenę wkroczył zespół muzyczny kleryków z lubelskiego seminarium. Dźwięki płynące z instrumentów połączone z głosami śpiewających nikomu nie pozwalały spokojnie ustać. Nogi zarówno młodych jak i starszych osób same rwały się do tańca. A wszystko na cześć Pana, który jest radością naszego życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: drugi międzynarodowy kongres nt. domniemanych objawień w Garabandal

2025-10-17 16:12

[ TEMATY ]

kongres

Hiszpania

objawienia

Garabandal

commons.wikimedia.org

Kapliczka w miejscu objawień

Kapliczka w miejscu objawień

W diecezji Santander, na północy Hiszpanii rozpoczął się drugi międzynarodowy kongres dotyczący domniemanych objawień maryjnych w miejscowości San Sebastián de Garabandal, zwanym potocznie Garabandal. Odbywa się zarówno w Garabandal, jak i w położonych w pobliżu tej hiszpańskiej wsi miejscowościach Puentenansa oraz Santo Toribio de Liébana, które jest popularnym miejscem pielgrzymkowym.

W komitecie organizacyjnym tegorocznego kongresu są zarówno osoby duchowne, jak i świeccy, w tym były minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Jorge Fernández Díaz. W rozpoczętym w piątek wydarzeniu bierze udział zarówno ten związany z Partią Ludową (PP) polityk, jak również grono teologów, historyków i znawców objawień maryjnych z Hiszpanii, USA, a także kilku państw Ameryki Łacińskiej.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

nowenna

Grzegorz Jakubowski / KPRP

Nowenna do odmawiania między 10 a 18 października przed wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki lub w dowolnym terminie.

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę (przedstawić swoje prośby).
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: lichwa to grzech, który rzuca na kolana

2025-10-18 14:25

[ TEMATY ]

lichwiarstwo

Leon XIV

vatican media

Tylko bezinteresowność ma taką moc, by objawić nam sens naszej ludzkiej natury. Gdy dominuje pogoń za zyskiem, inni przestają być dla nas ludźmi - nie mają już twarzy, stają się jedynie przedmiotami do wykorzystania; i w ten sposób traci się również samego siebie i własną duszę. Nawrócenie osoby, która dopuściła się lichwy, jest równie ważne jak bliskość wobec tych, którzy cierpią przez lichwę - wskazał Papież w przemówieniu do członków Krajowej Rady ds. Przeciwdziałania Lichwie.

Papież podziękował za - trzydziestoletnie już - zaangażowanie na rzecz przeciwdziałania problemowi, który wpływa na życie wielu osób i rodzin w sposób druzgocący. „Zjawisko lichwy odnosi się do problemu zepsucia ludzkiego serca” - wskazał Leon XIV. Dodał, że jest to „bolesna i stara historia, potwierdzona już w Biblii”; głos proroków potępiał lichwę, tak samo jak wszelkie rodzaje wyzysku i niesprawiedliwości wobec ubogich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję