Reklama

Sport

Każdy kilometr się liczy

Prezydent RP Andrzej Duda już po raz drugi został kapitanem drużyny charytatywnych zawodów "12h Slalom Maraton", którym celem było pozyskanie środków na działanie fundacji, która aktywizuje dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez zajęcia sportowe.

[ TEMATY ]

zawody

Jakub Szymczuk/KPRP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prezydenta Andrzeja Dudę na stoku na Polanie Szymaszkowej witali zawodnicy i dzieci z Fundacji Handicap, zespół Giewont, kibice, a także władze miasta Zakopane.

- Jest to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt móc zjechać tym slalomem gigantem. Cel tego spotkania jest niezwykle szczytny - to pomoc młodzieży, osobom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i powrocie do sprawności, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez Fundację, ale to przede wszystkim serce ofiarowane przez polskich zawodników, seniorów, trenerów, instruktorów związanych z tą ideą pomocy - podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po powitaniu, prezentacji całej drużyny oraz błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii św. Krzyża w Zakopanem ks. Mariusza Dziubę na trasę ruszyli m.in. najlepsi narciarze spośród podopiecznych Fundacji Handicap: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch. Następnie z numerem 1 wystartował prezydent Andrzej Duda.

"12h Slalom Maraton" to wyjątkowe sportowe i charytatywne wydarzenie promujące Zakopane, narciarstwo, a także wspaniale integrujące zawodników, podopiecznych fundacji oraz kibiców. Jego rangę podkreśla honorowy patronat Prezydenta RP i jego osobiste zaangażowanie oraz udział w zawodach, a także obecność jako zawodników i gości najlepszych polskich alpejczyków z rożnych lat m.in. olimpijczyków, medalistów Mistrzostw oraz Pucharów Świata i Europy. W tym roku obok głównych zawodów odbywa się także Mini Slalom Maraton, w którym startować mogą wszyscy chętni.

2018-01-28 20:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XIV Zawody Wędkarskie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 29/2018, str. VI

[ TEMATY ]

zawody

wędkarstwo

Archiwum Ryszarda Furtaka

Uczestnicy zawodów z bp. Adamem Dyczkowskim

Uczestnicy zawodów z bp. Adamem Dyczkowskim
Głównie krąpie, płocie i liny łowiono podczas XIV Zawodów Wędkarskich im. Biskupa Adama Dyczkowskiego, zorganizowanych przez Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zawody odbyły się w sobotę 7 lipca br., na „wapnach” w Jordanowie. Przeprowadzono je w dwóch grupach wiekowych. Najlepszym wynikiem wśród seniorów okazał się połów ponad 2,6 kg ryb, którego dokonał Piotr Jodko ze Świebodzina. Puchar i nagrody za drugie miejsce powędrowały do Bartosza Sudnika, również ze Świebodzina. Przyznano dwa trzecie miejsca dla Edwarda Laski z Zielonej Góry i Czesława Szatkowskiego z Czerwieńska. W kategorii juniorów pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Jędrzejczakowi, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Maculewicz, oboje ze Świebodzina, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Baksalary ze Zbąszynka. Wśród blisko 40 zawodników znaleźli się zawodnicy ze: Świebodzina, Zbąszynka, Czerwieńska, Zielonej Góry, a także Wschowy, Międzyrzecza, Rusinowa, Chociul, Brzózki i Nowego Kramska.
CZYTAJ DALEJ

Nowe cuda ks. Popiełuszki w… Afryce, na Syberii, we Francji i w Polsce!

2026-06-05 15:03

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Mat.prasowy

W 16. rocznicę beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki ukazuje się najnowsza książka Mileny Kindziuk „Nowe cuda ks. Jerzego Popiełuszki. To nie miało prawa się zdarzyć”. To poruszająca opowieść o łaskach i uzdrowieniach z Polski, Francji, Syberii i Afryki, które pokazują, że kapłan męczennik nadal jest blisko ludzi i nadal prowadzi ich do Boga i nadal wyprasza łaski tam, gdzie po ludzku wszystko wydaje się już stracone.

Jedna z najbardziej przejmujących historii prowadzi na Syberię, do Bracka. To tam mieszka Angelika, kobieta wychowana z dala od katolickiej tradycji, żyjąca w świecie, w którym wiara przez lata pozostawała na marginesie codzienności. W chwili dramatycznego rodzinnego zagrożenia, gdy jej brat związany z radykalną sektą islamską stał się niebezpieczny dla bliskich, zwróciła się o pomoc do ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwa wypowiedziana w rozpaczy stała się początkiem przełomu.
CZYTAJ DALEJ

Antonio Gaudí na drodze do chwały ołtarzy

2026-06-07 15:22

[ TEMATY ]

Antonio Gaudí

Pau Audouard Deglaire - pl.wikipedia.org

W setną rocznicę śmierci Antonia Gaudiego, postulator procesu beatyfikacyjnego twórcy bazyliki Sagrada Família w Barcelonie podkreślił duchowe motywacje katalońskiego architekta. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 roku.

W rozmowie z niemieckim tygodnikiem katolickim „Die Tagespost” z 6 czerwca o. Josep M. Blanquet powiedział, że w procesie beatyfikacyjnym Gaudiego nacisk kładzie się nie tylko na jego twórczość architektoniczną, ale przede wszystkim na jego życie osobiste. Podczas wizyty w Barcelonie 10 czerwca, w setną rocznicę śmierci Gaudiego, papież Leon XIV poświęci nowo ukończoną Wieżę Chrystusa w Sagrada Família.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję