Stowarzyszenie Kanonistów Polskich, Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL oraz diecezja łomżyńska organizują w dniach 6-7 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży konferencję naukową
nt.: Współdziałanie Kościoła i państwa na rzecz rodziny.
6 września o godz. 10.00. uroczystego otwarcia konferencji dokona bp dr Stanisław Stefanek oraz ks. prof. dr hab. Józef Krukowski - prezes SKP.
W spotkaniu udział wezmą: Sekretarz Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi - bp Antoni Dziemianko, bp prof. dr hab. Andrzej Dzięga (KUL), bp Stanisław Stefanek, ks. prof. dr hab. Wojciech
Góralski (UKSW), ks. dr Krzysztof Warchałowski (UKSW), ks. prof. dr hab. Ryszard Sztychmiler (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), ks. prof. dr hab. Józef Krzywda (PAT Kraków), prof. dr hab. Leszek
Stadniczeńko (Uniwersytet Opolski).
Bliższe informacje w sprawie konferencji naukowej można otrzymać pod adresem:
Łomżyńska Kuria Diecezjalna, ul. Sadowa 3, 18-400 Łomża;
e-mail: kuria@lomza.opoka.org.pl tel. (0-86) 473-46-26 (w godz.: 9.00 - 13.00);
fax (0-86) 473 - 46 - 04.
Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
To często złudzenie w internecie: mam wielu obserwatorów, wiele lajków, bo mówię…. To nie ty: jeśli nie przekazujemy przesłania Jezusa Chrystusa, być może się mylimy – mówił Leon XIV, odpowiadając na pytania księży po spotkaniu z duchowieństwem diecezji rzymskiej w Auli Pawła VI.
W rozmowie z księżmi Papież odnosił się do wyzwań współczesnego duszpasterstwa, roli nowych technologii i znaczenia autentycznego życia duchowego w parafiach wielkiego miasta.
Cztery lata po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na pełną skalę przeciwko Ukrainie ponad jedna trzecia ukraińskich dzieci to uchodźcy, alarmuje Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Sytuacja ta dotyczy 2 589 900 małoletnich. 791 tys. to przesiedleńcy wewnętrzni na terytorium Ukrainy, a 1 798 900 wyjechało ze swej ojczyzny.
Wiele dzieci-uchodźców musiało opuszczać swe miejsca zamieszkania kilkakrotnie. Co trzeci nastolatek w wieku 15-19 lat uciekał co najmniej dwukrotnie, najczęściej z powodu braku bezpieczeństwa.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.