Reklama

Wieczność czeka

Niedziela rzeszowska 22/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tempus fugit, aeternitas manet - czas ucieka, wieczność trwa - mówi stare, łacińskie powiedzenie. Rzeczywiście, nikt z nas nie wie, jaka jest mu pisana przyszłość. Zamartwiamy się nieraz o mające nadejść lata, robimy plany, a tymczasem jakże prawdziwe okazują się słowa Ewangelii, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy trzeba będzie zdać sprawę ze swego życia.
Tak stało się w przypadku śp. ks. Michała Klimka. Gdy w roku 1981 przyjmował święcenia kapłańskie, zapewne myślał o długich latach swej rozpoczynającej się posługi kapłańskiej. Pan Bóg zdecydował jednak, że tych lat kapłańskich miało być niewiele ponad dwadzieścia. Niespodziewanie zachorował i wkrótce okazało się, że to choroba nowotworowa. Mimo podjętego specjalistycznego leczenia i wsparcia modlitewnego nic nie można było uczynić. Po półrocznym zmaganiu się z cierpieniem odszedł do Pana. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w parafii Łężyny, gdzie od kilku lat pełnił swą posługę jako proboszcz. Zgromadziły one liczną rzeszę kapłanów oraz wiernych. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Edward Białogłowski.
Polecajmy duszę śp. ks. Michała Bożemu miłosierdziu, ufając, że dobre uczynki idą za nim przed tron Najwyższego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Przesłanie Leona XIV (nie tylko) dla Afryki

2026-04-24 14:10

[ TEMATY ]

przesłanie

Leon XIV w Afryce

Vatican Media

Papież Leon XIV w Afryce

Papież Leon XIV w Afryce

Odważne słowa o pokoju, sprawiedliwości i odpowiedzialności wybrzmiały podczas pielgrzymki papieża Leon XIV do Afryki w dniach 10–23 kwietnia 2026 r. Ojciec Święty nie unikał trudnych tematów: mówił o wyzysku, przemocy i kryzysie polityki, ale jednocześnie wskazywał drogę nadziei – prowadzącą przez dobro wspólne, dialog i odnowę sumień. Jego przesłanie, choć wypowiedziane na afrykańskiej ziemi, ma wyraźnie uniwersalny wymiar.

Papież przypominał pasterzom Kościoła, że ich misja nie może ograniczać się do zarządzania strukturami.
CZYTAJ DALEJ

4. rocznica sakry biskupiej bp. Macieja Małygi

2026-04-24 15:46

Tomasz Lewandowski

Biskup Maciej Małyga w dniu sakry biskupiej

Biskup Maciej Małyga w dniu sakry biskupiej

Dziś, 24 kwietnia, przypada 4.rocznica sakry biskupiej ks. bp. Macieja Małygi

W imieniu redakcji i czytelników „Niedzieli Wrocławskiej” ks. bp. Maciejowi życzymy mocy Ducha Świętego w głoszeniu Ewangelii i podejmowanych działaniach. Niech Chrystus, który przyniósł ludzkości prawdę o Bożej miłości pochylającej się nad każdym człowiekiem, umacnia w pasterskiej posłudze i pomnaża radość wypływającą z bycia z innymi i dla innych. Niech Maryja, która otula macierzyńskim płaszczem Kościół, otacza Księdza Biskupa swoją opieką
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję