Reklama

„Jezus: Droga - Prawda - Życie”

Tak brzmiał temat rekolekcji wielkopostnych, które od 24 do 26 marca prowadził ks. dr Marian Pokrywka w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Kaznodzieja rozważał słowa Chrystusa zawarte w Ewangelii wg św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (14, 6). Rozważania swoje oparł na homiliach Ojca Świętego skierowanych do młodzieży oraz na najbardziej docierających do młodego człowieka przykładach z życia codziennego. W rekolekcjach uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Gimnazjum nr 4 w Zamościu. Rozważania słów Chrystusa przekazane przez kapłana wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży. Młodzi ludzie mieli także okazję porozmawiać z księdzem rekolekcjonistą na forum zamieszczonym na stronie intemetowej parafii.
Nauki rekolekcyjne i wspólna modlitwa przynoszą owoce wtedy, gdy wierni, którzy ich wysłuchają, chociaż w niewielkiej części zechcą wprowadzić je w życie, podejmą postanowienia, dążąc do nawrócenia, do przemiany życia zgodnego z Ewangelią. O owocach tych rekolekcji świadczą wypowiedzi uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3:
„My, młodzi ludzie, często zapominamy o modlitwie i rozmowie z Bogiem, a kiedy przychodzą ciężkie czasy, czasy matur, każdy staje się pobożny. Myślę, że każdy z nas powinien postanowić sobie w głębi duszy, aby podchodzić do modlitwy z większym szacunkiem, a każdemu uczestnictwu we Mszy św. powinna towarzyszyć radość i miłość do Boga. Rekolekcje sprawiły, że na nowo otworzyłem swoje serce dla Boga”.
Maciej (kl. IV Technikum Elektrycznego)

„Dla mnie te rekolekcje znaczą spotkanie z Chrystusem cierpiącym na krzyżu. Za każdym razem po wyjściu z kościoła w drodze do szkoły rozmawiałem z moimi kolegami i coraz bardziej upewniałem się w twierdzeniu, że nie tylko ja to poczułem. Niemal każdy z moich rówieśników mówił i zachowywał się inaczej. To było świąteczne wyciszenie. Teraz można spokojnie usiąść do wielkanocnego śniadania”.
Paweł (kl. IV Technikum Elektrycznego)

Drugiego dnia rekolekcji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się spotkanie z ks. dr. Eugeniuszem Derdziukiem, który mówił na temat egzorcyzmów. Młodzież mogła również wysłuchać koncertu pieśni religijnej oraz obejrzeć film pt. Słaba wiara.
Na zakończenie rekolekcji ks. Janusz Romańczuk, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski, podziękował Księdzu Rekolekcjoniście za wygłoszone nauki oraz młodzieży, a także dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Gimnazjum nr 4 za liczne uczestnictwo w rekolekcjach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ze względu na mnożące się świadectwa o uzdrowieniach, wkrótce może zostać otwarty proces beatyfikacyjny Benedykta XVI?

2026-05-20 07:02

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Ze względu na mnożące się świadectwa o przypisywanych mu uzdrowieniach, wkrótce może zostać otwarty proces beatyfikacyjny papieża Benedykta XVI. A jako święty mógłby pewnego dnia zostać ogłoszonym Doktorem Kościoła, z powodu „wyjątkowej głębi jego dorobku teologicznego”, spekuluje francuski portal katolicki Tribune Chrétienne.

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 roku. Zgodnie z prawem kościelnym, otwarcie procesu jest możliwe po upływie pięciu lat od śmierci kandydata na ołtarze, chyba że obecny papież udzieliłby dyspensy.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które dojrzewa w ciszy

2026-05-19 20:58

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

Adobe Stock

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Wiara nie rozwija się w hałasie. Potrzebuje czasu i ciszy. To, co najważniejsze, nie dzieje się natychmiast. Maryja pozwala rzeczom dojrzewać.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP Karol Nawrocki przyjął nowo wybranego Premiera Węgier Pétera Magyara

2026-05-20 13:57

[ TEMATY ]

premier Węgier

Prezydent RP Karol Nawrocki

Mikołaj Bujak/KPRP

Głównymi tematami pierwszego spotkania Prezydenta RP oraz Premiera Węgier były relacje polsko–węgierskie, w tym współpraca gospodarcza, a także wsparcie węgierskich starań o uniezależnienie się od rosyjskiego gazu.

Ponadto omówiono kwestie bezpieczeństwa regionu oraz pogłębianie współpracy obu państw w ramach formatów regionalnych: Grupy Wyszehradzkiej, Bukaresztańskiej Dziewiątki i Inicjatywy Trójmorza.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję