Reklama

Niedziela Małopolska

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy w Krakowie Łagiewnikach

10 września 2016 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przybędzie XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

kolej

Łagiewniki

Stanisław Nawara

Kolejarze rozpoczną pobyt w Krakowie Łagiewnikach o godzinie 9:30 od Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Prowadzeni przez moderatora Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich ks. Ryszarda Marciniaka przejdą przez Bramę miłosierdzia w Sanktuarium Jana Pawła II i przy relikwiach naszego świętego Papieża będą modlić się o Jego wstawiennictwo i orędownictwo w drodze do Jezusa Miłosiernego obecnego w szczególny sposób w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, sanktuarium, które Bóg wybrał dla świata.

Przybędą kolejarze zatrudnieni na różnych stanowiskach wraz z rodzinami, emeryci, renciści i ci, którzy w różnoraki sposób utożsamiają się z koleją a drogie jest im to miejsce, szczególnej obecności Miłosiernego Jezusa.

Z centrum „Nie lękajcie się” kolejarze przejdą drogą miłosierdzia wsłuchując się w żywe słowa Jana Pawła II, słowa które kierował do nas podczas kolejnych pielgrzymek do Polski, w których uczył nas miłości do Boga i człowieka i w szczególny sposób prowadził do Miłosiernego Boga. Przez szereg lat kolejarze skupieni w Katolickim Stowarzyszeniu Kolejarzy Polskich, na licznych spotkaniach formacyjnych, zgłębiali nauczanie naszego świętego Papieża. Nauczanie realizowane przez cały Pontyfikat, a którego ukoronowaniem jest przybliżenie Miłosiernego Oblicza Boga objawiającego się św. Siostrze Faustynie i poświęcenie świata Bożemu Miłosierdziu. W czasie przejścia będą rozważać w szczególności słowa Ojca św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Stąd hasło Pielgrzymki: „Z Janem Pawłem II do Zdroju Miłosierdzia”.

Następnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Duszpasterz kolejowy z Wrocławia Brochowa ks. Jan Kleszcz. Po drodze krzyżowej Krajowy Duszpasterz kolejarzy ks. Prałat Eugeniusz Zarębiński przeprowadzi pielgrzymów przez Bramę miłosierdzia do Bazyliki Bożego Miłosierdzia na uroczystą koncelebrowaną mszę św., która rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00.. Jak co roku w pielgrzymce biorą liczny udział poczty sztandarowe, które wchodzą na Eucharystię w asyście orkiestry kolejowej.

Reklama

Podczas tegorocznej Pielgrzymki, w Roku Miłosierdzia, 1050 rocznicy Chrztu Polski i Daru jakim były Światowe Dni Młodzieży oraz obecność Ojca św. Franciszka kolejarze będą dziękowali za szczególne łaski jakich doznajemy w tym nadzwyczajnym, danym nam przez Boga czasie, za owoce chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za wstawiennictwem Ojca św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny będą modlić się o miłosierdzie Boże nad światem, pokój na świecie, zachowanie bogatych tradycji narodowych i religijnych Polaków a także o jedność i zgodę w Ojczyźnie, naszych rodzinach oraz o pomyślność kolei..

Wspólne, kilkunastoletnie już pielgrzymowanie Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zostało zainicjowane w 2003 r. jest zawsze okazją do głębszej, również osobistej refleksji nad realizacją chrześcijańskich zadań w codziennym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, a przede wszystkim okazją do zawierzenia Bożemu Miłosierdziu wszystkich swoich trudnych spraw, pokoju, wolności wyznawania Bożych wartości, spraw związanych z pracą na Kolei.

Pielgrzymka zakończy się po nabożeństwie Godziny Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorzy: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie, Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe, Kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski serdecznie zapraszają Kolejarzy z całej Polski wraz z rodzinami, bez względu na szczebel zajmowanego stanowiska, Emerytów i Rencistów oraz wszystkich współpracujących z Koleją i związanych w jakikolwiek sposób z koleją do licznego udziału. 10 września 2016 r. Centrum Jana Pawła II godz. 9:30.

W imieniu Organizatorów
Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy
Koło w Krakowie

2016-09-07 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: pracownicy kolei modlili się o przywrócenie kolejarskiego etosu

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kolej

Ania i Artur Nowaccy / photo on flickr

Wdzięczność za kanonizację Jana Pawła II i za 20-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz prośba o przywrócenie jedności i kolejarskiego etosu towarzyszyły ponad siedmiu tysiącom pracowników polskich kolei, którzy modlili się na Jasnej Górze. Podczas pielgrzymki zanoszona była także szczególna modlitwa za Ojczyznę i o dobre wybory władz lokalnych - zapewnił ks. Eugeniusz Zarębiński, krajowy duszpasterz kolejarzy.

- Przeżywamy tę pielgrzymkę zatroskani o środowisko kolejarskie. Wiemy, ze podział kolei `na spółki i spółeczki`, sprawia, ze to środowisko boryka się z różnymi problemami powodowanymi brakiem jedności.Dzisiejszy dzień to dzień wyborów samorządowych, więc w naszej modlitwie i zawierzeniu Matce Bożej pamiętamy o „małych Ojczyznach” gminach, powiatach, województwach, urzędach marszałkowskich, żeby wybory dokonywane dzisiaj były jak najbardziej przemyślane i dobrze służyły lokalnym środowiskom” – powiedział krajowy duszpasterz kolejarzy.

CZYTAJ DALEJ

Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchamia zbiórkę dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii

2023-02-07 11:53

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

PAP/EPA/ERDEM SAHIN

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło specjalną zbiórkę dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi. Ubrań i żywności potrzebuje tam co najmniej 100 tys. osób.

W komunikacie przekazanym we wtorek PAP papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowało o inauguracji specjalnej zbiórki dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi, jakie nawiedziło kraj w poniedziałek i we wtorek.

CZYTAJ DALEJ

Nie akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie konkretnych osób

2023-02-08 08:17

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba Radom Rada 14004

Dzisiaj ludzie bardzo chętnie zwalniają się z odpowiedzialności za kogokolwiek. Każdy „żyje sobie”. Stworzony przez Rycerzy Kolumba Dom McGivneya jest wezwaniem do konkretnego działania. Tu nie chodzi o jakąś akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie bardzo konkretnych osób – powiedział Family News Service ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Na terenie radomskiej parafii w marcu zostanie otwarte centrum aktywności charytatywnej, psychologicznej oraz integracyjnej – Dom im. bł. ks. M. McGivneya.

Zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia działalności Domu im. bł. ks. Michaela McGivneya w Radomiu. Miejsce to powstało z inicjatywy Rycerzy Kolumba. „Będzie prowadzone tu różnego rodzaju poradnictwo, ale także zajęcia muzyczne, teatralne, dla dzieci oraz oddzielne zajęcia dla seniorów. Seniorzy są grupą, która chyba najbardziej ucierpiała w związku z pandemią. Mamy duży problem z zachęceniem osób starszych do ponownej integracji i pokonania zrozumiałych obaw i ograniczeń” – podkreślił ks. Wiesław Lenartowicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję