Reklama

Media

Rzeszów: ruszyła Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa

„Łączyć, aby się dzielić” – pod takim hasłem wystartowała 3 września w Rzeszowie Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa. Wspólny projekt Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski ma rozwinąć wśród młodzieży umiejętności skutecznego poruszania się w mediach. W warsztatach wzięło udział blisko 70 osób z całej diecezji rzeszowskiej.

[ TEMATY ]

dziennikarze

Rzeszów

ADAM RAK

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestników spotkania z ideą Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa zapoznał ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny KSM. Zwrócił uwagę na dawanie świadectwa przez młodych ludzi. – Każdy z nas ma w zasięgu ręki narzędzia, które mogą pomóc w nowej ewangelizacji. Warto, aby dzięki Akademii młodzież podnosiła swoje umiejętności i dzięki aktywności w mediach społecznościowych, była prawdziwym świadkiem Chrystusa wśród rówieśników – wyjaśnił ks. Kucharski.

Podczas warsztatów połączono się drogą elektroniczną z ks. dr Pawłem Rytel-Andrianikiem, rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski. – Popatrzcie, jak wielu z was korzysta z mediów społecznościowych. Konferencja Episkopatu Polski także jest obecna na Twitterze i Facebooku. Daje to doskonałe możliwości spotkania z ludźmi. To szansa dla każdego z nas – przekonywał ks. Rytel-Andrianik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rzecznik Episkopatu zachęcił młodych do współpracy z Biurem Prasowy KEP, którym kieruje. Przedstawił konkretne metody, jak biuro może wspierać lokalne wydarzenia oraz jak lokalne wydarzenia pokazać na tle wydarzeń ogólnopolskich.

Reklama

Młodzi dziennikarze prześledzili i omówili materiały video z Festiwalu Młodych, który odbył się w ramach rzeszowskich obchodów Dni w Diecezji przed ŚDM. Na ich podstawie tworzyli notki prasowe i przekształcali je w odpowiednio skrócone informacje na potrzeby social mediów. Zaprezentowano również sposoby atrakcyjnego zapowiadania nadchodzących wydarzeń i relacjonowania ich przebiegu. Młodzież poznała metody pracy z lokalnymi mediami m.in. w zakresie obsługi patronatów medialnych oraz zgłębiła techniki wykonywania i selekcji interesujących zdjęć.

Warsztaty poprowadzili rzecznik prasowy Kurii Diecezji Rzeszowskiej i zastępca dyrektora Radia VIA ks. Tomasz Nowak, Magdalena Pachorek – dziennikarka pisząca do regionalnych gazet oraz Piotr Kordyś – fotograf-freelancer.

Więcej informacji o Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa w Rzeszowie na stronie www.rzeszow.ksm.org.pl i w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku. Podobne spotkania warsztatowe mają odbywać się kilka razy w roku.

2016-09-03 17:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katoliccy dziennikarze protestują

My, dziennikarze zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy wyrażamy swoje zaniepokojenie wydarzeniami ostatniego tygodnia, które są wyraźnym sygnałem demoralizacji środowiska dziennikarskiego i powrotu cenzury w najgorszym jej wcieleniu. Wyrzucenie przy użyciu siły, z oficjalnej konferencji prasowej, dziennikarza z powodu tematyki zadawanych pytań, przy totalnej obojętności obecnych na sali dziennikarzy; zdjęcie z anteny programu „Bliżej” red. Jana Pospieszalskiego z powodu zaproszenia do udziału w dyskusji red. Jacka Karnowskiego nawiązują w metodzie do obowiązujących w latach PRL-u „zapisów na nazwisko” i wreszcie manipulacja lub wręcz blokowanie informacji dotyczących strajków górniczych.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie, aby przez 9 dni odmawiała szczególne modlitwy i tym samym sprowadzała rzesze grzeszników do zdroju Jego miłosierdzia.

„Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.
CZYTAJ DALEJ

Przy świątecznym stole

2025-04-17 23:16

Jms

    W Wielką Środę przełożeni prowincji i klasztorów rodziny franciszkańskiej w Krakowie spotkali się w klasztorze św. Bernardyna ze Sieny pod Wawelem, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się wielkanocnym jajkiem – znakiem nowego życia.

Gwardian, o. Barnaba Olszewski podziękował wszystkim za obecność i życzył, aby łaska płynąca od Chrystusa Cierpiącego, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego przeniknęła wspólnoty braci, aby Bóg im błogosławił, i aby Boże światło towarzyszyło przełożonym w ich codziennych obowiązkach i zadaniach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję