Reklama

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2001/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Studia magisterskie

Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu przyjmuje kandydatów na studia magisterskie teologii w dwóch specjalizacjach:

- kapłańskiej

- katechetyczno-pastoralnej (dla świeckich).

Warunkiem przyjęcia na studia magisterskie jest uzyskanie pozytywnego wyniku z przeprowadzonego przez Komisję egzaminu ustnego, który obejmuje:

1. Przedstawienie przez kandydata wypowiedzi na wylosowany temat spośród ustalonej listy tematów z zakresu nauki religii szkoły ponadgimnazjalnej.

2. Wykazanie znajomości:

- aktualnych wydarzeń z życia i działalności Kościoła

- problemów związanych z dialogiem ekumenicznym

- treści podstawowych wypowiedzi (dokumentów) Stolicy Apostolskiej z ostatnich 3 lat (1998-2001).

3. Wykazanie zainteresowania tematyką religijną, filozoficzną, kulturalną i społeczną wyrażające się w lekturze książek i czasopism ( kandydat winien zaprezentować wybrana książkę o takiej tematyce w 5-minutowej wypowiedzi).

4. Uzasadnienie motywów skłaniających kandydata do podjęcia studiów teologicznych oraz konsekwencji wynikających z takiego wyboru ( profil studenta Wydziału Teologicznego UAM).

Zgłoszenia kandydatów

Kandydaci przedstawiają się osobiście w sekretariacie Sekcji w Szczecinie następujące dokumenty (na formularzach pobranych):

- podanie o przyjęcie

- własnoręcznie napisany życiorys

- świadectwo maturalne

- dyplom ukończenia katechizacji w zakresie szkoły średniej ( jeśli nie ma oceny na świadectwie dojrzałości)

- 4 fotografie

- świadectwo lekarskie stwierdzające zdolność do podjęcia studiów

- dowód wpłaty za egzamin.

Przyjmowanie dokumentów:

w terminie: 4-16 czerwca br. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 w Dziekanacie Wydziału Teologicznego w Poznaniu ( ul. Wieżowa 2-4) albo sekretariacie Sekcji w Szczecinie (ul. Papieża Pawła VI nr 2, 71-459 Szczecin,

tel. 0-91 45-41-453).

Egzamin wstępny

odbywa się w terminie ustalonym z kandydatem w dniu złożenia dokumentów w okresie od 21 czerwca do 4 lipca br. w budynku Sekcji w Szczecinie.

Kandydaci do Seminarium Duchownego

dostarczają do Rektoratu Seminarium Duchownego oprócz dokumentów wyżej wymienionych:

- pisemną prośbę o przyjęcie do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie,

- życiorys kandydata,

- świadectwo chrztu i bierzmowania (por. kan.1033; 1050, 3; 241 2),

- świadectwo ślubu kościelnego rodziców lub oświadczenie,

- listy polecające kapłanów, którzy pomogli kandydatowi rozeznać powołanie (kan.1051,2), (opinia moralności księdza proboszcza oraz osoby katechizującej kandydata),

- dodatkowo 2 fotografie,

- kartę zdrowia (por. kan. 1051,1; 241 1).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Suchodolski: Młodych, którzy chcą iść razem z Jezusem we wspólnocie Kościoła, jest ciągle wiele

2025-09-19 16:13

[ TEMATY ]

młodzież

bp Grzegorz Suchodolski

BP KEP

W piątek 19 września br., w Sekretariacie KEP w Warszawie, odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży, koordynatorów diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży oraz członków Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkaniu przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Bp Suchodolski podkreślił, że spotkanie było podzielone na dwie części. Dodał zarazem, że „po wakacjach takie spotkania mają przede wszystkim sens integracyjny, bowiem w wielu diecezjach wymienili się księża pełniący tę funkcję”.
CZYTAJ DALEJ

Legnica: Pijany i półnagi 35-latek zakłócał nabożeństwo w kościele

2025-09-19 15:12

[ TEMATY ]

Legnica

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Legniccy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zakłócił przebieg nabożeństwa w kościele. 35-latek swoim zachowaniem obrażał uczucia religijne wiernych, był agresywny i wulgarny. Dzięki szybkim i trafnym działaniom dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, mężczyzna został szybko namierzony i zatrzymany. Dziś usłyszy zarzuty, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas nabożeństwa pijany i półnagi mężczyzna wszedł do świątyni, przeszedł przez całą jej długość i położył się przed ołtarzem. Gdy wierni próbowali go wyprowadzić, zaczął krzyczeć wulgaryzmy i obrażać uczucia religijne zgromadzonych. Ostatecznie udało się go wyprowadzić z kościoła, jednak mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.
CZYTAJ DALEJ

Z nadzieją ku górze

2025-09-19 16:22

Archiwum Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży

Już po raz ósmy młodzi z całej archidiecezji wrocławskiej spotkają się na szczycie góry Ślęży! – To góra, która ich nie przerośnie i spotkanie, które da dużo siły i nadziei na kolejny rok – zachęca ks. Piotr Rozpędowski.

Ewangelizacyjne i integracyjne spotkanie – odbywające się co roku w okolicach wspomnienia św. Stanisław Kostki, patrona młodzieży – to dla nich szansa na wspólną modlitwę i zabawę. – Spotkanie zaadresowane jest do wszystkich młodych archidiecezji wrocławskiej bez rozróżnienia na grupy, wspólnoty czy parafię, z których pochodzą. W tym roku szczególnie zwracamy uwagę na nadzieję i świętość, a pomysłodawcą tegorocznego hasła „Z nadzieją ku górze” jest ks. Kuba Bartczak, proboszcz parafii w Sulistrowicach, która nas gości i współorganizuje spotkanie – mówi ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję