Reklama

Mikołajkowy turniej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Łomżyńscy sympatycy szczypiorniaka otrzymali na mikołajki bardzo interesujący prezent. Przez trzy dni mogli emocjonować się rywalizacją dziewcząt w rozegranym już po raz siódmy Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej.
Od piątku do niedzieli w Hali im. Olimpijczyków Polskich królowały zawodniczki występujące w kategorii juniorek młodszych. Dostarczyły one miejscowej publiczności wielu sportowych wrażeń i zaprezentowały grę na wysokim poziomie. Zgodnie z tradycją organizatorzy imprezy, której patronował prezydent miasta Jerzy Brzeziński, ponownie zadbali o dobrą obsadę turnieju. Do Łomży przyjechało pięć ekip z całego kraju. Wśród nich znalazły się drużyny liczące się w walce o czołowe miejsca w Polsce w tej kategorii wiekowej: MKS TPR Lublin, MKS Varsovia Warszawa i CHKS Łódź. Nie zabrakło także zespołów z naszego regionu. W imprezie zagrały ekipy z Siemiatycz i Giżycka. Stawkę zespołów uzupełniły szczypiornistki GUKS „Dwójka” Łomża występujące w roli gospodyń.
Od początku turnieju za głównego faworyta uważane były finalistki Mistrzostw Polski, szczypiornistki Varsovii. Zawodniczki ze stolicy w całej imprezie nie przegrały żadnego z pięciu pojedynków. Podopieczne trenerów Tomasza Rongiesa i Piotra Bojarskiego punkty straciły jedynie w zremisowanym meczu z zespołem z Lublina. O drugą lokatę rywalizowały zdecydowanie najlepsze obok Varsovii ekipy z Lublina i Łomży. Bezpośredni mecz miedzy nimi dostarczył kibicom największej porcji emocji. Przez większą cześć spotkania toczyła się wyrównana walka. Zacięty i stojący na dobrym poziomie mecz prawie do końca dostarczał żywiołowo reagującej publiczności wielu emocji. Z obu stron mogliśmy oglądać szybkie składne akcje, dobrą kombinacyjną grę i - co najważniejsze - wiele efektownych bramek. W końcówce niesione dopingiem łomżyńskiej publiczności gospodynie odskoczyły na kilka bramek i zwyciężyły 17:15, zapewniając sobie drugie miejsce w zawodach.
- Moje zawodniczki zagrały dobry turniej i naprawdę niewiele zabrakło, aby wygrać całą imprezę. Najtrudniejszą przeprawę mieliśmy z zespołem ze stolicy. Jednak cały czas toczyła się między nami równorzędna walka. Był to tzw. mecz na styku i dopiero w końcówce ulegliśmy zaledwie dwoma bramkami warszawiankom. Później w pokonanym polu zostawiliśmy inny znakomity i utytułowany zespół MKS TPR Lublin. Po raz kolejny zagraliśmy z czołowymi drużynami w kraju i toczyliśmy z nimi równorzędną walkę. To szczególnie mnie cieszy - mówił szkoleniowiec łomżyńskiej „Dwójki”, Stanisław Niedbała.
Jak na mikołajkową imprezę przystało, św. Mikołaj nie zapomniał o trenerach i zawodniczkach, obdarowując ich upominkami i słodyczami. Ponadto organizatorzy bardzo dobrze przygotowanego i sprawnie przeprowadzonego turnieju przyznali jeszcze nagrody i wyróżnienia indywidualne. Dwie statuetki dla najlepszej zawodniczki turnieju i jednocześnie najskuteczniejszej otrzymała Anna Knapska z Varsovii. W całej imprezie rzuciła ona aż 32 bramki. Natomiast zdecydowanie najlepiej w bramce spisywała się Urszula Leszczyńska występująca w drużynie gospodyń. Ponadto w trakcie turnieju odbyła się także bardzo miła uroczystość wręczenia szczypiornistkom z naszego regionu pierwszych kółek olimpijskich przyznanych przez Polski Komitet Olimpijski.
Wszyscy goście z uznaniem mówili o łomżyńskim turnieju, podkreślali znakomitą atmosferę, wysoki poziom sportowy i zapowiadali przyjazd do Łomży na kolejne spotkania ze św. Mikołajem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stanowisko Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych wobec rezolucji Parlamentu Europejskiego „My Voice, My Choice: For Safe and Accessible Abortion”

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych zwraca się do sprawujących władzę, polityków i wszystkich ludzi dobrej woli, duchownych i świeckich, o podjęcie wszelkich możliwych działań chroniących w pełni każde ludzkie życie od chwili jego poczęcia aż do naturalnej śmierci – czytamy w opublikowanym przez Zespół Stanowisku wobec rezolucji Parlamentu Europejskiego „My Voice, My Choice: For Safe and Accessible Abortion” („Mój głos, mój wybór: za bezpieczną i dostępną aborcją”).

Stanowisko Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych jest odpowiedzią na rezolucję podjętą 17 grudnia 2025 roku przez Parlament Europejski „My Voice, My Choice: For Safe and Accessible Abortion” („Mój głos, mój wybór: za bezpieczną i dostępną aborcją”). „Rezolucja wzywa Komisję Europejską do utworzenia dobrowolnego, solidarnościowego mechanizmu finansowego (pokrywanego z budżetu Unii Europejskiej), umożliwiającego państwom członkowskim, które wyrażą na to zgodę, zapewnienie dostępu do bezpiecznej aborcji osobom, dla których taki dostęp jest ograniczony lub niemożliwy (bez harmonizacji prawa krajowego). Ponadto podkreśla, że dostęp do +bezpiecznej+ i legalnej aborcji jest elementem praw seksualnych i reprodukcyjnych (SRHR), uznawanych za prawo podstawowe” – wyjaśniają Eksperci w Stanowisku.
CZYTAJ DALEJ

Św. Rajmund, z Penyafort, prezbiter

[ TEMATY ]

święty

pl.wikipedia.org

św. Rajmund

św. Rajmund

Rajmund, urodzony między 1170 a 1175 r. w Villafranca del Panades w pobliżu Barcelony (Hiszpania), w starej szlacheckiej rodzinie katalońskiej Penyafort, był spokrewniony z królem Aragonii. W Bolonii ukończył prawo kościelne i rzymskie. Już jako dwudziestoletni młodzieniec wykładał filozofię w Barcelonie. W tym też czasie wydał swoje pierwsze monumentalne dzieło „Summę prawa”, podręcznik dla studentów prawa.

Wychowawca kapłanów
CZYTAJ DALEJ

Papież poprosił kardynałów z całego świata, aby pomogli mu w posłudze

Papież Leon XIV poprosił w środę kardynałów z całego świata, których zwołał na pierwszy nadzwyczajny konsystorz swego pontyfikatu, aby pomogli mu w posłudze. Jak dodał, współpraca w duchu braterstwa i przyjaźni „może zapoczątkować coś nowego, co ma znaczenie dla teraźniejszości i przyszłości”.

W przemówieniu do około 200 uczestników zgromadzenia kardynałów papież powiedział:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję