Reklama

Niedziela Legnicka

III Zjazd Motocyklowy Dolnego Śląska

[ TEMATY ]

motocykliści

Przemysław Groński

8 maja 2016 r. miała miejsce III pielgrzymka motocyklistów z Dolnego Śląska do Krzeszowa. Na obszernym placu przed sanktuarium zaparkowało prawie dwieście motocykli.

Pielgrzymka rozpoczęła się od prezentacji i koncertu organowego. Fani dwóch kółek z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji o możliwościach instrumentu Michała Englera Młodszego oraz wysłuchali muzyki dawnych mistrzów.

O godz. 12 sprawowana była Eucharystia w intencji uczestników zjazdu motocyklowego. Homilię do przybyłych kierowców wygłosił ks. Aleksander Radecki. Odwołują się do Ewangelii o Wniebowstąpieniu, stwierdził, że „największym skarbem, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi jest skarb wiary”. Zwrócił się do motocyklistów, których określił jako „dobrzy bracia jeżdżący na stalowych rumakach”, zadając im pytanie: ,,Czy motocyklista jeżdżąc po ulicach naszych miast i wsi staje się świadkiem Chrystusa?”. Opowiedział również autentyczną, tragiczną historię o wypadku z udziałem jednośladu, w którym kierowca nawrócił się w końcowych chwilach życia, przyjmując namaszczenie chorych. Duchowny podkreślił, że zapewne „ktoś mu tę łaskę wymodlił”. Zachęcał zgromadzonych, aby uczestnictwo w takiej pielgrzymce było również przeżyciem duchowym i aby mogli z czystym sercem powiedzieć: „byłem w Krzeszowie i spotkałem Jezusa”.

Reklama

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Po Mszy św. czekała na pielgrzymów agapa. Motocykliści mogli skosztować myśliwskiego bigosu, czy tradycyjnych polskich potraw, jak chleb z smalcem czy kiszone ogórki. Po posiłku na chętnych czekał przewodnik, który przybliżał historię krzeszowskiego opactwa, oprowadzając po kościele św. Józefa i po bazylice.

Cieszy rosnąca frekwencja pielgrzymki. W tym roku przybyło około 300 uczestników (prawie 200 maszyn). Ubrani w czarne, skórzane stroje dawali niezwykłe świadectwo, zasiadają w ławkach krzeszowskiej bazyliki. Pomimo różnych stereotypów, niekiedy krzywdzących, pokazali, że wielu fanów motocykli to gorliwi i pobożni katolicy.

Foto Przemysław Groński

2016-05-09 17:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: członkowie „Jesus Biker” podarowali Franciszkowi Harleya Davidsona

[ TEMATY ]

Franciszek

motocykliści

pixabay.com

Członkowie stowarzyszenia „Jesus Biker” z niemieckiego Würzburga podarowali papieżowi motocykl „Pope-Harley-Davidson”. Wykonaną na specjalne zamówienie białą maszynę papież pobłogosławił i złożył swój podpis podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Dyrektor krajowy Missio-Austria, o. Karl Wallner i piętnastu członków „Jesus Biker” zaprezentowali motocykl Ojcu Świętemu na placu św. Piotra. Zostanie on sprzedany tego lata podczas aukcji na rzecz projektu Missio-Austria w Ugandzie.

Wcześniej, w pierwszym tygodniu lipca, "papieski Harley" wraz 500 motocyklistami weźmie udział w „Peace Ride” - "Rajdzie pokoju" . Jej licząca 1900 km trasa wiedzie z Würzburga przez Altötting, opactwo Heiligenkreuz w Dolnej Austrii, Asyż do Rzymu.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ KG PSP: pierwszy uratowany człowiek przez polskich strażaków

2023-02-07 15:46

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/NECATI SAVAS

Polscy strażacy wspólnie z tureckimi ratownikami wydobyli z gruzowiska w Besni żywego mężczyznę. To pierwszy uratowany człowiek przez naszych ludzi - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland, która we wtorek dotarła do tureckiego miasta Besni, po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami po trzęsieniu ziemi. Nadal trwa rozpoznanie, ale do akcji ruszyły już pierwsze zespoły ratownicze.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję