Reklama

Kłocko

Tyle jest w tobie

Niedziela włocławska 45/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z okazji 25-lecia Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II w kościele pw. św. Walentego w Kłocku o godz. 18.00 sprawowana była Msza św., której przewodniczył proboszcz parafii - ks. Marian Bronikowski. W homilii Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na fakt, że po 25 latach posługi Jana Pawła II stajemy na początku drogi do zrozumienia jego pontyfikatu. Następnie przywołał czas swojej młodości i dorastania, dając poruszające świadectwo o tym, jaki wpływ na dokonanie przez niego wyboru drogi życia miała osoba Papieża.
Po Mszy św. każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe, włoskie różańce. Następnie odbył się program poetycko-muzyczny pt. Tyle jest w Tobie, w wykonaniu młodzieży z parafii. Na tle przemówień Ojca Świętego i refleksyjnej muzyki recytowane były wiersze o Janie Pawle II. Atmosferę uzupełniały nastrojowe światła. Na twarzach wykonawców i słuchaczy widoczne były oznaki wzruszenia.
Do 25. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II będziemy często wracać, bo jesteśmy - jak mówi Ksiądz Proboszcz - pokoleniem Jana Pawła II. Często będzie wracać do tego dnia 20-osobowa drużyna piłkarska „Lolki”, składająca się z uczniów w wieku od 10-17 lat, zawiązana dla upamiętnienia 25. rocznicy Pontyfikatu Papieża. Zespół otrzymał stroje piłkarskie w barwach papieskich, ufundowane przez mieszkańców Sieradza. Ks. M. Bronikowski przewiduje, że drużyna piłkarska będzie również drużyną (żywą różą) Różańca świętego.
Uroczysty wieczór zakończyliśmy pieśnią Życzymy, życzymy... Śpiewaliśmy Ojcu Świętemu, którego tak kochamy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: ingres kard. Krajewskiego 28 marca

2026-03-14 12:54

Piotr Drzewiecki

Kard Krajewski Konrad

Kard Krajewski Konrad

Za dwa tygodnie - 28 marca kardynał Konrad Krajewski kanonicznie obejmie rządy archidiecezją łódzką i dokona ingresu do katedry pw. św. Stanisława Koski w sobotę 28 marca - poinformowano w Łodzi.

Oto komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej:
CZYTAJ DALEJ

Ból i profanacja w Niestępowie. Z nekropolii zniknęły dziesiątki krzyży

2026-03-14 18:13

[ TEMATY ]

cmentarz

profanacja

red/gm. Żukowo

Mieszkańcy Niestępowa w gminie Żukowo (woj. pomorskie) przeżyli wstrząsający poranek. Na miejscowym cmentarzu parafialnym doszło do masowej kradzieży i dewastacji. Z blisko 60 nagrobków zniknęły krzyże, mosiężne litery oraz inne elementy zdobne. To bolesny cios nie tylko w pamięć o zmarłych, ale i w symbole naszej wiary.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z czwartku na piątek (12/13 marca). Sprawcy działali pod osłoną nocy, skupiając się na kradzieży metalowych elementów. Jak informuje policja z Kartuz, wstępne ustalenia wskazują, że motywem sprawców był prawdopodobnie zysk – kradzież materiałów, które mogą trafić do punktów skupu złomu.
CZYTAJ DALEJ

Wielkopostny Kadr z Niedzielą #22

2026-03-14 18:13

screen YT

Zapraszamy do naszej wielkopostnej drogi formacyjnej poprzez treści, które znajdziemy na portalu www.niedziela.pl - Zazwyczaj rozważaliśmy słowo Boże, ale teraz chcemy zobaczyć na efekt rozważania słowa Bożego. Spojrzymy na artykuły formacyjne na portalu www.niedziela.pl i spróbujemy w tym duchu sięgnąć do tego, co może nas podnieść na duchu i zmienić nasze życie.

Zamknij X
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję