Reklama

Apel Jasnogórski na zakończenie Dnia Papieskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Matko Odkupiciela,
Pani Jasnogórska!

O wieczornej porze śpiewamy z całą siłą przekonania: „Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”. Tym śpiewem serdecznym kończymy Dzień Papieski w naszym mieście.
Wiemy, że umiłowany Ojciec Święty również powtarza te słowa Apelu. Więc o Nim, o Papieżu Polaku, chcemy Ci teraz, Matko Boża, powiedzieć, co tylko niosą wdzięczne myśli. Chcemy Ci dziękować za Jana Pawła II i za 25-lecie Jego wspaniałego Pontyfikatu.
Wobec Twego Syna, Jezusa Chrystusa, dziękujemy Ci, Matko Boża, za opiekę nad rodziną Wojtyłów z Wadowic, gdzie 83 lata temu narodziło się dziecię, któremu na chrzcie św. nadano imię Karol;
- dziękujemy, Matko Odkupiciela, za nauczycieli i księży, którzy otoczyli opieką szkolne lata Karola Wojtyły;
- dziękujemy, Matko Chrystusowa, za dobrych świadków chrześcijańskiego życia, których na swej drodze napotkał młodzieniec o imieniu Karol;
- dziękujemy, Matko łaski Bożej, za kard. Adama Sapiehę, który wyświęcił Karola Wojtyłę na kapłana;
- dziękujemy, Matko Kościoła, za studia i podróże zagraniczne ks. Wojtyły, dzięki którym poznał on chrześcijaństwo w Europie i jeszcze bardziej pokochał katolicką Polskę;
- dziękujemy, Matko Przedziwna, za Ojca Świętego Piusa XII, który wyniósł do godności biskupiej ks. Karola Wojtyłę z Krakowa;
- dziękujemy, Królowo Apostołów, za pracę Biskupa Wojtyły - pod okiem bł. papieża Jana XXIII i Ojca Świętego Pawła VI - na Soborze Watykańskim II;
- dziękujemy, Stolico Mądrości, za konklawe w Rzymie, na którym 16 października 1978 r. Kardynał Wojtyła z Polski został obrany następcą św. Piotra i przyjął papieskie imię Jana Pawła II;
- dziękujemy, Uzdrowienie chorych, za każde pochylenie się naszego Papieża nad chorymi, cierpiącymi i odrzuconymi przez ich otoczenie;
- dziękujemy, Ucieczko grzesznych, za troskę Jana Pawła II o sakrament pokuty i pojednania, który jest nadzieją i ratunkiem dla ludzi naszego czasu;
- dziękujemy, Pocieszycielko strapionych, za starania Ojca Świętego o pokój dla świata i pomoc dla głodujących;
- dziękujemy, Królowo pokoju, za podróże apostolskie Papieża Polaka, które niosą radość i zgodę między ludźmi i narodami;
- dziękujemy, Królowo Polski, za apostolskie wizyty Jana Pawła II w Jego ziemskiej Ojczyźnie, której na imię Polska;
- dziękujemy, Matko Odkupiciela, za ustanowienie w roku 1992 przez Ojca Świętego nowej diecezji zamojsko-lubaczowskiej;
- dziękujemy, Matko Odkupiciela, za wizyty apostolskie Ojca Świętego w miastach naszej diecezji: Zamościu i Lubaczowie;
- dziękujemy, Królowo Różańca Świętego, za 25 lat pracy, modlitwy i cierpienia naszego Ojca Świętego;
- dziękujemy, Królowo Wyznawców, za papieskie oddanie się właśnie Tobie, co wyrażają od początku słowa „Totus Tuus” (Cały Twój);
- dziękujemy, Królowo Aniołów, za niezwykle rzadki w dziejach Kościoła Jubileusz 25-lecia Pontyfikatu, który właśnie naszemu pokoleniu wypadło uroczyście świętować;
- dziękujemy, Królowo rodzin, że zjednoczeni duchowo z naszym Ojcem Świętym możemy o tej godzinie przeżywać ten Apel Jubileuszowy.
Matko Boża z Częstochowy i nasza Pani z zamojskiej katedry! Osłaniaj Kościół i Ojczyznę od wszelkich niebezpieczeństw, a wielkiego Papieża Jana Pawła II zachowaj nam na długie lata ku chwale Bożej i pożytkowi ludzi dobrej woli. O to Cię, Matko Boża, serdecznie prosimy słowami odwiecznej modlitwy: „Pod Twoją obronę...” Amen.

Katedra Zamojska, 12 X 2003 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ferdinand Habsburg: Bóg daje mi wszystko, czego potrzebuję

2025-03-16 21:00

[ TEMATY ]

wiara

świadectwo

Ferdinand Habsburg

commons.wikimedia.org, CC BY-SA 4.0, Drew Gibson

Ferdinand Habsburg, prawnuk cesarza bł. Karola I (1887-1922), jest kierowcą francuskiego zespołu Alpine w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W wywiadzie dla specjalnego wydania niemieckiego magazynu sportowego „Kicker” poświęconego sportom motorowym, opowiada również o swojej wierze.

„To dla mnie bardzo ważne, aby codziennie chodzić na mszę i modlić się”, mówi Habsburg. „To daje mi wsparcie i siłę”, dodaje.
CZYTAJ DALEJ

Papież modli się za ofiary pożaru dyskoteki w Północnej Macedonii

Ojciec Święty zapewnił o modlitwie za ofiary pożaru w dyskotece w Północnej Macedonii, który pochłonął wiele ofiar. Telegram w imieniu Papieża do biskupa Skopje Kiro Stojanova przesłał watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin.

„Po dramatycznym pożarze, który wybuchł w dyskotece w Kočani, wzbudzając wielki niepokój w całej Północnej Macedonii, Ojciec Święty poleca Waszej Ekscelencji przekazać krewnym zmarłych, głównie młodym ludziom, wyrazy głębokiego smutku, oznaczające jego duchową bliskość z rannymi” – pisze kard. Pietro Parolin w telegramie.
CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować się do spowiedzi wielkopostnej?

2025-03-17 12:58

[ TEMATY ]

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Wielki Post to często czas, w którym intensyfikujemy pracę nad swoim życiem duchowym. Podejmujemy wyrzeczenia, postanowienia i refleksje nad naszym życiem, pragnąć dobrze przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym z ważnych aspektów jest sakrament pokuty i pojednania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w dobrym przygotowaniu się do spowiedzi.

Spowiedź, według Katechizmu Kościoła Katolickiego, jest „sakramentem nawrócenia, ponieważ urzeczywistnia w sposób sakramentalny wezwanie Jezusa do nawrócenia, drogę powrotu do Ojca, od którego człowiek oddalił się przez grzech”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję