Reklama

Książki

Słowo w obrazach

Czy mariaż Biblii z komiksem to dobry pomysł? I czy w ogóle jest możliwy? Prezentowane wydawnictwo dowodzi, że jak najbardziej.

Niedziela Ogólnopolska 22/2026, str. 52

[ TEMATY ]

książka

Mat. prasowy

Biblia. Komiks, Sergio Cariello

Biblia. Komiks, Sergio Cariello

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Drugim Liście do Tymoteusza św. Paweł Apostoł napisał, że Pismo Święte może nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Biblia. Komiks, inaczej: rysunkowa Biblia, może być praktyczną pomocą do osiągania tego celu. Tak zresztą została chyba pomyślana, bo przeznaczona jest dla bardzo młodego czytelnika, który ma jeszcze czas na zapoznanie się z „dorosłą” Biblią. Zazwyczaj pierwszą Biblię dzieci otrzymują w postaci kolorowych obrazków uzupełnionych opisami, dopiero potem mogą poznać słowo Boże w całej jego okazałości i całym bogactwie. Komiksowa Biblia wydawnictwa AA to – zaopatrzona w imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie – polska edycja światowego bestsellera, którego pierwowzór powstał w Stanach Zjednoczonych. Przedstawione w niej opowieści biblijne, ułożone w porządku chronologicznym, od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, łączy wierność przekazowi Pisma Świętego z językiem obrazu – dynamicznym, emocjonalnym i bliskim temu, jak dziś odbieramy historie w filmie i komiksie. Po raz pierwszy komiksowa Biblia została wydana kilkanaście lat temu pt. The Action Bible. Autorem rysunków jest Sergio Cariello, brazylijski artysta, znany ze współpracy z Marvel Comics, współtwórca m.in. Daredevila, Thora, Batmana i Supermana. Cariello podkreśla, że rysuje, ponieważ „Bóg dał mu taką możliwość”. Rysunkowa Biblia szybko zyskała uznanie rodziców i nauczycieli. Okazało się, że młodzi czytelnicy sięgają po nią z ciekawości, a nie z obowiązku czy musu. Jest uważana za dobry prezent na Pierwszą Komunię św., Dzień Dziecka, urodziny itp. Oczywiście, nic nie zastąpi czytania Pisma Świętego. Ale może bardzo młodzi ludzie zaczną poznawać słowo od Biblii w komiksie? /w.d.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2026-05-26 11:28

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cyklon o imieniu Franciszek

W serii Biblioteka „Niedzieli” ukazała się bardzo ważna i ciekawa książka pt. „Cyklon o imieniu Franciszek”. Jej autorem jest Antonio Gaspari – włoski dziennikarz i dyrektor Międzynarodowej Agencji Prasowej Zenit. Publikacja opowiada i wyjaśnia, co wydarzyło się od chwili rezygnacji papieża Benedykta XVI i wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, a przede wszytkim analizuje i komentuje pierwsze pięćdziesiąt dni pontyfikatu obecnego Ojca Świętego. Czytelnicy znajdą nie tylko cenne informacje dotyczące duchowości Papieża „z końca świata”, ale również motywy, dla których wybrał on imię Franciszek. Książkę z języka włoskiego przetłumaczył ks. Mariusz Frukacz – zastępca redaktora naczelnego, współprowadzący edycję częstochowską „Niedzieli”, korespondent agencji Zenit. Poniżej publikujemy fragmenty książki „Cyklon o imieniu Franciszek”.
CZYTAJ DALEJ

Uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Wolskiego – budowniczego Świątyni Opatrzności Bożej

2026-07-21 07:44

[ TEMATY ]

pogrzeb

Arch. Krakowska

– On doskonale wiedział, że przedsiębiorczość, biznes służy nie tylko temu, żeby się społeczeństwo ubogacało w różne dzieła. Prawdziwa praca służy temu, żeby sam człowiek pracujący się rozwijał i żeby służył tą pracą swojej rodzinie, swoim dzieciom, swoim wnukom – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystości pogrzebowych śp. Kazimierza Wolskiego w Mizernej – budowniczego Świątyni Opatrzności Bożej.

– Ta śmierć niespodziewana i nagła uczy nas z pewnością jednego – trzeba byśmy czuwali na przyjście Pana, które może być i często bywa przyjściem niespodziewanym. Wierzymy gorąco, że świętej pamięci Kazimierz był przygotowany na to spotkanie z Panem i dlatego modlimy się szczególnie o miłosierdzie Boga nad nim – mówił na początku Mszy św. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski senior zaznaczył, że liturgia jest okazją do podziękowania Bogu za „jego życie pełne zaangażowania i misji, którą pełnił wobec rodziny, wobec dzieł, które prowadził, wobec Kościoła, także wobec parafii”.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: nie ma jeszcze decyzji w sprawie ks. Marka Rupnika

2026-07-22 16:06

[ TEMATY ]

Watykan

komunikat

ks. Marek Rupnik

Vatican Media

Doniesienia medialne o rzekomej decyzji sędziów prowadzących kanoniczny proces ks. Marka Ivana Rupnika są całkowicie bezpodstawne – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Podkreślił, że postępowanie nadal trwa, a skład orzekający wciąż analizuje zgromadzoną dokumentację- podaje Vatican News.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni zdementował informacje, które w ostatnich dniach pojawiły się w mediach. Jak zaznaczył, nie zapadła żadna decyzja w sprawie kanonicznego procesu ks. Marka Ivana Rupnika.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję