Reklama

Niedziela plus

Tarnów

Do Nowego Sącza przyjechały talenty

Nowi wokaliści, ale też dawni uczestnicy z różnych stron Polski chętnie tu przyjeżdżają – podkreśla ks. Andrzej Mulka.

Niedziela Plus 29/2025, str. VI

[ TEMATY ]

w diecezjach

Adrian Maraś/festiwalskowroneczek.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po raz 22. młodzi artyści wystąpili na scenie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek w Nowym Sączu.

Święto

– To było wielkie artystyczne święto – mówił o koncercie laureatów, wieńczącym cały festiwal, twórca i jeden z głównych organizatorów wydarzenia ks. Andrzej Mulka. Dyrektor festiwalu podkreślił: – Ten festiwal ma już swoją renomę i nowi wokaliści, ale też dawni uczestnicy z różnych stron Polski chętnie tu przyjeżdżają. Spotkałem w tym roku np. rodzinę z Mazur, która bardzo pozytywnie była zaskoczona poziomem. Są też osoby, które nie mogą już wystąpić, bo uczestniczyły w festiwalu cztery razy, ale pytają, czy mogą się zaangażować np. w organizację Skowroneczka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Młodzi artyści nagrodzeni przez jury zaśpiewali na scenie amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Widownia, jak zawsze, z entuzjazmem przyjęła ich występy. W tym roku w festiwalu wzięły udział także dzieci z Ukrainy. Koncert finałowy poprzedziły jednak przesłuchania, warsztaty pod okiem trenerów i instruktorów, a także to, co budziło najwyższe emocje, czyli oficjalne ogłoszenie wyników.

Wysoki poziom

Reklama

Zgłoszeń było ponad 100, jury preselekcyjne wybrało spośród nich osiemdziesięcioro siedmioro uczestników, którzy w Miejskim Ośrodku Kultury wzięli udział w przesłuchaniach w czterech kategoriach wiekowych. Nagrody zostały wręczone w nowosądeckiej bazylice. Grand Prix trafiło w ręce Marii Gucwy. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli także: Zofia Kryńska (kat. I), Amelia Łęczycka (kat. II), Nina Szymańska (kat. III) i Katarzyna Wiktorowska (kat. IV). – To prawda, że do Nowego Sącza przyjechały talenty! Dziękuję rodzicom za ich kształtowanie i gratuluję wszystkim laureatom – powiedziała do nagrodzonych Bożena Borkowska, wiceprezydent Nowego Sącza.

Wysoki poziom występów nie ułatwiał rozstrzygnięcia tegorocznego konkursu. – Choć nie byłam w składzie jury, to wysłuchałam wszystkich wykonań. Absolutnie zgadzam się z naszymi jurorami, że to był wyjątkowo wysoki poziom Skowroneczka – stwierdziła dyrektor artystyczna wydarzenia Milenia Małecka-Rogal. Zwracając się do wykonawców, powiedziała: – Jurorzy byli wami zachwyceni, ale mieli czasami problem z werdyktem, bo w zasadzie w jednej kategorii wypadałoby nagrodzić wszystkich, gdyż tak dobrze śpiewaliście. Dlatego nie miejcie poczucia niedosytu czy rozczarowania, bo wszyscy byliście wspaniali!

Jurorzy

Do młodych artystów trafiło kilkanaście nagród głównych i dodatkowych, a także wyróżnienia. Przewodniczącą profesjonalnego jury XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek była prof. dr hab. Lidia Matynian – wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. W skład jury weszli także Olga Diachyna – kierownik delegacji z Ukrainy, Mateusz Ziółko – piosenkarz, wokalista, Dariusz Janus – wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, kompozytor i producent muzyczny, oraz Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor. Uczestników oceniało też jury dziecięce w składzie: Antonina Piotrowska – zdobywczyni Grand Prix Skowroneczek 2024, Hanna Stanaszek z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia i Dominik Bodziony z zespołu Promyczki Dobra.

Nagrody przyznali również: Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży i dyrektor artystyczny festiwalu – dla Gabrieli Penar, Rada Rodziców Pałacu Młodzieży – dla Zofii Biel i ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa PROMYCZEK i dyrektor festiwalu – dla Nikoli Papież.

2025-07-15 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doświadczyć pustyni

Niedziela Plus 29/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Włocławek

w diecezjach

diecezja włocławska

Justyna Zacharek/ diecezja.wloclawek.pl

Pamiętajcie, że Chrystus przychodzi do nas niezależnie od naszego stanu i okoliczności naszego życia czy tego, jakie są nasze emocje, jak silna czy słaba jest nasza wiara – powiedział bp Krzysztof Wętkowski.

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skulsku zakończył się „Campus Miriam”. Czterodniowe rekolekcje były okazją do przeżycia duchowej wędrówki inspirowanej podróżą narodu wybranego przez pustynię ku ziemi obiecanej. Na zaproszenie odpowiedziało blisko 140 osób w wieku 14-30 lat, m.in. z miejscowości diecezji włocławskiej, z Krakowa, Katowic, Warszawy i Poznania.
CZYTAJ DALEJ

Nie udało się

2025-12-06 08:45

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Polacy nie kupili bajki o „dobrym kelnerze”, który z czułością przejmie rachunek za cudzą winę.

Sondaż SW Research dla Onetu jest w gruncie rzeczy politycznym memento dla Donalda Tuska: tylko jedna czwarta badanych popiera pomysł, by Polska – w razie odmowy Berlina – sama z własnej kieszeni wypłacała zadośćuczynienia ofiarom II wojny światowej. Ponad 43 proc. jest przeciw, a reszta wzrusza ramionami lub nie chce się przyznać ankieterowi, co naprawdę myśli. To nie jest techniczny spór o narzędzie pomocy, tylko symboliczny bunt przeciw logice, w której sprawca uchodzi bokiem, a ofiara jeszcze dopłaca do rachunku.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Sutanna jako znak wyboru - obłóczyny w katedrze świdnickiej

2025-12-06 14:57

[ TEMATY ]

Świdnica

obłóczyny

wsd świdnica

Świdnica ‑ Katedra

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Nowoobłóczeni alumni, od lewej: kl. Łukasz Przetocki, kl. Szymon Makowski i kl. Wiktor Zychla.

Nowoobłóczeni alumni, od lewej: kl. Łukasz Przetocki, kl. Szymon Makowski i kl. Wiktor Zychla.

Ilekroć będziecie zakładać sutannę, pomyślcie, ile treści ona niesie – tymi słowami bp Marek Mendyk zwrócił się do alumnów podczas uroczystości obłóczyn w katedrze świdnickiej 6 grudnia. Jak podkreślił, strój duchowny nie jest jedynie zewnętrznym znakiem, lecz świadectwem wyboru drogi, która ma prowadzić ku służbie i oddaniu Chrystusowi.

W pierwszą sobotę miesiąca w katedrze świdnickiej odbyła się uroczysta liturgia pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, podczas której trzech alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy przyjęło strój duchowny. Był to moment szczególnej łaski, ich pierwsze publiczne wejście na drogę kapłańskiego świadectwa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję