Reklama

W diecezjach

Łowicz

Nie wstydzą się wiary

W diecezji łowickiej trwa peregrynacja relikwii św. Wiktorii – patronki tej diecezji.

Niedziela Plus 23/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

wiara

relikwie

Łowicz

św. Wiktoria

Archiwum parafii w Rawie Mazowieckiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Relikwie 16 maja dotarły do sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej. Głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Franciszka Dziuby, który modlił się za cały dekanat Biała Rawska. Mszę św. koncelebrowali: ks. dziekan Mariusz Zembrzuski z Nowego Miasta, ks. dziekan Bogdan Zatorski – gospodarz parafii, ks. Marek Węgrzynowicz – proboszcz dwóch parafii: Regnów i Lewin oraz ks. Sylwester Bernat – kustosz relikwii świętej.

Biskup Dziuba podczas homilii zwrócił uwagę na fakt, że św. Wiktoria, odwiedzając Białą Rawską po raz pierwszy podczas peregrynacji, znalazła się w sanktuarium maryjnym, ponieważ tutejszy kościół nosi tytuł sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej. W nawiązaniu do męczeńskiej śmierci patronki diecezji hierarcha przywołał innego męczennika – św. Wojciecha, który oręduje parafii. Po homilii obecni na Eucharystii małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Przed uroczystym błogosławieństwem podziękowano Panu Bogu, św. Wiktorii i ludziom. Podkreślono, że świadectwo życia świętej jest wezwaniem do bycia odważnymi chrześcijanami, do życia wiarą i nadzieją oraz do duchowego odrodzenia.

Oprac. za: diecezja.lowicz.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-06-03 14:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Józef Kupny na uroczystościach w Kolonii

[ TEMATY ]

relikwie

abp Sławoj Leszek Głódź

Arminia, own photo/pl.wikipedia.org

Tłumy wiernych zgromadziły w Kolonii uroczystości 850-lecia obecności relikwii Trzech Króli. Kard. Joachim Meisner zaprosił gości z całego świata, by podkreślić powszechność Kościoła i zarazem uniwersalizm przesłania Ewangelii Jezusa Chrystusa, który w Uroczystość Objawiania Pańskiego daje się poznać wszystkim ludziom. W obchodach wziął udział metropolita wrocławski abp Józef Kupny.
CZYTAJ DALEJ

Mundial 2026. Ferran Torres, zdobywca zwycięskiego gola: Dziękuję Bogu, On zawsze daje mi siłę, żeby iść dalej

2026-07-20 06:54

[ TEMATY ]

mundial 2026

PAP/EPA/WILL OLIVER

Ferran Torres

Ferran Torres

-To było przeznaczenie. Było nam pisane, żeby wygrać - stwierdził w pomeczowym wywiadzie Ferran Torres. Bohater reprezentacji Hiszpanii, który strzelił zwycięskiego gola w finale mistrzostw świata, zadedykował ten sukces wszystkim swoim rodakom. Co więcej, podziękował za wszystko Panu Bogu!

- Ten gol należał do 47 mln ludzi. Myślę, że to było przeznaczenie. Było nam pisane, żeby wygrać - mówił na gorąco napastnik.
CZYTAJ DALEJ

Peru: trzęsienie ziemi zawaliło część kościoła. Wizerunek Matki Bożej pozostał nienaruszony

2026-07-20 07:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Peru

Źródło: Archidiecezja Huancayo

Parafia św. Jakuba Apostoła przed trzęsieniem ziemi

Parafia św. Jakuba Apostoła przed trzęsieniem ziemi

Co najmniej pięć osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych na skutek trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,5, które wystąpiło w nocy z soboty na niedzielę w Andach, na zachodzie Peru – poinformowały miejscowe władze, cytowane przez agencję AP.

Według informacji amerykańskich służb geologicznych USGS epicentrum znajdowało się w odległości 2 km od miasta Sicaya w prowincji Huancayo, a ognisko wstrząsów - na głębokości 10 km.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję