Reklama

Wydarzenia z diecezji

"Arka Noego" w Płocku

Niedziela płocka 29/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W strugach deszczu i w wirze szarpiącego wiatru 21 czerwca na placu przykościelnym parafii Świętego Krzyża w Płocku zgromadziły się tłumy wiernych fanów "Arki Noego" i Magdy Anioł. Wszystkich zgromadzonych na koncercie, zarówno artystów jak i widzów, przywitał ks. Jacek Gołębiowski, wikariusz parafii. Ks. Gołębiowski podziękował licznym sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Kilka słów do zgromadzonych skierował także proboszcz parafii Świętego Krzyża ks. kan. Andrzej Zembrzuski. Wyraził radość, że mimo niezbyt sprzyjającej pogody zgromadziło się tyle osób, chcących wspólnie bawić się na koncercie muzyki religijnej.
Imprezę rozpoczął występ Magdy Anioł. Ta znana piosenkarka chrześcijańska swoją edukację muzyczną rozpoczęła już jako małe dziecko. Później w Szkole Muzycznej pobierała naukę gry na pianinie, następnie uczyła się w klasie gitary. Przez kilka lat śpiewała muzykę country. Do tej pory wydała 3 płyty: Co to jest; Kiedy dusza śpiewa i Ani oko, ani ucho.
Publiczność nie pozwoliła zejść piosenkarce ze sceny, prosząc o bisy. Magda Anioł nie dała się długo prosić: na zakończenie swojego występu wykonała wielki przebój Jestem dzieckiem Boga.
Drugą część koncertu rozpoczęło głośne wejście na scenę najbardziej wyczekiwanej przez młodszych fanów "Arki Noego". Zespół wykonał kilka utworów z najnowszej płyty Daj na zgodę. Nie zabrakło także starych przebojów - zapewne znanych większości zgromadzonych słuchaczy.
Na zakończenie koncertu razem z zespołem "Arka Noego" zaśpiewali laureaci konkursu ogłoszonego w parafii Świętego Krzyża. Prawie dwugodzinną imprezę zakończyła piosenka Nie boję się.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w Kościele okres śpiewania kolęd

2026-02-02 07:04

[ TEMATY ]

kolędy

Adobe Stock

Kościół katolicki 2 lutego obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego nazwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. To jedyny dzień w roku, kiedy błogosławione są świece. W kraju dzień kończy okres śpiewania kolęd i trzymania żłóbków. Od 1997 r. to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził w Kościele w 492 r. papież św. Gelazy. Nawiązuje ono do biblijnego wydarzenia ofiarowania Jezusa w świątyni w Jerozolimie i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Obchodzone jest czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele Zachodnim. Z kolei w Kościele Wschodnim należy do dwunastu najważniejszych świąt.
CZYTAJ DALEJ

Św. Szarbel ciągle działa. Dwie kobiety zgłaszają cud uzdrowienia za jego przyczyną

2026-01-27 08:07

[ TEMATY ]

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Adobe Stock

Od początku 2026 roku odnotowano dwa nowe cuda przypisywane św. Szarbelowi Makhlouf - jeden w Stanach Zjednoczonych i jeden w Libanie - każdy z nich wiązał się z uzdrowieniem kobiet wbrew wszelkim oczekiwaniom medycznym - czytamy w ewtnnews.com.

Czczony przez wiernych jako „doktor nieba”, św. Szarbel, libański mnich i kapłan maronicki, jest obecnie autorem tysięcy odnotowanych cudów. Od pustelni w górach Libanu po sale szpitalne na całym świecie, jego wstawiennictwo wciąż dociera do potrzebujących, przekraczając granice, kultury i pokolenia.
CZYTAJ DALEJ

Koszalin: bp Krzysztof Zadarko nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2026-02-02 12:01

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Zadarko

Karol Porwich/Niedziela

Ojciec Święty Leon XIV mianował biskupem koszalińsko-kołobrzeskim dotychczasowego administratora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp. Krzysztofa Zadarkę. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Wybrany nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim bp Krzysztof Zadarko ma 65 lat. Święcenia biskupie przyjął 25 kwietnia 2009 roku w katedrze koszalińskiej. Jego zawołaniem biskupim są słowa: "Amen Bogu na chwałę". W Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Rady ds. Migrantów i Uchodźców i delegata KEP ds. Imigracji. Jest też członkiem Zespołu przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję