W Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie europejskiego projektu Erasmus Plus „Mobilność uczniów i job shadowing kadry pedagogicznej”.
Spotkanie było okazją do refleksji nad efektami międzynarodowych praktyk, które w 2024 r. odbyło aż 35 uczniów i 8 nauczycieli szkoły.
Miejscem tegorocznych praktyk były słoneczne kraje południa – Grecja i Cypr. Uczestnicy projektu mieli okazję nie tylko zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, ale również poszerzyć kompetencje językowe i rozwinąć umiejętności interpersonalne. Koordynator projektu, Małgorzata Tomczyk, podkreśliła, że udział w programie Erasmus Plus realnie wpływa na przyszłość zawodową młodzieży.
– Mobilności zwiększają szanse na zatrudnienie, również poza granicami kraju. Uczniowie otrzymują dokumenty Europass-Mobilność, które są cenionym potwierdzeniem nabytych kwalifikacji – zaznaczyła.
„Prymasówka” uczestniczy w programie Erasmus Plus nieprzerwanie od 2012 r. Podczas konferencji nie zabrakło wspomnień i emocji. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach, prezentowali efekty pracy i dzielili się zachwytem nad kulturą, jaką mieli okazję poznać. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz greckich fryzur oraz występ taneczny – tradycyjna zorba porwała publiczność. Całość wydarzenia uświetnił występ wokalny Gabrysi Kozik, która wykonała utwór greckiej piosenkarki Eleny Paparizou.
Zwieńczeniem spotkania był grecki poczęstunek – aromatyczne przekąski, które przeniosły zebranych wprost do śródziemnomorskich klimatów.
Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek i prezes zarządu Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego w Tarnobrzegu Marian Maciejski
Staraniem Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego w Tarnobrzegu wyemitowano okolicznościowe medale, banknoty i żetony dla upamiętnienia 70. rocznicy odkrycia złóż siarki w rejonie Tarnobrzega.
Już są w obiegu numizmaty – banknoty o nominale „70 dukatów górniczych”, żetony o nominale „1 dukat górniczy” oraz medale poświęcone 70. rocznicy odkrycia złóż siarki. Jak zaznaczają członkowie Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego w Tarnobrzegu, pomysłodawcy wyemitowania numizmatów, celem było uczczenie tych, którzy przyczynili się do odkrycia złóż siarki w okolicach Tarnobrzega oraz budowniczych kopalni odkrywkowych, w Piasecznie i w Machowie oraz kopalni otworowej w Jeziórku. Awers okolicznościowego medalu zawiera wizerunek patronki górników oraz wezwanie w języku łacińskim Sancta Barbara Ora Pro Nobis, jest także herb Tarnobrzega i napis Tarnobrzeg A.D. 2023 P.Z. Na rewersie widnieje godło górnicze i informacje nawiązujące do okoliczności powstania medalu „70-lecie odkrycia złóż siarki w rejonie Tarnobrzega. 1953-2023”. Żeton o nominale „1 dukat górniczy” prócz informacji o nominale na awersie posiada godło górnicze i logotyp Siarkopolu, na rewersie znajduje się herb miasta oraz informacja o wydawcy „Podkarpackie Towarzystwo Numizmatyczne w Tarnobrzegu Założono 2024”.
23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.
Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
Blisko 120 tys. młodych weźmie udział w wydarzeniach ewangelizacyjnych, nie liczących tych, którzy pójdą na pielgrzymki - powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. W czasie wakacji odbędą się m.in. Jezuickie Dni Młodzieży, Paradiso czy Festiwal Życia w Kokotku.
W okresie wakacyjnym duszpasterstwa diecezjalne i zakonne przygotowały dla młodych szereg propozycji w różnych częściach kraju.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.