Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wspólnota pomaga wzrastać

Modlitwa uwielbienia, forum rodziców, świadectwa, rozważania, agape oraz Msza św. – te wszystkie propozycje były dostępne podczas spotkania Wspólnoty „Miasto na Górze”.

Niedziela bielsko-żywiecka 13/2025, str. I

[ TEMATY ]

Bielsko‑Biała

mr

Wspólnota „Miasto na Górze” w Kubiszówce

Wspólnota „Miasto na Górze” w Kubiszówce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miejscem tego spotkania był Dom Kultury „Kubiszówka” w Bielsku-Białej. 16 marca spotkali się członkowie wspólnoty, jej sympatycy i ci, którzy szukają dla siebie odpowiadającej im grupy religijnej. – Taka formuła sprawia, że spokojnie można modlić się z innymi, bez obawy o to, co robią dzieci. Specjalnie dla nich przygotowywane są zajęcia. Treści wiary dostosowane są do ich wieku i możliwości poznawczych. To powoduje, że w pełni mogę skupić się na pogłębieniu relacji z Bogiem. Ciągną mnie również tutaj inne rodziny, które szukają Boga i w których towarzystwie dobrze się czuję – mówi Agata Niszczyk. – Szukaliśmy z mężem wspólnoty charyzmatycznej, która pozwoli całej naszej rodzinie wzrastać w wierze. Świetnie się odnaleźliśmy, zarówno my, jak i czwórka naszych dzieci. Każde z nich znalazło swoją przestrzeń, swoich przyjaciół. A rozrzut jest duży, bo najmłodszy to przedszkolak, a najstarszy student. Jesteśmy przeświadczeni, że to jest nasze miejsce w Kościele – wyjawia Monika. Podczas liturgii ks. Ryszard Knapik, kapelan wspólnoty, nawiązując do Ewangelii o Przemienieniu Pańskim, zachęcił wszystkich do permanentnego czuwania w wierze. – Boże Przemienienie ciągle ma miejsce. W Eucharystii Bóg przemienia się wobec nas, ale nie tylko na tym poprzestaje. Uzdrawia, przynagla do nawrócenia, wyzwala z nałogów – wymieniał. – W Kubiszówce co dwa tygodnie organizujemy spotkania formacyjne. Szczególnie dedykujemy je rodzicom, którzy mają swój dłuższy staż we wspólnocie. Dbamy o to, aby ich dzieci miały zapewnioną dobrą opiekę i formację. Młodzież zapraszamy w piątki do klubu Arka, natomiast wszystkich bez wyjątku w środę na godz. 19 do kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach. Regularnie przygotowujemy też kursy alfa, których dwie edycje właśnie się toczą. Zapraszamy – zachęcał lider wspólnoty.

Spotkanie formacyjne w Kubiszówce coraz mocniej przybliża do zaplanowanego na jesień jubileuszu 40-lecia istnienia wspólnoty. Rocznicowe świętowanie 22 listopada o godz. 15.30 rozpocznie Msza św. w katedrze św. Mikołaja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-03-25 19:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi opiekunowie

Niedziela bielsko-żywiecka 10/2023, str. III

[ TEMATY ]

Bielsko‑Biała

MR

Uczestnicy uroczystości wprowadzenia relikwii

Uczestnicy uroczystości wprowadzenia relikwii

Relikwie Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka zostały wprowadzone do parafii św. Franciszka.

Mszy św. 20 lutego, podczas której to nastąpiło, przewodniczył bp Piotr Greger, który korzystał z formularza o NMP z Fatimy. Przypomniał on wiernym znaczenie relikwii. Podkreślił, że nie są elementem dekoracyjnym, lecz znakiem przypominającym przesłanie Boga, jakie otrzymaliśmy na drodze objawień Maryi. – Jest to przede wszystkim wezwanie do modlitwy, zwłaszcza różańcowej, tak bardzo mocno pielęgnowanej przez waszego patrona św. Franciszka – stwierdził hierarcha. Zauważył, że najlepszy różaniec to taki, który jest wytarty, i na którym oznaki przesuwanych przez palce paciorków są widoczne. Dodał: – Ufni we wstawiennictwo błogosławionych Dzieci z Fatimy przyjmijmy wezwanie do praktykowania postu, który nie powinien być traktowany jako kolejny ciężar, ale jako wyraz oczekiwania. Podkreślił, że w praktyce postu chodzi o rozumienie siebie i całego życia widzianego w perspektywie czasu, który w wymiarze doczesnym upływa, ale w Bogu się wypełnia. – W tradycji chrześcijańskiej post rozumiany jako rezygnacja z czegoś, do czego mam prawo i co mi wolno, jest wpisany w kategorię mijającego czasu. Bracie i Siostro, jeśli nie pościsz, to może dlatego, że już na nic nie czekasz? – pytał hierarcha. Fatimski charakter liturgii podkreśliła Litania do Świętych Franciszka i Hiacynty Marto, a także dzieci przebrane za pastuszków oraz dedykowane objawieniom pieśni maryjne. – Niech każdy z nas uczyni, co w naszej mocy, aby jak najwięcej duchowej pomocy do osobistej świętości czerpać od św. Hiacynty i św. Franciszka – apelował proboszcz ks. Jerzy Matoga. Na zakończenie wierni oddali cześć relikwiom.
CZYTAJ DALEJ

Strefa Gazy/ Flotylla Sumud ogłosiła stan wyjątkowy z obawy przed interwencją Izraela

2025-10-01 20:36

[ TEMATY ]

strefa gazy

pixabay.com

Alarm

Alarm

Izraelska marynarka wojenna rozpocznie przechwytywanie łodzi z flotylli Global Sumud w ciągu godziny. Na pokładach jednostek ogłoszono stan wyjątkowy - poinformowali w środę organizatorzy akcji, cytowani przez agencję Reutera.

Flotylla poinformowała, że w jej okolicy dostrzeżono 20 izraelskich okrętów wojennych. Dodano, że okręty zbliżyły się na odległość ok. 3 mil morskich. Flotylla ogłosiła wcześniej, że znajduje się mniej niż 80 mil morskich (ok. 148 km) od blokowanej Strefy Gazy.
CZYTAJ DALEJ

Przyszłość dzieci w naszych rękach

2025-10-01 19:42

Marzena Cyfert

Pod takim hasłem w niedzielę 5 października przejdzie przez Wrocław Marsz dla Życia i Rodziny.

Jego uczestnicy dadzą świadectwo swojego przywiązania do wartości życia, rodziny i wspólnoty. Marsz został objęty patronatem honorowym abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję