Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rodzina daje początek wszystkiemu

Co naprawdę cenisz w rodzinie? Takie pytanie stawiają młodym organizatorzy literacko-religijnego konkursu o rodzinie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorzy Diecezjalnego Literacko-Religijnego Konkursu o Rodzinie, czyli Liceum im. Mikołaja Kopernika w Żywcu przy wsparciu parafii konkatedralnej oraz Domowego Kościoła naszej diecezji. To wydarzenie, które ma na celu zachęcenie młodzieży do refleksji nad wartością rodziny w życiu każdego człowieka i doceniania relacji rodzinnych w codzienności. Uczestnicy mają za zadanie napisać pracę literacką, ukazującą pozytywne aspekty życia rodzinnego.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu.Uczniowie mogą wysłać swoje prace literackie w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z instrukcjami, które zostały zamieszczone na stronie organizatorów konkursu. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca. Poprzednia edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży; blisko 50 uczniów przysłało swoje prace. – Cieszymy się, że tak wiele osób zaangażowało się w tę inicjatywę, a same wypowiedzi literackie były pełne wrażliwości i przemyśleń. Widzimy, że młodzież docenia wartość rodziny i potrafi pięknie wyrazić swoje myśli na ten temat. W swoich pracach udowodniła, że rodzina jest fundamentem wszystkiego, co w życiu ważne – podkreślają organizatorzy. Organizatorzy podają przykład ubiegłorocznej uczestniczki Pauliny Hulbój, która napisała: „Rodzina daje początek wszystkiemu… Pięknie to Bóg wymyślił – taki niepozorny mały dmuchawiec – z wielością ziaren. Początek wszystkiego”. /PB

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-03-04 13:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wizja i trzy pytania

[ TEMATY ]

rekolekcje

rodzina

Rokitno

doradcy

Karolina Krasowska

W skupieniu uczestniczyło ok. 50 doradców życia rodzinnego

W skupieniu uczestniczyło ok. 50 doradców życia rodzinnego


Do czego zmierzamy? Jak to osiągniemy? I kiedy? – na takie trzy pytania szukali odpowiedzi doradcy życia rodzinnego, którzy 29 i 30 września przeżywali swoje rekolekcje w Rokitnie.
CZYTAJ DALEJ

Poruszające chwile w bazylice watykańskiej: osobisty pielęgniarz papieża ucałował jego trumnę

Noc przed pogrzebem Ojca Świętego bazylika św. Piotra była już zamknięta dla wiernych. Nie oznacza to jednak, że papież Franciszek pozostał w niej sam. Honorową straż trzymała Gwardia Szwajcarska, a modlitwy prowadzili kanonicy bazyliki watykańskiej i siostry zakonne. Franciszka żegnali także jego najbliżsi współpracownicy. Były to chwile bardzo intymne, a zarazem poruszające.

Przy trumnie papieża modlili się m.in. członkowie jego watykańskiej rodziny. Trzej papiescy sekretarze - księża: Juan Cruz Villalon, Manuel Pellizzon i Fabio Salerno. Obecni byli także świeccy, którzy do ostatnich chwil wspierali Franciszka. Jego osobisty pielęgniarz Massimiliano Strappetti i pomagający mu w codziennych czynnościach - Piergiorgio Zanetti i Daniele Cherubini. Każdy z nich pożegnał się z Ojcem Świętym, całując jego trumnę.
CZYTAJ DALEJ

Kalisz: kościół Miłosierdzia Bożego uznawany za ewenement na skalę światową

2025-04-27 09:31

[ TEMATY ]

Kalisz

miłosierdzie Boże

Autorstwa Peżot - Praca własna/commons.wikimedia.org

Parafia Miłosierdzia Bożego w Kaliszu

Parafia Miłosierdzia Bożego w Kaliszu

To prawdziwy unikat. Nie ma żadnych filarów i podpór. Przykrywa go jednorodna powłoka, betonowa łupina, która w najcieńszym miejscu ma zaledwie 6 cm grubości. Budowlę zaprojektowali bardzo młodzi architekci: błyskotliwy matematyk i student, a zbudowali własnymi rękami parafianie. Kościół Miłosierdzia Bożego w Kaliszu uznawany jest za ewenement na skalę światową.

W niedzielę po Wielkanocy obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. To dobra okazja, aby pokazać unikatową świątynię wybudowaną w Kaliszu w latach 70. Dzisiaj Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Kaplicą Wieczystej Adoracji przyciąga wiernych nie tylko z Kalisza. Przybywają tutaj ludzie z całej Polski, aby podziwiać niezwykłą budowlę kościoła. Z inicjatywy obecnego proboszcza ks. prał. Pawła Kostrzewy w kościele przeprowadzono badania.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję