Reklama

filmy

Połowa sukcesu

Samotne wilki
reż. Jon Watts
Thelma
reż. Josh Margolin

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Gdyby nie przestępcy, może nie mielibyśmy się z czego śmiać. Komedie kryminalne i sensacyjne to istotna część gatunku, ludzie chcą je oglądać, co pokazuje frekwencja w kinach i w streamingu. Przy czym dobrzy aktorzy z głośnymi nazwiskami to już najczęściej połowa sukcesu takich produkcji. W Samotnych... brylujących Brada Pitta i George’a Clooneya wspomaga Amy Ryan w roli Margaret, po której „wilki” muszą posprzątać. To już brzmi jak gotowy przepis na sukces, a jednak... Ciekawie zapowiadająca się intryga wyhamowuje, a zaczyna się starcie dwóch charyzmatycznych osobowości grających dwóch zgorzkniałych naprawiaczy wynajętych do zatuszowania przestępstw. Ogląda się to dobrze, ale potencjał był na coś więcej.

Dużo bardziej niż dojrzała tytułowa Thelma (świetna w tej roli nominowana do Oscara June Squibb) pada ofiarą oszustwa „na wnuczka”. Nie może liczyć na pomoc, dlatego bierze sprawy w swoje ręce. Z pomocą Bena (Richard Roundtree), lokatora domu opieki, rusza na poszukiwania oszusta, by rozwiązać zagadkę/intrygę nierozwiązywalną dla policji. Film poza wszystkim pokazuje, że w zaawansowanym wieku można jeszcze doświadczyć emocji, poczuć adrenalinę, przeżyć przygodę i nie zapomnieć, na jakim etapie życia jesteśmy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-15 14:11

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głosimy Ewangelię i mówimy o Jezusie, ale zbyt często nie żyjemy nią...

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 33-43.45-46.

Piątek, 21 marca. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Uwolnij się od ciężaru nieprzebaczenia

2025-03-21 09:01

[ TEMATY ]

przebaczenie

pl.wikipedia.org

Czym jest nieprzebaczenie, jak wielki ciężar nosimy wtedy w sercu i jak się go pozbyć, otwierając na dar przebaczenia? Bóg pragnie nas uzdrawiać także poprzez drogę przebaczenia. Jak się na to otworzyć?

Artykuł zawiera fragment z książki o. Piotra Różańskiego SP „Gdy przebaczasz, Bóg Cię uzdrawia”. Zobacz więcej: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

W „Godzinie dla Ziemi” światła na kopule Bazyliki św. Piotra zostaną wyłączone

2025-03-22 09:18

[ TEMATY ]

Watykan

Bazylika św. Piotra

Godzina dla Ziemi

akcja ekologiczna

Bożena Sztajner/Niedziela

Z okazli „Godziny dla Ziemi”, organizowanej w sobotę 22 marca przez organizację ekologiczną WWF, od 20.30 do 21.30 zostaną wyłączone światła na kopule Bazyli św. Piotra w Watykanie.

Jest to okazja i symboliczne działanie, mające na celu przypomnienie o konieczności dbania o środowisko naturalne Ziemi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję