Reklama

Zdrowie

Carpaccio z buraka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:
4 mniejsze (350 g) buraki ugotowane
2 garście rukoli
100 g sera feta
2 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżeczka miodu
1 łyżka octu balsamicznego
1 szczypta soli
1 szczypta czarnego pieprzu
1 garść orzechów włoskich

Przygotowanie:
Buraki ugotować (lub kupić ugotowane) i pokroić w cienkie plasterki. Na środku talerza ułożyć garść rukoli, a dookoła poukładać plasterki buraków. Dodać pokruszony ser feta. Oliwę z oliwek wymieszać z miodem, octem balsamicznym, dodać sól i pieprz. Sosem polać sałatkę. Orzechy posiekać i posypać nimi wierzch carpaccio.

Wartość energetyczna: 849 kcal; białko: 26,5 g; tłuszcz: 61,9 g; węglowodany: 57,5 g

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-08 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sok z kiszonych buraków

Składniki: 1 kg buraków (najlepiej z uprawy ekologicznej) 6-7 ząbków czosnku 2 litry wody 5 ziarenek ziela angielskiego 1 liść laurowy sól (płaska łyżka na litr wody)
CZYTAJ DALEJ

Gawkowski: do mObywatela zostanie zaimplementowany europejski portfel tożsamości cyfrowej

2026-03-04 11:53

[ TEMATY ]

mObywatel

PAP/Leszek Szymański

Będziemy rozwijali mObywatela, wzbogacając go o wersję europejską - zapowiedział w środę wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że do aplikacji zostanie zaimplementowany europejski portfel tożsamości cyfrowej.

O przyszłości aplikacji mObywatel Gawkowski mówił na konferencji prasowej pn. „Rozwijamy mObywatela - Europejski portfel tożsamości cyfrowej”. Dodał, że rozwój mObywatela i wdrożenie europejskiego portfela tożsamości cyfrowej „to ważny element budowania naszej przewagi konkurencyjnej w Europie”.
CZYTAJ DALEJ

W piątek zakonnice na całym święcie będą modlić się o pokój

2026-03-04 18:52

[ TEMATY ]

zakonnice

modlitwa o pokój

Vatican Media

Zakonnice na całym świecie będą pościć i modlić się w intencji pokoju. Apel w tej sprawie wystosowała Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych UISG, zrzeszająca ponad 1900 zgromadzeń, do których należy w sumie niemal 600 tys. sióstr na całym świecie. Wspólną modlitwę wyznaczono na piątek o godz. 15.30 czasu rzymskiego.

Jako osoby konsekrowane, obecne w najbardziej wrażliwych środowiskach społecznych i blisko tych, którzy cierpią, nie możemy milczeć w obliczu spirali zniszczenia, która podważa godność człowieka i zagraża przyszłości nowych pokoleń – oświadczyła s. Roxanne Schares SSND, sekretarz wykonawcza Unii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję