Reklama

Niedziela Kielecka

Kielce

Za serce, służbę i kompetencje

Maria Kowalczyk i Sławomir Sobczyk zostali uhonorowani Medalami Za Zasługi Dla Diecezji Kieleckiej przez bp. Jana Piotrowskiego.

2024-05-28 13:53

Niedziela kielecka 22/2024, str. III

[ TEMATY ]

Kielce

Archiwum

Zasłużeni pracownicy Kurii otrzymali medale

Zasłużeni pracownicy Kurii otrzymali medale

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Medale otrzymali w jubileuszowym roku ich pracy w kieleckiej Kurii na różnych odcinkach, wykonywanej z sercem i zaangażowaniem. Uroczystość miała miejsce 9 maja podczas Mszy św. w kaplicy kurialnej, w obecności: bp. Jana Piotrowskiego, bp. Mariana Florczyka, bp. Andrzeja Kalety. Zaskoczeni wyróżnieniem bohaterowie modlitewnego spotkania nie kryli wzruszenia.

W uzasadnieniu wniosku o przyznanie medalu Kowalczyk, czytamy m.in., iż otrzymuje go „jako wyraz wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie w pracę na rzecz diecezji kieleckiej, które przejawia się w posłudze katechety w latach 1977-86, a zwłaszcza za 20-letnią pracę jako główna księgowa Kurii Diecezjalnej w Kielcach, za kompetencję w zakresie prowadzenia księgowości i finansów”. Z kolei Sobczyk został uhonorowany za „35-letnie zaangażowanie w pracę na rzecz diecezji kieleckiej, za wierną i pełną poświęcenia posługę biskupom kieleckim: Stanisławowi Szymeckiemu, Kazimierzowi Ryczanowi i Janowi Piotrowskiemu, za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, a także za wysoką kulturę osobistą i dyspozycyjność do pomocy księżom podczas wizytacji kanonicznych, bierzmowań oraz w czasie innych, parafialnych uroczystości”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla rozwoju, edukacji, zdrowia

Niedziela kielecka 4/2024, str. III

[ TEMATY ]

Kielce

Archiwum

Artystyczne przedstawienia angażują całe rodziny. Efekty można zobaczyć w parafialnej sali teatralnej

Artystyczne przedstawienia angażują całe rodziny. Efekty można zobaczyć w parafialnej sali teatralnej

W parafii Świętej Jadwigi Królowej powstała Świętokrzyska Fundacja Rozwoju Społecznego. Jakie są jej zadania i co zaoferuje mieszkańcom?

Bazą lokalową dla aktywności i działań fundacji jest należący do miasta budynek po dawnej szkole podstawowej, w pobliżu parafii, gdzie odbywały się już zajęcia w ramach działającego od 2014 r. Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego HAKUNA MATATA – dedykowanego głównie integracji rodzin, dzieciom i młodzieży. Dało ono początek fundacji – wyjaśnia prezes zarządu Tomasz Bogucki, samorządowiec z wieloletnim stażem, społecznik, zaangażowany od lat w duszpasterstwo rodzin. Fundacja zyskała już ramy formalne – status organizacji pożytku publicznego i numer KRS i jako taki podmiot może pozyskiwać fundusze, starać się o granty i projekty na swoją działalność statutową.

CZYTAJ DALEJ

Burza budzi człowieka ze snu samozadowolenia

2024-06-20 09:26

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock, montaż: Anna Wiśnicka

Burza, różnego rodzaju trudności, choroba, doznana niesprawiedliwość czy krzywda, śmierć kogoś bliskiego, kataklizm, który niszczy dorobek życia itp., budzi człowieka ze snu samozadowolenia i samorealizacji. Odzierają go ze złudzeń samowystarczalności.

Ewangelia (Mk 4, 35-41)

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka prezydenckiego kapelana: "od Krzyża, do Krzyża i z Krzyżem, którego trzeba znowu bronić"

2024-06-24 13:59

[ TEMATY ]

ks. Zbigniew Kras

Archiwum ks. Zbigniewa Krasa

Ksiądz Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy idzie z samotną pielgrzymką "w intencji ustania wojny w Ukrainie i w Palestynie, od Krzyża, do Krzyża i z Krzyżem, którego trzeba znowu bronić". Ruszył 10 czerwca z Bałtyckiego Krzyża Nadziei, a celem jest Giewont. Duchowny codziennie relacjonuje swoją pielgrzymkę w mediach społecznościowych.

Duchowny również w ubiegłym roku pielgrzymował w intencji ustania wojny w Ukrainie z Warszawy do Lipnicy Murowanej. Prezydencki kapelan wyruszył wówczas spod Kolumny Zygmunta w stolicy, a celem była Kolumna św. Szymona w Lipnicy Murowanej.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję