Reklama

Niedziela Przemyska

Świadectwo wiary

Wierni z Jarosławia przeszli ulicami miasta, rozważając Mękę Pańską w Drodze Krzyżowej.

Niedziela przemyska 9/2024, str. I

[ TEMATY ]

Jarosław

Ks. Patryk Szałaj

Największym znakiem dla nas jest krzyż Chrystusa

Największym znakiem dla nas jest krzyż Chrystusa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wspólna wędrówka po stacjach Drogi Krzyżowej rozpoczęła się 16 marca sprzed kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i zakończyła przy jarosławskiej kolegiacie. Podążając za niesionym w procesji krzyżem, mieszkańcy miasta upamiętnili drogę Jezusa Chrystusa na Golgotę, gdzie został ukrzyżowany. Wszyscy wzięli udział w lekcji, gdzie nauczycielem stał się dla nas nasz Pan – przykład miłości, cierpliwości, pokory i posłuszeństwa aż do końca.

Wierni pod przewodnictwem arcybiskupa archidiecezji przemyskiej Adama Szala przeszli ulicami miasta, aby zaświadczyć, że przyznają się do Pana Jezusa. Rozważania poszczególnych stacji odczytywali kolejno przedstawiciele powiatu i miasta, a także wielu różnych grup zawodowych, tj. wojsko, policja, straż pożarna, służba zdrowia, a także siostry zakonne oraz wierni z poszczególnych parafii jarosławskich, którzy nieśli na ramionach wielki, drewniany krzyż.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rozważanie męki i śmierci Jezusa Chrystusa w duchu pokuty i zadośćuczynienia za popełnione grzechy, pozwoliło kontemplującym wiernym nie tylko wspominać wydarzenie, które zadecydowało o naszym zbawieniu, ale też odczytywać swoje miejsce przy Ukrzyżowanym z miłości. Służyły temu zarówno pełne symboliki, odpowiednio dobrane głębokie rozważania do poszczególnych stacji, modlitwy i pieśni, jak też skupienie, które towarzyszyło uczestnikom nabożeństwa.

Wspólna modlitwa na ulicach Jarosławia pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt Wielkiej Nocy.

2024-02-27 11:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jarosław: XXXI Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni

[ TEMATY ]

muzyka

koncert

Jarosław

Karol Porwich/Niedziela

W dniach 20-27 sierpnia w Jarosławiu odbędzie się XXXI Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni - jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu. Miejsce spotkań z muzyką w różnych kontekstach niemal przez całą dobę. Tradycyjnie nie zabraknie pięknych liturgii, a wieczorami biesiad z muzyką na żywo i tańcami.

Na Festiwal składa się cykl siedmiu koncertów głównych, codzienne warsztaty Chóru Festiwalowego, sześć seminariów, gregoriańskie jutrznie i nieszpory oraz cykl „nieformalnych” koncertów i zabaw tanecznych w tak zwanym Klubie Festiwalowym, który odbywa się codziennie po koncercie głównym.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika

[ TEMATY ]

nowenna

św. Stanisław Biskup i Męczennik

Mazur/episkopat.pl

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Nowennę do św. Stanisława Biskupa Męczennika odmawiamy między 29 kwietnia a 7 maja lub w dowolnym terminie.

Pragnę w tej dzisiejszej nowennie przypominać sobie opatrznościowego męża, świętego Stanisława, który był biskupem Kościoła krakowskiego, który przez swoje świadectwo życia i męczeńskiej śmierci stał się na całe stulecia rzecznikiem ładu moralnego w Ojczyźnie, który był i nadal jest tej Ojczyzny Patronem.
CZYTAJ DALEJ

Dzień Godności Osób z niepełnosprawnością intelektualną

2026-05-05 11:38

ks. Łukasz Romańczuk

Delegacja dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu

Delegacja dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji w Miliczu odbył się Marsz, w którym wzięły udział osoby z niepełnosprawnością placówek w powiatu milickiego oraz ze szkół podstawowych z terenu powiatu.

W wydarzeniu wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, rodziny oraz przedstawiciele lokalnych szkół i władz samorządowych i wojewódzkich. Na milickim Rynku Alicja Szatkowska, prezes Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, przypomniała o znaczeniu wzajemnego szacunku: - Hejt to brak szacunku do każdego człowieka. A przecież każdy z nas ma coś dobrego. W każdym z nas jest człowieczeństwo. Dziś świętujemy szacunek dla drugiego człowieka i niezależnie od naszego wieku ten szacunek się należy. Idąc w tym Marszu, proszę was, abyście pamiętali o szacunku do każdego człowieka. Pokażmy tę godność - mówiła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję