Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Trzęsacz

Wypocznijcie nieco

W Ewangelii wg św. Marka Chrystus zwraca się do Apostołów: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Taki czas swoistej pustyni, odpoczynku i spotkania z Bogiem, przeżyła młodzież naszej archidiecezji.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 6/2024, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum prywatne

Wypoczęci i odnowieni duchowo

Wypoczęci i odnowieni duchowo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwsza seria rekolekcyjna odbyła się w Domu Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu koło Kórnika. Spotkanie poprowadziły p. Anna Gandecka i s. Łucja Uczennica Krzyża. Tematem spotkania były słowa „Emocje dają moc”. Druga seria rekolekcji odbyła się w Domu Wczasów Dziecięcych Green Rest w Dusznikach-Zdroju. „Rekolekcje na nartach” poprowadził ks. Paweł Ostrowski. Trzecia seria rekolekcji odbyła się w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzęsaczu.

Spotkanie dedykowane Służbie Liturgicznej Ołtarza poprowadził diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Kryspin Gasiulewicz. Tematem spotkania były słowa: „Radość ze służby”. W tym duchu odbywały się modlitwy, konferencje i warsztaty. Z wizytą do młodzieży przybył ks. prof. US Grzegorz Wejman, który z racji na zbliżający się jubileusz 900-lecia misji św. Ottona, poprowadził prelekcje dotyczące Apostoła Pomorza i jego dzieła. Ze wszystkich serii rekolekcji młodzież wracała do swych domów odnowiona duchowo przez słowo Boże i sakramenty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się posługi formacji naszej archidiecezjalnej młodzieży. Jeszcze przed nami jeden turnus rekolekcyjny o temacie „Owoce Ducha Świętego”, który odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dn. 23-25 lutego prowadzony przez ks. Gracjana Ostrowskiego i s. Damianę Uczennicę Krzyża. Szczegóły i zapisy na stronie https://ichtis.info/.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-02-06 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pozwól Bogu działać

2024-07-02 08:37

Niedziela warszawska 27/2024, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

wakacje

talenty

wyjazd

Archiwum Ruchu Światło-Życie AW

Oaza to piękne, wartościowe relacje, której trwają przez lata

Oaza to piękne, wartościowe relacje, której trwają przez lata

Wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie są czasem spotkania z Jezusem w Jego słowie, wspólnej modlitwie, drugim człowieku. To także świetna okazja do zawarcia nowych przyjaźni, poznania malowniczych zakątków Polski, rozwijania talentów czy… nauki tańca.

Ruch Światło-Życie w archidiecezji warszawskiej proponuje rekolekcje dla młodzieży szkolnej i studentów na różnym poziomie wiekowym i na różnych etapach formacji. Dla dzieci z klas 4-6 SP dedykowane są rekolekcje Oazy Dzieci Bożych (ODB), dla nastolatków z klas 7-8 SP – Oaza Nowej Drogi (OND), a dla starszej młodzieży – Oaza Nowego Życia (ONŻ).

CZYTAJ DALEJ

Mecz o 3. miejsce Euro 2024 się nie odbędzie. Dlaczego?

2024-07-11 20:00

[ TEMATY ]

Euro 2024

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Na Euro 2024 odbędzie się już tylko jedno spotkanie – finał zaplanowany na niedzielę 14 lipca. W Berlinie zagrają ze sobą Hiszpania i Anglia. Przegrani ze spotkań 1/2 finału, czyli Francja i Holandia, nie wyjdą już na boisko.

Po 1980 UEFA podjęła decyzje, iż rezygnują z meczu o trzecie miejsce, powodem było słabe zainteresowanie ze strony telewizji. Co więcej dużo mniej kibiców pojawiało się wówczas na trybunach.

CZYTAJ DALEJ

Papież na „Anioł Pański”: wstrzemięźliwość ucieleśnia piękno orędzia Jezusa

2024-07-14 12:17

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Wstrzemięźliwość ucieleśnia piękno orędzia Jezusa w konkretnych aspektach życia - wskazał papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Odwołując się do fragmentu Ewangelii, mówiącego o Jezusie wysyłającym swoich uczniów na misję, papież wskazał, że wysyła On ich „po dwóch” i radzi im, aby zabrali ze sobą tylko to, co niezbędne. Zaznaczył, że aby to zrobić, trzeba „być wstrzemięźliwym: umieć być skromnym w używaniu rzeczy, dzieląc się zasobami, umiejętnościami i darami, rezygnując z tego, co zbędne, aby być wolnym i aby każdy miał to, czego potrzebuje do godnego życia i do aktywnego zaangażowania się w misję”. Trzeba też „być wstrzemięźliwym w myślach i uczuciach, porzucając własne stronnicze wizje, uprzedzenia i schematy, które jak niepotrzebny bagaż obciążają i utrudniają drogę, aby zamiast tego wybierać wzajemną rozmowę i słuchanie, i w ten sposób czynić świadectwo bardziej skutecznym”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję