Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zawody i fair play

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się finały XXI Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 51/2023, str. V

[ TEMATY ]

Zamość

Joanna Suszko

Uczestników turnieju odwiedził św. Mikołaj

Uczestników turnieju odwiedził św. Mikołaj

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Turniej odbył się 25 listopada. Wzięło w nim udział 14 drużyn wyłonionych w eliminacjach rejonowych. – Spotkali się najlepsi, więc od początku była walka. Szczególnie równy poziom było widać wśród zawodników najmłodszej kategorii. Wykazali się największym zacięciem – podsumowywał ks. Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz LSO i organizator wydarzenia..

Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych (ministrant, lektor młodszy i lektor starszy), a finaliści zostali wyłonieni z eliminacji dekanalnych i rejonowych. Zwycięzcy kategorii będą reprezentować diecezję na Mistrzostwach Polski LSO o puchar „Króluj nam Chryste”, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Łodzi. Będą to ministranci i lektorzy: z parafii św. Brata Alberta w Zamościu (ministranci), z parafii św. Michała Archanioła w Miączynie (lektorzy młodsi) oraz z parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju (lektorzy starsi).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Gra była intensywna, ale wszyscy grali fair, wyraźnie było to widać na boisku – mówił po zwycięstwie lektor Maciej Oleszek z parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju. Wtórował mu jego drużynowy kolega Wojciech Kuderawiec. – Jest radość ze zwycięstwa, szczególnie, że nie było łatwo pokonać naszych kolegów z innych parafii, ale cieszymy się, że możemy pojechać do Łodzi – mówił.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju na młodych piłkarzy czekało spotkanie ze św. Mikołajem, który wraz z bp. Marianem Rojkiem wręczał upominki, medale i dyplomy. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych dla najlepszych zawodników, najlepszych bramkarzy, królów strzelców czy zawodników fair play.

Organizatorami turnieju były: LSO naszej diecezji, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Jestem” im. św. Jana Bosko w Hrubieszowie. Partnerami wydarzenia były: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

2023-12-12 14:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diamentowy jubileusz

Niedziela zamojsko-lubaczowska 26/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Zamość

jubileusz kapłaństwa

Archiwum parafii MBKP w Zamościu

Jubilat ks. prał. Janusz Romańczuk dziękuje przybyłym za obecność

Jubilat ks. prał. Janusz  Romańczuk dziękuje przybyłym za obecność

12 czerwca w parafii MB Królowej Polski w Zamościu odbyły się uroczystości 60-lecia święceń kapłańskich ks. prał. Janusza Romańczuka.

Diamentowy jubileusz był okazją do modlitwy, wdzięczności i wspomnień. Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię bp Mariusz Leszczyński, koncelebrowało 23. kapłanów.
CZYTAJ DALEJ

Nietypowy telefon z NASA. Agencja będzie obserwować zaćmienie słońca z XII-wiecznego kościoła

2026-08-12 09:40

[ TEMATY ]

Kościół

agencja

NASA

zaćmienie Słońca

XII‑wieczny

nietypowy telefon

Adobe Stock

NASA będzie obserwować zaćmienie słońca z XII-wiecznego kościoła

NASA będzie obserwować zaćmienie słońca z XII-wiecznego kościoła

12 sierpnia 2026 r. całkowite zaćmienie Słońca będzie szczególnie dobrze widoczne w Hiszpanii. W związku ze zjawiskiem do kraju przybywają liczni turyści, a hotele w wielu miejscowościach są w pełni zarezerwowane.

Nietypowe centrum obserwacyjne powstało w Villalibado, niewielkiej, niegdyś opuszczonej wiosce w Kastylii, około 50 km na północny zachód od Burgos. NASA oraz Exploratorium z San Francisco wybrały miejscowy XII-wieczny kościół Chrystusa Odkupiciela jako bazę do obserwacji i transmisji zaćmienia na cały świat.
CZYTAJ DALEJ

Zaćmienie słońca w Polsce - tłumy obserwatorów m.in. nad morzem i w Tatrach

2026-08-12 22:11

[ TEMATY ]

zaćmienie Słońca

PAP/Andrzej Jackowski

Częściowe zaćmienie słońca w Krynicy Morskiej

Częściowe zaćmienie słońca w Krynicy Morskiej

Polacy oglądali środowe zaćmienie Słońca m.in. z Kasprowego Wierchu w Tatrach, a w drugiej części kraju - nad Mierzeją Wiślaną, gdzie niebo zapewniło setkom mieszkańców i turystów dobrą widoczność wszystkich faz wydarzenia.

W środę po raz pierwszy od 1999 r. w kontynentalnej Europie można było zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca. Zjawisko było najlepiej widoczne w Islandii i północnej Hiszpanii. Częściowe zaćmienie wystąpiło m.in. w większej części Europy, w tym w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję