Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Z myślą o młodych

Tradycją diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej stały się Adwentowe Czuwania Młodych, które gromadzą młodzież na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem biskupów i są kontynuacją wrześniowego spotkania w Skrzatuszu.

Niedziela Plus 50/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Koszalin

Materiał organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku młodzież na Adwentowych Czuwaniach zgromadzi się sześć razy. Spotkania na wspólnej modlitwie mają pomóc młodym diecezjanom dobrze przeżyć Adwent. Organizatorzy zapraszają duszpasterzy i młodzież z sąsiednich dekanatów do uczestnictwa w czuwaniach. Nad oprawą muzyczną pieczę będzie sprawował ks. Arkadiusz Oslislok z Diakonią Muzyczną „Tyle Dobrego”.

Młodzi przybędą do największych kościołów w największych miastach diecezji w piątkowe i sobotnie wieczory. Adwentowym Czuwaniom Młodych przyświecać będzie hasło: „Wpisani w Serce Jezusa”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pierwsze czuwanie odbędzie się już 8 grudnia o godz. 20 w koszalińskiej katedrze. Kolejne – 9 grudnia o godz. 19 w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile oraz w tym samym dniu, także o godz. 19, w Świdwinie w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następne – 15 grudnia o godz. 19 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Słupsku oraz 16 grudnia o godz. 19 w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku. Ostatnie czuwanie adwentowe rozpocznie się 22 grudnia o godz. 20 w kołobrzeskiej bazylice.

Wieczorne nabożeństwa mają swój niepowtarzalny charakter i pozwalają młodym dobrze przygotować się na przyjście Pana.

Oprac. za: diec. koszalińsko-kołobrzeską

2023-12-05 13:58

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wybrzeżem na Górę

Niedziela Plus 20/2023, str. II

[ TEMATY ]

Koszalin

Archiwum pielgrzymki

Jubileuszowy charakter miała tegoroczna pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską (1-3 maja). Na czym polegała jej wyjątkowość?

Po raz 30. pielgrzymi ruszyli nadmorskim szlakiem, by w sanktuarium Przymierza pokłonić się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej i za Jej wstawiennictwem prosić Boga o potrzebne łaski.
CZYTAJ DALEJ

Święty Łazarz

Niedziela przemyska 10/2013, str. 8

[ TEMATY ]

św. Łazarz

Wskrzeszenie Łazarza, fot. Flickr CC BY-SA 2.0

Raz w życiu się uśmiechnął, kiedy zobaczył kradzież glinianego garnka. Powiedzieć miał wówczas: „Garstka prochu kradnie inną garstkę prochu”… Ks. Stanisław Pasierb w tomiku wierszy „Rzeczy ostatnie i inne wiersze” pisał pięknie o odczuciach Łazarza: „(...) warto było, ale po to tylko, żeby się dowiedzieć, że On (Chrystus) zanim mnie wskrzesił, płakał ponieważ umarłem...”.

Kiedy Caravaggio, niezrównany mistrz światłocienia, namalował dla bogatego włoskiego kupca, w kościele w Messynie, „Wskrzeszenie Łazarza” obraz nie spotkał się z aprobatą widzów. Porywczy z natury, pełen kontrastów artysta, na oczach zdumionych wiernych pociął malowidło brzytwą, czym wprawił w konsternację nie tylko swego mecenasa, ale i mieszkańców Messyny. Podziel się cytatem Wkrótce w 1609 r., w kościele Służebników Chorych artysta ponownie podjął temat. Martwy, wyciągnięty z grobu Łazarz leży w strumieniu charakterystycznego dla twórczości malarza światła. Pełna patosu scena zyskuje dzięki umiejętnemu zastosowaniu kontrastu światła i cienia. Wśród widzów tej niezwykłej sceny znajduje się także… sam artysta. Wedle Ewangelii św. Jana, z której znamy opis tego wydarzenia, śmierć Łazarza z Betanii wstrząsnęła jego siostrami Martą i Marią. Czasem zdarza się tak (a wszyscy jakoś podświadomie boimy się takiej sytuacji), że kiedy akurat jesteśmy daleko od rodzinnego domu, umiera człowiek nam bliski.
CZYTAJ DALEJ

Nowi Wikariusze Biskupi odebrali swoje dekrety

2025-12-17 16:48

[ TEMATY ]

wikariusz biskupi

M.S

W środek, 17 grudnia, Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, wręczył dekrety nowym Wiakriuszom Biskupim.

Wikariuszem Biskupim ds. Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego został ks. kan. mgr. lic. Paweł WRÓBEL.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję