Reklama

Wrocław

Inauguracja DA

W kościele uniwersyteckim studenci zainaugurowali nowy rok formacji w duszpasterstwach akademickich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszy św., na której obecni byli także kapłani z kilkunastu duszpasterstw, przewodniczył bp Piotr Wawrzynek. – Od wspólnej modlitwy zaczynamy nowy rok akademicki w naszych duszpasterstwach. Dla każdego z was to kolejna szansa na rozwój, na nowe przyjaźnie, może nawet na małżeństwo – mówił do studentów na początku Eucharystii ks. Mirosław Maliński, duszpasterz CODA Maciejówka. – Cieszymy się, że jest z nami bp Piotr Wawrzynek, który przez wiele lat sam był duszpasterzem akademickim, później diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, a obecnie jest biskupem pomocniczym diecezji legnickiej – dodał.

W homilii bp Wawrzynek tłumaczył młodym, jak ważne jest spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem: – Po pierwsze nie ma człowieczeństwa bez spotkania osób, bez dialogu, bliskości, współdziałania. Dalej, nie ma prawdziwego Kościoła bez spotkania. Tam, gdzie unikamy spotkania z Bogiem i człowiekiem, tylko udajemy Kościół. Kościół to nie jest pobożność, która ma kogoś cechować, to nie tylko „klepanie” modlitw. I nie ma duszpasterstwa akademickiego bez spotkania ludzi, bez spotkania Boga. Duszpasterstwo nie jest indywidualizmem. Duszpasterstwo to ludzie, którzy szukają, chcą zrozumieć siebie, może odnaleźć kogoś na dłużej, tak do końca życia. Duszpasterstwo akademickie to miejsce, które ma pomóc wypłynąć nam na głębie ducha i spotkać Jezusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-10-10 14:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi Wikariusze Biskupi odebrali swoje dekrety

2025-12-17 16:48

[ TEMATY ]

wikariusz biskupi

M.S

W środę, 17 grudnia, arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, wręczył dekrety nowym Wikariuszom Biskupim.

Wikariuszem Biskupim ds. Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego został ks. kan. mgr. lic. Paweł WRÓBEL.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: Bandyci porwali 13 wiernych z kościoła w środkowej części kraju

2025-12-18 08:18

[ TEMATY ]

Nigeria

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Co najmniej 13 wiernych zostało porwanych przez uzbrojonych bandytów, którzy zaatakowali kościół w stanie Kogi w środkowej Nigerii, poinformował w środę Kingsley Fanwo, stanowy komisarz ds. informacji.

Atak przeprowadzono w niedzielę w Ayetoro-Kiri, miejscowości położonej w trudnodostępnej, porośniętej lasem deszczowym części kraju.
CZYTAJ DALEJ

Opłatek UPJPII w Krakowie

2025-12-18 23:31

Biuro Prasowe AK

Podczas spotkania opłatkowego społeczności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie abp Marek Jędraszewski mówił o tajemnicy wcielenia i odpowiedzialności środowiska akademickiego za dawanie świadectwa prawdy.

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała powitał kapłanów, siostry zakonne, pracowników i studentów, zapraszając do wspólnej modlitwy. Zauważył, że wcielenie Syna Bożego staje się punktem odniesienia, a święta przypominają o miłości Boga. Życzył arcybiskupowi „pewności wiary, fundamentu pogłębienia dotknięcia łaski Bożej poprzez przeżywane wcielenia Syna Bożego”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję