Reklama

Niedziela plus

Radom

Ożyw się!

Towarzyszy nam wielka radość, że młodzi dają świadectwo swojej wiary – powiedział biskup radomski Marek Solarczyk.

Niedziela Plus 42/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Radom

Diecezja radomska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 1,5 tys. osób wzięło udział w sobotę 30 września w 10. edycji Apelu Młodych, który odbył się na placu Corazziego w Radomiu. W spotkaniu udział wzięła m.in. s. Karina Pawłowska „Petarda”, uczestniczka telewizyjnego reality show Welon, fura i brawura. Konferencję dla młodych wygłosił ks. Sebastian Kosecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji częstochowskiej, a swoim świadectwem w trakcie koncertu podzielił się raper ks. Jakub Bartczak.

Wydarzenie, które powróciło po 3-letniej przerwie związanej z pandemią, młodzi przeżywali pod hasłem: „#comealive” – ożyw się. Kulminacyjnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu w pobliskim parku Tadeusza Kościuszki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Biskup Marek Solarczyk podkreślił, że ten wyjątkowy dzień jest świętem młodych. – Towarzyszy nam wielka radość, że młodzi dają świadectwo swojej wiary – powiedział hierarcha. Z kolei ks. Mariusz Chamerski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dodał, że Apel Młodych był czasem wspólnej modlitwy, zabawy i uwielbienia Boga. – Przez 3 lata, kiedy trwała pandemia, towarzyszyła nam pustka. Dzisiaj towarzyszy nam wielka radość, bycie we wspólnocie. Niech to spotkanie stanie się iskrą, która zapali nasze wspólnoty parafialne – powiedział ks. Chamerski.

Siostra Karina Pawłowska „Petarda” zwróciła uwagę, że takie spotkania są potrzebne, bo należy na nowo obudzić ducha wiary. – Apel Młodych to dobry środek ewangelizacji przez uśmiech, taniec i bycie ze sobą. Dzisiaj trzeba być świadkiem wiary – podkreśliła michalitka.

Oprawę muzyczną całości Apelu Młodych zapewnił zespół Gospel Radom. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Oprac. za: diec. radomską

2023-10-10 14:04

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Więcej kontroli w zabytkowych kościołach

[ TEMATY ]

Radom

kościoły

pl.wikipedia.org

Państwowa Straż Pożarna zwiększyła ilość kontroli zabytkowych obiektów sakralnych w Radomiu. Działania zostały zintensyfikowane w wyniku pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu.

- Kontrole obiektów sakralnych i muzealnych w Radomiu oraz regionie, prowadzone są regularnie, ale po tragedii w Paryżu, gdzie zapaliła się katedra Notre-Dame, jest ich zdecydowanie więcej - powiedział starszy brygadier Marek Krassowski, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, który był gościem Radia Plus Radom.
CZYTAJ DALEJ

Ktoś podszywa się pod dominikanów w sieci. Przeor wydaje komunikat

2026-01-12 20:17

[ TEMATY ]

Warszawa

dominikanie

Klasztor św. Józefa

o. Krzysztof Pałys OP

powolania.dominikanie.pl

Dominikanie z Klasztoru św. Józefa w Warszawie poinformowali, że ktoś bez ich zgody i wiedzy publikuje kazania o. Krzystofa Pałysa OP oraz innych braci w internecie. Ostrzegają także, że w sieci pojawiły się fałszywe konta podszywające się pod zakonników.

12 stycznia przeor Klasztoru - o. Lucjan Sobkowicz OP napisał na profilu warszawskich dominikanów w mediach społecznościowych, że ktoś z premedytacją próbuje wykorzystać wizerunek jednego z duchownych:
CZYTAJ DALEJ

Redakcyjna kolęda

2026-01-13 16:11

Karol Porwich / Niedziela

– Jesteście wspólnotą ludzi, którzy budują na fundamencie wiary. I tym wartościom jesteście wierni, bo przez swoją pracę utożsamiacie się z tym, co piszecie – powiedział podczas spotkania z pracownikami Tygodnika Katolickiego „Niedziela” metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

We wtorek 13 stycznia w siedzibie redakcji miała miejsce wizyta kolędowa, podczas której abp Depo odwiedził wszystkie miejsca pracy redaktorów oraz pozostałych działów tygodnika. Po zakończonej kolędzie, w auli, odbyło się spotkanie wszystkich obecnych w tym dniu pracowników.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję